Quantcast

SKANDAL U HRVATSKOJ Škoro: Prekopaćemo Jasenovac

JankoTheGreat

Veoma poznat
Poruka
13.907
Miroslav Škoro
Foto: screenshot

Kandidat za predsednika Hrvatske Miroslav Škoro poručio je u predsedničkoj kampanji da će prekopati Jasenovac i da se ne plaši govoriti o ustaškom pozdravu "Za dom spremni" pod kojim se, kako je istakao, borio njegov pradeda.

U jednom od svojih govora u sklopu predsedničke kampanje Škoro je istakao kako će otići u Jasenovac i tražiti međunarodnu komisiju.

- Ako treba, prekopaćemo sve - poručio je Škoro.

Na snimku, objavljenom na "Fejsbuk" stranici Velimira Bujaneca, Škoro je naveo da pripada generaciji ljudi koji su, kako je rekao, "pobedili srpski fašizam", dok su mu okupljeni oduševljeno aplaudirali.

On je ispričao i kako su ga ispitivali o ustaškom pozdravu "Za dom spremni", te je poručio da se ne plaši da priča o tome, pogotovo što, kaže, "zna istinu i nije licemer", prenosi portal "Indeks".

- To je pozdrav pod kojim se moj venčani kum borio za ovu Hrvatsku 1991. godine. To je pozdrav pod kojim se moj praded borio - ispričao je Škoro okupljenima, a publika je oduševljeno uzvikivala "bravo".

Pročitajte još:
ŠKORO ODGOVORIO KOLINDI "I da jesam eksperiment, hrvatski narod nikada neće morati da me se stidi"
Otac joj je bio Srbin, a muž Tompsonov kum: Ko je Kim Škoro, moguća prva dama Hrvatske zbog čijeg srpskog porekla bi pojedini da BEŽE U AMERIKU

On je dodao i da mu niko neće govoriti da je to pozdrav koji nekome smeta, jer su ga koristili od 1941. do 1945.

- Ali, koristili su i reč Hrvatska, koristili su i himnu Lijepa naša, koristili su i plaćali kunama - rekao je Škoro.

https://www.blic.rs/vesti/svet/skandal-u-hrvatskoj-skoro-prekopacemo-jasenovac/dmdhtdr?utm_source=blic_kat_it_sidebar&utm_medium=sidebar_najnovije_info

JankoTheGreat

Veoma poznat
Poruka
13.907
Баш ми је драго шту су УСТАШЕ ПРИМИЛИ У ЕУ - :hahaha: :hahaha::hahaha: .... не мора нико више било шта да доказује и објашњава - довољно је само снимити и емитовати ујке........

Hrvati su jaci od Srba i zato se ovako non stop pisaju po Srbiji, Srbima....Ismijavaju, tuku, provociraju. No ovaj je bas udario po najbolnijoj tacki

Na drugoj Strani Srbi su jaci od Bosnjaka i rade isto prema njima. Primeri su ti Srebrenica, masakri na markalama, Tuzli, logori itd...

sreckom92

Primećen član
Poruka
580
Хрват се држи својих принципа, били погрешни или не.
Били су пре 1000 година уз Немце и Мађаре. Били су и пре 100, и пре 50, а и сад.
Мрзели су некога некад, мрзе га и сад.
Веровали су некада давно у нешто, верују и данас.

Србин је данас брат са Грком, сутра ратује са њим.
Данас ратује са Мађаром, сутра га воли као рођеног брата.
Јуче је се молио и клечао Богу, данас га псује.
Не ваља му краљ, тражи председника. Ал' не прође дуго, па опет хоће краља.
Поби му Немац, Шиптар и Хрват пола од задњих 10 генерација родбине. Ајде да правимо савез са њима.

Хрват зна шта је и какав је.
Србин зна шта је био јуче , али питање је колико ће само боја и принципа променити до сутра.

LeoneMontana

Domaćin
Poruka
4.612
Хрват се држи својих принципа, били погрешни или не.
Били су пре 1000 година уз Немце и Мађаре. Били су и пре 100, и пре 50, а и сад.
Мрзели су некога некад, мрзе га и сад.
Веровали су некада давно у нешто, верују и данас.

Србин је данас брат са Грком, сутра ратује са њим.
Данас ратује са Мађаром, сутра га воли као рођеног брата.
Јуче је се молио и клечао Богу, данас га псује.
Не ваља му краљ, тражи председника. Ал' не прође дуго, па опет хоће краља.
Поби му Немац, Шиптар и Хрват пола од задњих 10 генерација родбине. Ајде да правимо савез са њима.

Хрват зна шта је и какав је.
Србин зна шта је био јуче , али питање је колико ће само боја и принципа променити до сутра.
Hrvati su najprije katolici. Hrvati su išli u pohod na Njemački protestantski Magdeburg, dok su Hrvatska i Mađarska bili u "Ostacima ostataka"

Poruka
3.240
Hrvati bi danas sve uradili, od prekopavanja, do igranja po trnju, samo da se skine ljaga koju su njihovi ustaški sunarodnici, onako, lepo ostavili na njihovom katoličkom obrazu.

Svet, jednostavno, kao što se užasava onoga što se dešavalo u Aušvicu, tako danas zna i znaće, čitaće u bibliotekama o tome i gledati dokumentace na tematiku hrvatskih zločina nad Srbima u Jasenovcu, Donjoj Gradiški, Prebilovcima...
Čuće pesme poput 'Jasenovac i Gradiška Stara' i imati jasnu sliku o tome ko su bili pretci današnjim Hrvatima.
Interesovaće se neko, pa će videti koji su to i kakvi zakoni donošeni u NDH... Videće čija je ta država bila saveznik i koje politike najverniji sledbenik.

Nijedno prekopavanje, epizora Projekta Velebit ili pesma Tompsona to neće promeniti.

Deuodone

Zainteresovan član
Poruka
251
Ето га одговор овим југословенским апатридима ко су хрвати (како кажу: "Има и њих добрих људи...").

Сере зликовачко копиле по зверски убијеним невиним људима и добија аплаузе у ЕУ Хрвацкој.

На жалост, услед југословенских апатрида, нисмо са том ситном фукаром завршили 1991. Тако да житељи Србије очекујте опет напад Хрвата ("Има и њих добрих људи...") и (бар покушај) геноцида, јер су те креатуре само за то и способне. А онда ћемо их једном (ваљда) научити речи: "Казна".

Што се мене тиче, нека буде Божја воља са том болесном гамади.

JankoTheGreat

Veoma poznat
Poruka
13.907
Hrvati bi danas sve uradili, od prekopavanja, do igranja po trnju, samo da se skine ljaga koju su njihovi ustaški sunarodnici, onako, lepo ostavili na njihovom katoličkom obrazu.

Svet, jednostavno, kao što se užasava onoga što se dešavalo u Aušvicu, tako danas zna i znaće, čitaće u bibliotekama o tome i gledati dokumentace na tematiku hrvatskih zločina nad Srbima u Jasenovcu, Donjoj Gradiški, Prebilovcima...
Čuće pesme poput 'Jasenovac i Gradiška Stara' i imati jasnu sliku o tome ko su bili pretci današnjim Hrvatima.
Interesovaće se neko, pa će videti koji su to i kakvi zakoni donošeni u NDH... Videće čija je ta država bila saveznik i koje politike najverniji sledbenik.

Nijedno prekopavanje, epizora Projekta Velebit ili pesma Tompsona to neće promeniti.
Varas se. Na zapadu niko ne prica o Jasenovcu. Evo ja se krecem bas u tim visim krugovima. Dakle medu osobama koje su obrazovane i lose ili nikako su upuceni. Ovi nizi talozi ... pardon slojevi drustva su jos gori. Za njih je Balkan sve jedna gomila. Ne prave tu oni neke finese niti su upuceni sta ko i kako. A i ne zanima ih.

Ako ces da ti kazem sta znaju to je Srebrenica, opsada Sarajeva jer je to popraceno medijski. Od osoba samo znaju za Milosevica koji ima naziv Hitler sa Balkana. X puta su mi to spomenuli kada kazem odakle sam. Sledi a Milosevic, Hitler de Balkan.

I to je to. Srebrenica, Sarajevo i Milosevic. Ostalo niko ne zna niti zeli da zna. Zanima ih isto ko tebe desavanja u Kongu. Znas da imju nekakva previranja izmedu nekih plemena ali nemas volju da se informises o tome. Ne tice te se diretkno

Poruka
3.240
Varas se. Na zapadu niko ne prica o Jasenovcu. Evo ja se krecem bas u tim visim krugovima. Dakle medu osobama koje su obrazovane i lose ili nikako su upuceni. Ovi nizi talozi ... pardon slojevi drustva su jos gori. Za njih je Balkan sve jedna gomila. Ne prave tu oni neke finese niti su upuceni sta ko i kako. A i ne zanima ih.

Ako ces da ti kazem sta znaju to je Srebrenica, opsada Sarajeva jer je to popraceno medijski. Od osoba samo znaju za Milosevica koji ima naziv Hitler sa Balkana. X puta su mi to spomenuli kada kazem odakle sam. Sledi a Milosevic, Hitler de Balkan.

I to je to. Srebrenica, Sarajevo i Milosevic. Ostalo niko ne zna niti zeli da zna. Zanima ih isto ko tebe desavanja u Kongu. Znas da imju nekakva previranja izmedu nekih plemena ali nemas volju da se informises o tome. Ne tice te se diretkno
Kada bi to što govoriš bilo tačno, onda bi čovečanstvo bila na jednom konačnom putu moralne propasti, a posle takve, sledi svaka druga. :)
Istina je jedna, njoj svedoče bezbrojni poklani, streljani, podavljeni i obešeni u NDH od strane Hrvata, Bošnjaka...
Nikad takva istina nije mogla da se skrije. Uvek ispliva na videlo jednom. :)

rdeki

Elita
Poruka
17.670

Da, i to se i ogleda vrhunac licemerja.

Na primer, mi nemamo pojma o tim plemenima u Kongu i ne mešamo se. Ako se ikada odlučimo da se umešamo, onda je i red da se prethodno informišemo ko je ko i o čemu se zapravo radi.

Drugim rečima, ako ih mi baš i ne zanimamo, onda ne bi trebali da se mešaju.

Poruka
17.508

Uskoro niko više neće verovati lažima klintonističke ere... znaju dobro croati šta su radili , zato i teže da zametu sve tragove

Budaletina ako krene da otkopava , tek tada će na sebe navući stigmu ,,, nema croatia više moćne prijatelje

Poruka
3.240
Zašto bi to bio skandal? Zar nije u interesu svih da se konačno utvrde razmjeri zločina počinjenog u Jasenovcu i time okončaju za vijeke vjekova maliciozna prenapuhivanja i umanjivanja tog zločina?
Misliš li da bi jevrejska zajednica dozvolila takvo nešto?
To teško skrnavljenje krvave zemlje, u svrhu tobožnjeg mira?
Jel' ti stvarno imaš i malo svesi i ljudskosti? Imaš li ti nekog pod zemljom, čukunbabu, čukundedu?
Zna se vrlo mnogo o Jasenovcu, ne brini... Kopana je već sonda... ;) Na vrlo malom prostoru (nekin 5x5m) nađeno je 23 leša. :) A znaš li koliko hektara je površina celog tog 'kompleksa', tog spomenika o časti u Hrvata?

darda

Iskusan
Poruka
5.206
Zašto bi to bio skandal? Zar nije u interesu svih da se konačno utvrde razmjeri zločina počinjenog u Jasenovcu i time okončaju za vijeke vjekova maliciozna prenapuhivanja i umanjivanja tog zločina?
e bas zbog ovakvih stavova zasluzujete vi i vas deca i citava vasa porodica i citava vasa nacija jedan takav radni logor