Скандалозна „грешка” РТС и N1 у преносу садржине приступне беседе Њ. С. патријарха Порфирија: „цитат” окренут наглавачке

haeul

Poznat
Poruka
9.528
Речи Његове Светости, у оригиналу: . (Извор)

„Косово и Метохија за Србе нису просто само мит; мит припада свету имагинације, и ту можемо губити и побеђивати. Kосово је за нас завет, а тај Косовски завет је везан за Нови завет, у чијем темељу стоји светост. Отуда је Косово за нас нит, пупчана врпца која нас повезује са нашом духовном и историјском колевком, са суштином нашег идентитета”.


Како су те речи, очито по налогу, пренели РТС и Н1:

EulYcmYXMBEaXuE.jpg:orig


EulYcmXWYAkJQ-q.jpg:orig


Дакле, два медија, идентична „грешка”. Колико је то вероватно, препуштам Вама да одлучите.

Што се мене тиче, дотакли смо ново дно. Ова најновија афера сам нам још једном потврђује какви су нам новинари, на шта је све спреман овај злочиначки и бестидни режим, и колико је N1, тобож, против владајуће хунте.
 
Poslednja izmena od moderatora:
јесу ту нешто претумбали, али речи патријарха да је Косово наш завет су ипак пренете

а да су и ртс и н1 у рукама страних непријатеља и домаћег отпада - у то за сад нема сумње
 
Речи Његове Светости, у оригиналу: „За нас Kосово није мит већ завет, нит која нас повезује са нашим идентитетом”. (Извор)

Како су те речи, очито по налогу, пренели РТС и Н1:

EulYcmYXMBEaXuE.jpg:orig


EulYcmXWYAkJQ-q.jpg:orig


Дакле, два медија, идентична „грешка”. Колико је то вероватно, препуштам Вама да одлучите.

Што се мене тиче, дотакли смо ново дно. Ова најновија афера сам нам још једном потврђује какви су нам новинари, на шта је све спреман овај злочиначки и бестидни режим, и колико је N1, тобож, против владајуће хунте.
kako bi trebali tumaciti tu "gresku", po tvom misljenju?....
 
kako bi trebali tumaciti tu "gresku", po tvom misljenju?....

Већ јесам:

Дакле, два медија, идентична „грешка”. Колико је то вероватно, препуштам Вама да одлучите.

Што се мене тиче, дотакли смо ново дно. Ова најновија афера сам нам још једном потврђује какви су нам новинари, на шта је све спреман овај злочиначки и бестидни режим, и колико је N1, тобож, против владајуће хунте.

Krop, krop , pliz:ajmo:


U clanku koji ti je izvor ne pominje tu recenicu.

 
Poslednja izmena:
јесу ту нешто претумбали, али речи патријарха да је Косово наш завет су ипак пренете

а да су и ртс и н1 у рукама страних непријатеља и домаћег отпада - у то за сад нема сумње
Претумбао сам мало и ја, сад кад видим, али основни проблем је то што он апсолутно није рекао, „Отуд је Косово за нас мит”, већ:

„Косово и Метохија за Србе нису просто само мит; мит припада свету имагинације, и ту можемо и губити и добити. Kосово је за нас завет, а зај Косовски завет је везан за Нови завет, у чијем темељу стоји светост. Отуда је Косово за нас нит, пупчана црпца која нас повезује са нашом духовном и историјском колевком, са суштином нашег идентитета”.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Дакле, два медија, идентична „грешка”. Колико је то вероватно, препуштам Вама да одлучите.

Postoje dve mogućnosti prva da je jedan prepisao od drugog , kao što je to uobičajena stvar današnjeg "novinarstva" a druga mogućnost jeste da imaju istog nalogodavca. Tipujem na ovo prvo.
 
Претумбао сам мало и ја, сад кад видим, али основни проблем је то што он апсолутно није рекао, „Отуд је Косово за нас мит”, већ:

„Косово и Метохија за Србе нису просто само мит; мит припада свету имагинације, и ту можемо и губити и добити. Kосово је за нас завет, а зај Косовски завет је везан за Нови завет, у чијем темељу стоји светост. Отуда је Косово за нас нит, пупчана црпца која нас повезује са нашом духовном и историјском колевком, са суштином нашег идентитета”.
Stavio si snimak od 3 sata.
Gde kaze ovo sto ti tvrdis?
 
Stavio si snimak od 3 sata.
Gde kaze ovo sto ti tvrdis?
Био сам означио време али форум то, изгледа, не подржава. Проверите од 2:36:41 до око 2:38.

Дакле, изворни цитат је ово: „Косово и Метохија за Србе нису просто само мит; мит припада свету имагинације, и ту можемо губити и побеђивати. Kосово је за нас завет, а тај Косовски завет је везан за Нови завет, у чијем темељу стоји светост. Отуда је Косово за нас нит, пупчана црпца која нас повезује са нашом духовном и историјском колевком, са суштином нашег идентитета”.

Изнад сам се био ослонио на сопствено сећање, које очигледно уме да завара. Ако можете, молим замените цитат изнад овим.
 
Постоје две могућности.

прва је грешка у куцању, јер је рекао "Отуда је Косово за нас нит..."

Друга је да је Звончица намерно наредио РТС-у, а од пре пар дана свом омиљеном Н1 да пишу како је Косово мит, да би заблуделе Србе лакше убедио у то да је независност Косова неминовна.

Типујем на ово друго.
 
Postoje dve mogućnosti prva da je jedan prepisao od drugog , kao što je to uobičajena stvar današnjeg "novinarstva" a druga mogućnost jeste da imaju istog nalogodavca. Tipujem na ovo prvo.
Проблем лежи у томе што овде није реч само о ова два медија, већ неколицини њих, међу којима је знатан део имао своје људе на терену.

Дакле, бар део њих је свесно представио погрешно парафразиран садржај као цитат, или су њихови људи просто седели на ушима.

Било како било, грешку нису исправили: https://www.rts.rs/page/stories/ci/...rije-patrijarh-ustolicenje-saborna-crkva.html
 
U dnevnom listu Danas ovo je cak i pod navodnicima, a oni su uvek precizni:


On je rekao da se tokom služenja neće rukovoditi parcijalnim interesima, strančarenjem, parcijalnim bavljenjem politikom.

Patrijarh Porfirije poručio je da je Kosovo za nas zavet, koji je vezan za Novi zavet.

„Otuda je Kosovo za nas mit, pupčana vrpca koja nas povezuje sa našom duhovnom istorijskom kolevkom, suštinom našeg identiteta, Kosova je u nama, u našima svetinjama, u ćirilici“, rekao je patrijarh Porfirije.


 
Исто тако су пренели и остали, Рајела. Дакле, представили су то као цитат, иако је свима који су слушали било јасно да је рекао нит, и да је садржина дела приступне беседе који је непосредно претходио том - „Косово и Метохија за Србе нису просто само мит” и „Kосово је за нас завет” - јасно указивала бесмисао наведеног „цитат”.

Чињеница да им се свима могла прикрасти иста „грешка”, и чињеница да уопште не наводе део у коме је јасно рекао, „Косово и Метохија за Србе нису просто само мит; мит припада свету имагинације, и ту можемо губити и побеђивати”, мени указује на свесну обману.

Извињавам се што сма у уводном посту и сам направио свињарију, али то је било на основу мог сећања.
 
Проблем лежи у томе што овде није реч само о ова два медија, већ неколицини њих, међу којима је знатан део имао своје људе на терену.

Дакле, бар део њих је свесно представио погрешно парафразиран садржај као цитат, или су њихови људи просто седели на ушима.

Било како било, грешку нису исправили: https://www.rts.rs/page/stories/ci/...rije-patrijarh-ustolicenje-saborna-crkva.html
Ako se pogleda bilo koja vest i to ukucaš na gugl videćeš da u deset novina od reči stoji isti tekst. Nema tu više novinarske kreativnosti , autorstva itd. No priznajem grešku , ovakve vesti su suviše ozbiljne da se ne ispravljaju. Žvalavi stoji iza falsifikata.
 
Ako se pogleda bilo koja vest i to ukucaš ba gugl videćeš da u deset novina od reči stoji isti tekst. Nema tu više novinarske kreativnosti , autorstva itd. No priznajem grešku , ovakve vesti su suviše ozbiljne da se ne ispravljaju. Žvalavi stoji iza falsifikata.
То и ја мислим. Дакле, грешка је могућа - раде под притиском итд. - али зар је заиста могуће да су баш сви направили идентичну „грешку”, да су сви изоставили део у коме јасно каже, „Косово и Метохија за Србе нису просто само мит”, и да је нико не исправља ову „грешку” у ударној вести која им стоји на врху странице?

Мени то нема никакве логике, и зато у овом видим јасне трагове медијске манипулације.
 
Poslednja izmena:
Претумбао сам мало и ја, сад кад видим, али основни проблем је то што он апсолутно није рекао, „Отуд је Косово за нас мит”, већ:

U pravu si. Mislila sam mozda si precuo ali stvarno je tako sasvim jasno rekao.

Izuzetno maliciozno i trebalo bi da dodje do izvinjenja. Ne znam da li si u SPC to primetili jer je ovo bas STETNO.
 
Дакле, да нема забуне, ово је тачан цитат (проверио сам више пута, и извињавам се због грешке):

„Косово и Метохија за Србе нису просто само мит; мит припада свету имагинације, и ту можемо губити и побеђивати. Kосово је за нас завет, а тај Косовски завет је везан за Нови завет, у чијем темељу стоји светост. Отуда је Косово за нас нит, пупчана врпца која нас повезује са нашом духовном и историјском колевком, са суштином нашег идентитета”.
 
U pravu si. Mislila sam mozda si precuo ali stvarno je tako sasvim jasno rekao.

Izuzetno maliciozno i trebalo bi da dodje do izvinjenja. Ne znam da li si u SPC to primetili jer je ovo bas STETNO.
Ужасно је каквим се све методама служе. Поршли су сати, а не исправљају то, иако је јавност већ реаговала. Надам се да ће и Црква ускоро реаговати, али штета је већ нанета, и налогодавац је тога свестан, јер је и сам, својевременом, био министар задужен за пропаганду.

П. С. Најлепше Вам хвала!
 
Poslednja izmena:
Ужасно је каквим се све методама служе. Поршли су сати, а не исправљају то, иако је јавност већ реаговала. Надам се да ће и Црква ускоро реаговати, али штета је већ нанета, и налогодавац је тога свестан.

Да ли бисте, ако није проблем, могли изменити цитат у мом уводном посту? Нисам сам у стању, због истека времена.

Ако није проблем, молим Вас додајте и боје.

po pravilniku ne bi trebalo bojiti tekst a ja sam izmenila uvodni post i ubacila ovaj poslednji citat i podvukla taj deo

"Radi lakšeg čitanja i razumevanja poruka i urednijeg izgleda celog foruma nije dozvoljeno korišćenje velikih slova i kodova, kao i korišćenje boje u tekstovima. Ovo može biti korišćeno samo u kafani u specijalnim prilikama (čestitke, proslave i slično)."
 
po pravilniku ne bi trebalo bojiti tekst a ja sam izmenila uvodni post i ubacila ovaj poslednji citat i podvukla taj deo

"Radi lakšeg čitanja i razumevanja poruka i urednijeg izgleda celog foruma nije dozvoljeno korišćenje velikih slova i kodova, kao i korišćenje boje u tekstovima. Ovo može biti korišćeno samo u kafani u specijalnim prilikama (čestitke, proslave i slično)."
Најлепше Вам хвала!

Извињавам се, нисам био упознат с тим. Одсад ћу се придржавати тог правила.
 
U dnevnom listu Danas ovo je cak i pod navodnicima, a oni su uvek precizni:

On je rekao da se tokom služenja neće rukovoditi parcijalnim interesima, strančarenjem, parcijalnim bavljenjem politikom.
Patrijarh Porfirije poručio je da je Kosovo za nas zavet, koji je vezan za Novi zavet.
„Otuda je Kosovo za nas mit, pupčana vrpca koja nas povezuje sa našom duhovnom istorijskom kolevkom, suštinom našeg identiteta, Kosova je u nama, u našima svetinjama, u ćirilici“, rekao je patrijarh Porfirije.
Драга Рајка бауштелка z:lol:
Ако су НАЈАМНИЧКЕ сплачине мера прецизности и тачности, овај свет је отишао у Qрац! :zcepanje:
БЛЕНТАВЦИ из "Тхе Данас" овако БАЛЕГАЈУ:
179263_danas_iff.jpg
 
Речи Његове Светости, у оригиналу: . (Извор)

„Косово и Метохија за Србе нису просто само мит; мит припада свету имагинације, и ту можемо губити и побеђивати. Kосово је за нас завет, а тај Косовски завет је везан за Нови завет, у чијем темељу стоји светост. Отуда је Косово за нас нит, пупчана врпца која нас повезује са нашом духовном и историјском колевком, са суштином нашег идентитета”.


Како су те речи, очито по налогу, пренели РТС и Н1:

EulYcmYXMBEaXuE.jpg:orig


EulYcmXWYAkJQ-q.jpg:orig


Дакле, два медија, идентична „грешка”. Колико је то вероватно, препуштам Вама да одлучите.

Што се мене тиче, дотакли смо ново дно. Ова најновија афера сам нам још једном потврђује какви су нам новинари, на шта је све спреман овај злочиначки и бестидни режим, и колико је N1, тобож, против владајуће хунте.

Poštovani Patrijarhu Porfirije to nije definicija mita !
 
Најлепше Вам хвала!

Извињавам се, нисам био упознат с тим. Одсад ћу се придржавати тог правила.

Čemu tolika snishodljivost.

Nismo svi ovde Englezi!
 
У тај мит о енглеској учтивости верују само они који их нису срели.

Како год, држимо се теме.

бестидно балега овако:
Слика и прилика „нашег” новинарства, али и новинарства уопште у данашњем свету.
 

Back
Top