Quantcast

Skandalozno!

Paganko

Elita
Poruka
16.645
Jeste groteskno, ali mislim da ozbiljno treba dovesti u pitanje opstanak takvog fakulteta, kao i merodavnost "strucnjaka" koji su sa njega potekli.
Pa visoko obrazovanje je danas tržište. Dakle, svako ima pravo da sebi odabere obrazovnu instituciju gde čiju će kasnije diplomu pokazati svetu. Oni koji su odabrali fakultet koji u prijemni ubacije pitanja sa domaće estrade bi sami trebalo da se zapitaju šta traže tu? Lično mislim da na primr Filozofski fakultet u Beogradu ne bi sebi dozvolio takvu "reklamu".

Sumnjam da će to imati bilo kakvog uticaja na akreditaciju fakulteta, ali merodavnost onih koji odatle izađu treba temeljno pretresti.

Meni je veće pitanje, šta će takav test uopšte na prijemnom za filozofski fakultet? Sva ona pitanja koja sm video u tom testu nemaju ama baš nikakvih dodirnih tačaka sa filozofijom. Student koji želi da produbi svoje znanje iz filozofije i želi da upiše takav fakultet uopšte ne mora da zna bilo šta od pitanja u tom testu. Treba da zna istoriju i filozofiju, eventualno sociologiju. Ceo taj test je potpuno nemerodavan za odabir kandidata.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.