Škola u žiži zbog postavljanja CCTV kamera u toalet za devojčice

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.327
Škola u ruskom gradu Bolšoj Kamen izazvala je mnogo kritika i učenika i njihovih roditelja nakon što je instalirala sistem za nadzor kamera u toaletu za devojčice.

Doduše, kamere ne pružaju pogled unutar toaletnih kabina, ali jednostavno saznanje da neko možda prati svaki vaš pokret u onome što bi trebalo da bude najprivatniji prostor u školi je uznemirujuće, prema mnogim učenicima i njihovim roditeljima.

1698611553792.png

Kao što možete da zamislite, odluka škole da uvede CCTV sistem u kupatilu za devojčice izazvala je dosta kritika, pogotovo zato što se kupatilo dečaka ne nadgleda na isti način. Iako predstavnici škole nisu objasnili zašto se nadgleda samo toalet za devojčice, oni su tvrdili da su kamere neophodne kako bi se osiguralo da se učenici ne tuku, ne puše ili upuštaju u druge aktivnosti koje nisu dozvoljene u školi. Takođe su insistirali na tome da se kabine ne nadgledaju, tako da to tehnički nije zadiranje u privatnost.

1698611628215.png

Škola u ruskom gradu Bolšoj Kamen izazvala je mnogo kritika i učenika i njihovih roditelja nakon što je instalirala sistem za nadzor kamera u toaletu za devojčice.

Doduše, kamere ne pružaju pogled unutar toaletnih kabina, ali jednostavno saznanje da neko možda prati svaki vaš pokret u onome što bi trebalo da bude najprivatniji prostor u školi je uznemirujuće, prema mnogim učenicima i njihovim roditeljima.

Pogledajte prilog 1437479
.
Не верујем да је школа инсталирала камере у тоалету намењеном девојчицама са идејом да снимке касније шири по нету, а с друге стране, када су већ ту постављене, прилично је олакшано техничком особљу да уз мале корекције дође до снимака које овакви одвратни умови даље могу да експлоатишу и ту је потребна смртно ригорозна контрола, а ако се неко и усуди да то уради, организовао бих јавно бичевање у дворишту школе, у пакистанском фазону (јастуци на бубрезима и удри до кости). Ако идиот подлегне, нико не сноси одговорност. То опет даље отвара нова питања, тако да бих на месту тог директора школе одустао од ове идеје.

Најчешћа грешка коју родитељи праве је што рутински децу питају, шта је било у школи и очекују одговоре шта се дешавало на часовима и да ли је дете добило неку оцену и ту се прича завршава.

Питање на које децу треба навикнути од почетка школовања је, шта је било на одмору.

На одморима се дешавају за њих врло битне ствари и ту пре свега треба изградити поверење, да дете буде искрено и преноси стварне догађаје, односно да родитељ добије правовремену и истиниту информацију.

.

Kako mene nervira ta ljudska realnost ili procena realnosti , da ce danas svako ko ima pristup kameri da je gleda i da snima i da skida snimke...

Mislim ako su ljudi stvarno takvi, nista ga ne kosta da namesta svaki svoj izvor snimanog materijala...jok tesko mi ako vec hocu da snimam toalet, da nabavim spy kameru koja nije skupa i imam snimke....
Ne vidim razliku izmedju zlonamere ako sam kupi kameru i ako koristi kameru od ustanove....sta razlika je 20 000 dinara...ili sansa da bude neko otkriven ili sta..

Kaznjivo je i jedno i drugo , ili mozda nije, sta ne moze po snimku da se vidi zloupotreba...ajde da definisemo sta je zloupotreba do u detalj...

Zbog ovakvih gluposti , a ja vidim ovo kao debillzam i odmah cim pomenuh rec debilizam setih se forumasa i chatera i dalje mi se ne pise jer i dalje mislim da je to dominacija gluposti i da sve moze da se definise i da je steta sto se to i ne uradi i onda da se kamere koriste u pametne svrhe...

Meni to izgleda kao zabrana da lekar dodirne pacijenta jer dodir je ebote, ko zna sta oseca kad dodiruje pacijenta zbog otoka, pregleda uboda ili ko zna cega....

Back