Скандал у Аустрији: Свештеници сексуално злостављали више од 800 жртава!!!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.177
Svijet


Skandal u Austriji: Sveštenici seksualno zlostavljali više od 800 žrtava

slikac.php

Srna - 13.04.2011 19:02


BEČ - Katolički sveštenici u crkvama u Austriji od 1960. do 1980. godine seksualno su zlostavljali više od 800 žrtava, uglavnom muškaraca.


Najviše slučajeva zabilježeno je u pokrajinama Gornjoj Austriji, Beču i Tirolu.
Crkvena komisija, koja je formirana prije godinu dana, saopštila je da im se obratilo 837 lica koja tvrde da su bila izložena seksualnom nasilju unutar crkvenih institucija i da je većinom riječ o muškarcima.

Komisija je odredila odštetu u 192 slučaja, dok su više od 200 slučajeva žrtve, prema vlastitoj želji, primile novčanu pomoć, izvinjenje ili terapiju.
Ovu komisiju formirao je krajem marta prošle godine bečki nadbiskup kardinal Kristof Šenborn s ciljem da nezavisno ispita optužbe o seksualnom zlostavljanju koje su počinili pripadnici Katoličke crkve.
Veliki broj ustanovljenih slučajeva odnosi se na period između 1960. i 1980. godine, prenose hrvatski mediji.


******************************************************************************


Ето са каквим људима СПЦ хоће да буду "браћа у Христу":dash::dash::dash:... ето са каквим људима се води "екуменски дијалог"... ето кога наше свештенство позива у Србију!:evil:
 
Ovo bi trebalo da bude duhovito????

Ne,nikako.....
U vreme parastosa zabranjeni su vicevi !
Šta te zbunjuje,sjemenište ili plastenici !?
Ili,možda,fratri,opati,monsinjori,kardinali,jezuiti,franjevci.....?
Ili njihove poluskrivene sklonosti !?
Ili elegantno pranje crkvene savesti na američki način ?
Dođi,dođi,pa kaži......!
:pop3::pop3::pop2:
 
Ne,nikako.....
U vreme parastosa zabranjeni su vicevi !
Šta te zbunjuje,sjemenište ili plastenici !?
Ili,možda,fratri,opati,monsinjori,kardinali,jezuiti,franjevci.....?
Ili njihove poluskrivene sklonosti !?
Ili elegantno pranje crkvene savesti na američki način ?
Dođi,dođi,pa kaži......!
:pop3::pop3::pop2:
Gledaj svoja posla i svoju veru, ukoliko si vernik... :sad2:Svako će da odgovara za svoja dela i nedela: ja za moja, ti za tvoja, oni za njihova, tako da...."nemo se potresaš":lol:
 
Svijet


Skandal u Austriji: Sveštenici seksualno zlostavljali više od 800 žrtava

slikac.php

Srna - 13.04.2011 19:02


BEČ - Katolički sveštenici u crkvama u Austriji od 1960. do 1980. godine seksualno su zlostavljali više od 800 žrtava, uglavnom muškaraca.


Najviše slučajeva zabilježeno je u pokrajinama Gornjoj Austriji, Beču i Tirolu.
Crkvena komisija, koja je formirana prije godinu dana, saopštila je da im se obratilo 837 lica koja tvrde da su bila izložena seksualnom nasilju unutar crkvenih institucija i da je većinom riječ o muškarcima.

Komisija je odredila odštetu u 192 slučaja, dok su više od 200 slučajeva žrtve, prema vlastitoj želji, primile novčanu pomoć, izvinjenje ili terapiju.
Ovu komisiju formirao je krajem marta prošle godine bečki nadbiskup kardinal Kristof Šenborn s ciljem da nezavisno ispita optužbe o seksualnom zlostavljanju koje su počinili pripadnici Katoličke crkve.
Veliki broj ustanovljenih slučajeva odnosi se na period između 1960. i 1980. godine, prenose hrvatski mediji.


******************************************************************************


Ето са каквим људима СПЦ хоће да буду "браћа у Христу":dash::dash::dash:... ето са каквим људима се води "екуменски дијалог"... ето кога наше свештенство позива у Србију!:evil:

djavolje sluge

to su bolesni ljudi
 

Back
Top