Quantcast

SKANDAL U HRVATSKOJ VOJSCI: Amerikanci im dali oklopna vozila vredna 100 miliona dolara, Hrvati ih pustili da istrunu

Frtajler

Elita
Poruka
15.301
Ne već je obrnuto. Tamo žive Srbi katolici, Srbi pravoslavci, Srbi muslimani i još neki Srbi.Sada što oni sebe smatraju Hrvatima ili nešto drugo to je njihova stvar kako se osećaju, ali biološka činjenica je da su oni Srbi.
Ne, nego su Hrvati uglavnom katolici, ali ima i drugih Hrvata. Evo, ja prije mjesec dana bio u DU, pitam nekoga šta je, ovaj kaže Hrvat.
A vidiš i da je najveći Hrvat mitropilit Porifije izabran za najvećeg Srbina

Mr.Infinity

Elita
Banovan
Poruka
15.085
Ne, nego su Hrvati uglavnom katolici, ali ima i drugih Hrvata. Evo, ja prije mjesec dana bio u DU, pitam nekoga šta je, ovaj kaže Hrvat.
A vidiš i da je najveći Hrvat mitropilit Porifije izabran za najvećeg Srbina

Da to i kažem katolički Srbi koji se osećaju Hrvatima.

This is Sparta

Zainteresovan član
Poruka
401
Mi imamo više viška nego će Srbija proizvesti u sljedećih deset godina takve kategorije vozila.

Само што вама и вишкови и оно шта није вишак труне, док у нас све ради.
Ви скупљате отпад, наши праве ново.
Јесте још у премалом броју, али је ново и бољих карактеристика.
Ви сте добили истрошени расклимани и неисправни крш.

Mej bregami

Veoma poznat
Poruka
14.222
Само што вама и вишкови и оно шта није вишак труне, док у нас све ради.
Ви скупљате отпад, наши праве ново.
Јесте још у премалом броју, али је ново и бољих карактеристика.
Ви сте добили истрошени расклимани и неисправни крш.
Ako je tebi nešto staro 4-5 godina staro i za otpad onda dobro .
170 takvih vozila je u upotrebi, često ih vidim u konvoju po autocesti dok piče preko sto na sat da mi nije svejedno kad ih pretječem pored onih ogromnih kotača.

This is Sparta

Zainteresovan član
Poruka
401
Ako je tebi nešto staro 4-5 godina staro i za otpad onda dobro .
170 takvih vozila je u upotrebi, često ih vidim u konvoju po autocesti dok piče preko sto na sat da mi nije svejedno kad ih pretječem pored onih ogromnih kotača.

2016 сте их добили већ потрошене и неисправне, зреле за отпад.

Mej bregami

Veoma poznat
Poruka
14.222
2016 сте их добили већ потрошене и неисправне, зреле за отпад.
Dobili smo ih 2014. starosti od tri do pet godina.
Već tada je bilo rečeno da treba zamijeniti balistička stakla jer im je istekao rok i pojavila su se oštećenja na njima. To je urađeno sljedećih godina.

Poruka
4.514
SAD nam donira 84 borbena vozila, opremu kupujemo, a bit će posla i za Đuru Đakovića
Ministarstvo obrane i Glavni stožer Oružanih snaga uspjeli su sa predstavnicima Sjedinjenih Američkih Država dogovoriti uvjete donacije američke vojske od 84 borbena vozila Bradley M2A2 ODS, od kojih bi se 62 vozila dovela u operativnu upotrebu i kojima bi se opremila oklopno mehanizirana bojna HV-a u Našicama, doznaje Jutarnji list u Ministarstvu obrane.
Preostala 22 vozila koristila bi se za pričuvu i rezervne dijelove. Nabavkom ovih vozila, koja su bez opreme vrijedna 20 milijuna dolara, Hrvatska će realizirati i svoju obvezu da do 2026. godine ispuni NATO cilj sposobnosti, odnosno opremi srednju pješačku brigadu borbenim oklopnim vozilima na gusjenicama.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrv...mo-a-bit-ce-posla-i-za-duru-dakovica-15056210

Neka neka. Vojska mora biti u službi razvoja države. Da čuva, štiti, ali i da podstiče razvoj države. 🙂

Poruka
4.514
Ekskluzivno: Kako će izgledati hrvatski ratni brod nove generacije

San o gradnji hrvatske korvete, velikog i stožernog ratnog broda HRM-a, traje dulje od dva desetljeća i sada se, 2021., počinje pretvarati u javu. HRM je još 1997. godine u svoje planove uvrstio gradnju korvete po modularnom načelu, deplasmana do 2000 tona, tada se govorilo o “hrvatskom ratnom brodu za 21. stoljeće”. No sve je ostajalo na ideji, sve dok prošle godine u svom nastupnom intervjuu u Večernjem listu novi načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga RH admiral Robert Hranj nije potvrdio da će u novom dugoročnom planu razvoja OSRH (DPR) biti uvrštena i gradnja korvete, koja bi trebala zaploviti Jadranom i drugim morima između 2025. i 2030. Nakon toga u sjedište MORH-a počele su stizati vojne delegacije i predstavnici brodogradilišta iz Francuske, Italije, Njemačke i Nizozemske, koja grade takve veće ratne brodove.
https://www.vecernji.hr/vijesti/eks...i-hrvatski-ratni-brod-nove-generacije-1474343

Poruka
4.514
Detalji nabave MORH-a za 2021.: Hangar za Blackhawk helikoptere, milijuni za Patriju, 700 jurišnih pušaka...
Ministarstvo obrane ove će godine potrošiti 1,6 milijardi kuna na nabavu naoružanja, opreme, odjeće te za prilagodbu infrastrukture. Ukupno je riječ o 865 predmeta nabave, stoji u ovogodišnjem MORH-ovu Planu nabave koji je danas predstavio ministar obrane Mario Banožić. On je istaknuo da "to nije trošak, nego ulaganje u sigurnost države i njezinih stanovnika. Cilj nam je zadržati razinu opremanja na stupnju koji će omogućiti redovito funkcioniranje sustava obrane i u ovim izazovnim vremenima"...
https://www.jutarnji.hr/video/news/...ijuni-za-patriju-700-jurisnih-pusaka-15056426

Nadam se da će "HS produkt" dobiti natječaj za pušku. Em je domaća, em je jedna od najboljih. I da ćemo napraviti tu tvornicu municije koja nam treba, da imamo svoje. Bili bi neovisni, a i povećali bi svoj BDP. 🙂

Poruka
4.514

Poznato je kada pada odluka o kupnji novih borbenih zrakoplova: Evo koji avioni su još u igri​

Hrvatska će, prema svemu sudeći, za Dan državnosti dobiti odluku o svojem novom lovcu za eskadrilu borbenih aviona. To je jučer potvrdio ministar obrane Mario Banožić. “Siguran sam da ćemo odluku donijeti u prvoj polovici godine, a to je u idućih mjesec dana”, rekao je Banožić novinarima.
https://www.poslovni.hr/hrvatska/hrvatska-za-dan-drzavnosti-dobiva-novi-borbeni-zrakoplov-4284885

Svejedno bio Rafale ili F-16 biti će odlično. Samo neka bude nešto od toga. 🙂

Frtajler

Elita
Poruka
15.301

Poznato je kada pada odluka o kupnji novih borbenih zrakoplova: Evo koji avioni su još u igri​

Hrvatska će, prema svemu sudeći, za Dan državnosti dobiti odluku o svojem novom lovcu za eskadrilu borbenih aviona. To je jučer potvrdio ministar obrane Mario Banožić. “Siguran sam da ćemo odluku donijeti u prvoj polovici godine, a to je u idućih mjesec dana”, rekao je Banožić novinarima.
https://www.poslovni.hr/hrvatska/hrvatska-za-dan-drzavnosti-dobiva-novi-borbeni-zrakoplov-4284885

Čisto za kurčenje na forumu?

Frtajler

Elita
Poruka
15.301
Pa zaštitu hrvatskog neba i suvereniteta zemlje. 🙂
Okej. Ja mislim da je danas, budući da lako možeš pretpostaviti da tu neće biti rata najmanje 5 godina (a vjerojatno i 15), mudrije platiti Talijanima da to rade umjesto nas, uzeti par bilokakvih aviona da piloti mogu letjeri, a te pare investirati u moderniziranje vojske, npr, dronovi itd.

Poruka
4.514
Okej. Ja mislim da je danas, budući da lako možeš pretpostaviti da tu neće biti rata najmanje 5 godina (a vjerojatno i 15), mudrije platiti Talijanima da to rade umjesto nas, uzeti par bilokakvih aviona da piloti mogu letjeri, a te pare investirati u moderniziranje vojske, npr, dronovi itd.
Apsolutno ne! To je nešto najgore što bi mogli napraviti. Zašto da plaćamo nekome kad možemo imati svoje? Kolika je cijena air-policinga? Koliko bi to platio za 15-20 godina?

Darth Vader

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.203

Po koji put?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.