Скандал у Скупштини РС: Драган Лукач физички насрнуо на Драшка Станивуковића

Poruka
18.895
ИНЦИДЕНТ У СКУПШТИНИ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ: Министар унутрашњих послова Драган Лукач физички напао посланика

На седници Народне скупштине Републике Српске дошло је до инцидента, када је министар унутрашњих послова РС Драган Лукач физички напао посланика ПДП-а Драшка Станивуковића.

У свом обраћању Лукач је Станивуковићу казао како он нема права да говори о НАТО-у, те да је превише мали био за време бомбардовања.

"Не знаш ти како је кад ти НАТО авиони лете око главе", рекао је он.

Лукач је позвао Станивуковића, поручивши му да ће "завршити као и заставице". Када му је Станивуковић пришао, Лукач је прво бацио папириће на њега, а затим је доśло и до физичког контакта.

Након овог инцидента, проглашена је скупштинска пауза.

Раније данас, Станивуковић је у скупштинску салу унео неколико заставица са симболом НАТО савеза, а током расправе о Програму реформи прилазио је српском члану Председништва БиХ Милораду Додику и премијеру Радовану Вишковићу, на које је бацао заставице НАТО, алудирајући да су они пристали да РС и БиХ уђу у тај војни савез.
(Извор Курир)

Министар Драган Лукач ударио Драшка Станивуковића на сједници НСРС-а
Министар унутрашњих послова Републике Српске Драган Лукач ударио је Драшка Станивуковића, посланика ПДП-а, на посебној сједници Народне Скупштине РС-а о Програму реформи БиХ, након чега је прекинуто засједање, а Станивуковић је најавио тужбу.

Након што му је Станивуковић пришао за говорницу, Лукач је бацио папире на Станивуковића, а затим га и ударио.

Јелена Тривић из ПДП-а стала је између Лукача и Станивуковића, преноси Анадолија.

“Пријавићу га његовој полицији, тужилаштву. Да кривично одговара. Је ли ово нормална држава? Да министар полиције туче?”, поручио је Станивуковић након инцидента на конференцији за новинаре.

“Мора да види крв. То је његово природно станиште. Имамо монструме овђе. Јелена Тривић је пришла. Ја сам видио да јој заврће руку. Позивам све људе. Ово је на све или ништа. Ја сам доказао да ћу ићи још даље. Мени је одузета ријеч, а он и даље сједи у Скупштини”, поручио је посланик ПДП-а.

(Извор Ал-Џазира)


Поставио сам вест са два извора, чисто да имате увид у обе стране медаље.

Небитно шта је Станивуковић урадио, мислим да је Лукач озбиљно уздрмао и укаљао свој углед овим чином.
 
У питању је била провокација .по мени провокатор је тај који је укаљао образ а не онај који је исхитрено одреаговао на провокацију.

Овог човека много нападају а био је и учесник рата , нападају га они који метка нису испалили и били у мишијој рупи ..

када се све то сагледа још се и уздржао
 
У питању је била провокација .по мени провокатор је тај који је укаљао образ а не онај који је исхитрено одреаговао на провокацију.

Овог човека много нападају а био је и учесник рата , нападају га они који метка нису испалили и били у мишијој рупи ..

када се све то сагледа још се и уздржао
:tick:
 
Поставио сам вест са два извора, чисто да имате увид у обе стране медаље.
nisi - ниси :D
----------------
Небитно шта је Станивуковић урадио, мислим да је Лукач озбиљно уздрмао и укаљао свој углед овим чином.
Само опуштено, имаш цијели снимак сједнице. Два сата лупају, звижде, лармају тј. ометају сједницу.
Онда се мали залети (насрне на говорницу што није дозвољено) на господина Лукача и овај га одгурне.
Сцена би била да му је вилицу ишчупао (фаталит један ал` уживо) али овако културица ...
 
У питању је била провокација .по мени провокатор је тај који је укаљао образ а не онај који је исхитрено одреаговао на провокацију.

Овог човека много нападају а био је и учесник рата , нападају га они који метка нису испалили и били у мишијој рупи ..

када се све то сагледа још се и уздржао

Ne sumnjam da je dobro unovcio kao ratno vreme tako i posleratno.
 
Познат ми овај Станивуковић.
исти онај који који је провоцирао мурију,исту ту мурију вређао и пљувао поводом протеста око оног Давида.
Видим,није убијен?Видим није испребијан?Видим и даље борави у парламенту РС? :D

Министар га уопште није ударио- више га је одгурнуо и упозорио на понашање.

СТОП ЛАЖИМА.
 
Онда се мали залети (насрне на говорницу што није дозвољено) на господина Лукача и овај га одгурне.
Да тачно тако је било, идем сутра да свједочим.
Гледајући у телевизор и сам сам стекао утисак да ће мали да извуче чакију и да распори говорника. :mrgreen:
С обзиром да је већ покушао пар минута раније да повриједи и премијера Вишковића гађајући га НАТО заставицама,
мораће неко да му се налупа гујица дообро .... Сви су то видјели зар не
idontnow.gif
 
(Извор Ал-Џазира)
избор ртрс
biglaugh.gif

---------------
:rtfm:
https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=363372
Станивуковић насртао на званичнике - насрнуо и на министра Лукача
У Народној скупштини Републике Српске вечерас се догодио инцидент између министра унутрашњих послова Драгана Лукача и посланика ПДП-а Драшка Станивуковића.


Након што је шетао по Скупштини, махао НАТО заставицама те са њима покушавао да испровоцира српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика, уносио се у лице премијеру Српске Радовану Вишковићу, посланик ПДП-а је до те мјере изнервирао министра Лукача да је изазвао инцидент.
Шетајући по Скупштини прешао је 12 метара и унио се Лукачу у лице и насрнуо на њега, који га је након тога одгурнуо, шокиран чињеницом да му се посланик у току дискусије уноси у лице.
Иначе, Станивуковић је читав дан насртао на Додика, Вишковића и Лукача.

Претходно је Лукач у обраћању на посебној сједници НСРС рекао да је данас у Парламента Српске виђено нешто што се одавно није дешавало и да је опозиција превазишла сама себе.
- Знате како је то прошло прошли пут и мислио сам да сте одустали од те политике, али очити нисте. Није вам била довољна поука што вас је народ казнио на изборима, али данас сте превазишли сами себе - рекао је он.
Лукач је затим рекао да је опозиција извела "један индијански плес урличући, галамећи и лупајући", што је непримјерно Скупштини и озбиљним људима.
- Могу само да кажем за неколико озбиљних људи који су из опозиционих партија да су схватили да не требају да учествују у томе и честитам им на томе, онима који разумију шта Скупштина значи нашем народу и борцима, људима коју су стварали НСРС, без које нема ни Републике Српске - истакао је он.
Лукач је рекао да је неколико људи узело себи за право да буду навијачи.
- Очито је да је Станивуковић од Клуба посланика или групе ПДП-а направио навијачку групу урличући овдје на један непримјерен начин и као промотер НАТО пакта носећи заставице у НСРС, доносећи то пред говоорницу и предсједника Владе. Али Станивуковићу мораш да знаш једну ствар - ја кад сам ратовао са својим борцима НАТО авиони су ми летјели изнад главе и гледао сам сваки час да ли ће ми те бомбе истрести на главу. Не можеш те заставице носити у НСРС, ти то не разумијеш... Ти си био веома млад, али сада би требало да схватиш неке ствари. Немој више никада то да урадиш - рекао је Лукач.
Након скупштинске паузе, опомене су изречене и Станивуковићу и Лукачу и одузета им је ријеч. Опомена је изречена и посланику ПДП-а Јелени Тривић.
 
избор ртрс
biglaugh.gif

---------------
:rtfm:
Да читаш малчице детаљније видео би да се Станивуковићеве провокације спомињу у чланку Курира.
 
Да читаш малчице детаљније видео би да се Станивуковићеве провокације спомињу у чланку Курира.
Зезам се само, прочитао сам.
 
pa upleten jer sktriva ubice...bili protesti mesecima i njega prozivali...il se taj mali sam spotako i pogino
Da mali se sam spotakao i pao u vodu i udavio.Te proteste je vodio njegov ludi otac koji je na kraju pokupio oko 100.000€ i sa novom devojkom pobegao za Austriju.Protest su podržali i protestanti su većinski bili muslimani potpomognuti opozicijom u želji ovi prvi da uruše RS a ovi drugi da nasilu dođu na vlast.
Neuspeo pokušaj 5. Oktobra u Republici Srpskoj.Tamo narod nije glup ko q,rac.
 
Da mali se sam spotakao i pao u vodu i udavio.Te proteste je vodio njegov ludi otac koji je na kraju pokupio oko 100.000€ i sa novom devojkom pobegao za Austriju.Protest su podržali i protestanti su većinski bili muslimani potpomognuti opozicijom u želji ovi prvi da uruše RS a ovi drugi da nasilu dođu na vlast.
Neuspeo pokušaj 5. Oktobra u Republici Srpskoj.Tamo narod nije glup ko q,rac.
i onolke povrede po telu i licu samo od pada sa one jadne kosine? auh bre nesto tu debelo smrdi...
 
i onolke povrede po telu i licu samo od pada sa one jadne kosine? auh bre nesto tu debelo smrdi...
Mladić je bio narko diler i narkoman,šta je radio pre toga može se samo predpostavljati.
Totalno nebitan lik da bi bilo ko morao da prlja svoje ruke.
 

Back
Top