Skandal u Velikoj Britaniji deca dobijala krv zaraženu hiv-om i hepatitisom: roditelji nisu znali da su mališani deo eksperimenta

Scientist welder

Buduća legenda
Poruka
38.337
Prave razmere kliničkih istraživanja tokom kojih je zaražena krv davana deci 1970-ih i 1980-ih otkrivene su posle uvida u medicinske dokumente.

Oni otkrivaju tajni svet nebezbednih ispitivanja na deci iz Velike Britanije i pokazuju da su lekari stavljali naučne ciljeve ispred potreba pacijenata.

Istraživanja su trajala više od 15 godina, u njima su učestvovale stotine ljudi, a većina ih je zaražena HIV-om ili hepatitisom C.

Jedan od preživelih pacijenata za BBC kaže da su ih tretirali kao „zamorčiće".

https://www.kurir.rs/planeta/438119...ji-nisu-znali-da-su-malisani-deo-eksperimenta

Prave razmere kliničkih istraživanja tokom kojih je zaražena krv davana deci 1970-ih i 1980-ih otkrivene su posle uvida u medicinske dokumente.

Oni otkrivaju tajni svet nebezbednih ispitivanja na deci iz Velike Britanije i pokazuju da su lekari stavljali naučne ciljeve ispred potreba pacijenata.

Istraživanja su trajala više od 15 godina, u njima su učestvovale stotine ljudi, a većina ih je zaražena HIV-om ili hepatitisom C.

Jedan od preživelih pacijenata za BBC kaže da su ih tretirali kao „zamorčiće".

https://www.kurir.rs/planeta/438119...ji-nisu-znali-da-su-malisani-deo-eksperimenta

То је руска пропаганда

@dlugomir

IMG_20240420_133318.jpg

IMG_20240420_133528.jpg
IMG_20240420_133503.jpg

Moji nalazi.

Prilozi

• IMG_20240420_133503.jpg
    IMG_20240420_133503.jpg
    19,8 KB · Pregleda: 5
Ja sam dobio putem transfuzije krvi hepatitis c.
Mamu im.Moj kolega je bio davaoc krvi i jednog momenta pred davanje su mu otkrili da ima hepatitis.Nije imao nikakvih problema do poslednjeg davanja krvi,a davalac je odavno,jer je mislim imao tu zlatnu plaketu,jer je dao preko 100 puta.Posle par godina je preminuo.Mislite da mu je neko iz crvenog krsta pomogao oko pregleda.Sve je morao redno kao i ostali,na cekanje.

Mamu im.Moj kolega je bio davaoc krvi i jednog momenta pred davanje su mu otkrili da ima hepatitis.Nije imao nikakvih problema do poslednjeg davanja krvi,a davalac je odavno,jer je mislim imao tu zlatnu plaketu,jer je dao preko 100 puta.Posle par godina je preminuo.Mislite da mu je neko iz crvenog krsta pomogao oko pregleda.Sve je morao redno kao i ostali,na cekanje.

За све су криви комунисти

@Mystic+

1jVktkpTURBXy8yMzUyMWY5NThhNjIzMjZjMmU3MjIzNDUzYTE0ODc0Yi5qcGeRkwLNBRQA

Poslednja izmena:
Нема проблема што не схваташ ..ниси ти из ове приче
Ja nisam ruska propaganda.

Ja sam jedan od njih ko zna koliko ljudi je dobilo hepatitis c putem transfuzije krvi,a ima i ljudi koji su dobili hepatitis b isto putem transfuzije krvi.

Ja jesam iz medicinske porodice.

Prilično se razumem u medicinu.

Ja nisam ruska propaganda.

Ja sam jedan od njih ko zna koliko ljudi je dobilo hepatitis c putem transfuzije krvi,a ima i ljudi koji su dobili hepatitis b isto putem transfuzije krvi.

Ja jesam iz medicinske porodice.

Prilično se razumem u medicinu.

У подпису текста је стајало @dlugomir

Саркастична примедба на Војвођанера кога бoли што че имати Нуклареку у Лиману ...али га пардеценија заболе за Арсен у Бачкереку

...дуга прича .. да ти не обиашњавам

Значи пост јесте на 'твом' топику али нема везе са тобом ... односно има ... али у трећем изводу ( ако сте на медецини имали матемотику )

Иначе респектза твоје стање које је изазвао НАТО односно Англиканци

У подпису текста је стајало @dlugomir

Саркастична примедба на Војвођанера кога бoли што че имати Нуклареку у Лиману ...али га пардеценија заболе за Арсен у Бачкереку

...дуга прича .. да ти не обиашњавам

Значи пост јесте на 'твом' топику али нема везе са тобом ... односно има ... али у трећем изводу ( ако сте на медецини имали матемотику )

Иначе респектза твоје стање које је изазвао НАТО односно Англиканци
Sada sam čist.

Da su slušali Amerikance, imali bi privatno zdravstvo, pa ne bi mogao socijalistički NHS da ih truje i ubija.

Џејн Оллирвер раскринкава велику комунњарску заверу ... Пажљиво пратити до краја

Препоруке

@Sizif @38imak @dlugomir

Poslednja izmena:
Џими Оливер раскринкава велику комунњарску заверу ... Пажљиво пратити до краја

Препоруке

@Sizif @38imak @dlugomir

Đejmi Oliver bolje da se vrati kuvanju nego da se bavi teorijama zavere.

Џон Оливер раскринкава велику комунњарску заверу ... Пажљиво пратити до краја

Препоруке

@Sizif @38imak @dlugomir

Dzon Oliver je socijalista, izrazito iritantnog tipa; i jako mi je tesko da ga slusam duze od 3-4 minuta neprekidno, ali pokusacu kada nadjem vreme.

Đejmi Oliver bolje da se vrati kuvanju nego da se bavi teorijama zavere.
Dzon Oliver je socijalista, izrazito iritantnog tipa; i jako mi je tesko da ga slusam duze od 3-4 minuta neprekidno, ali pokusacu kada nadjem vreme.

Потребно ј ехитно деловање.

Комуњаре покушавају да руинирају и украду профит улагачицама и улагачима

Исто као у здравсттву ....

Кориснице/ци услуга у здравству/ваздухопловству су се осилили па траће квалитет ...квантитет... не марећи з апрофит

Стоп Комуњаризму у Амрици и свету

Back