SKANDAL: KINEZI NAM UZELI KOSOVO!

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Nije valjda da su nas i oni izdali...:sad2:...kuda cemo od ovih silnih "prijatelja,mama i sestara",a da mi njih ipak zamolimo da nas vise ne brane :evil::mrgreen:

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/skandal-kinezi-nam-uzeli-kosovo-87590.php

SKANDAL: KINEZI NAM UZELI KOSOVO!
(47) Četvrtak, 28. April, 2011.| Autor:

Fudbalske lopte „serbija“ uvoze se iz Kine iako je na njima mapa naše zemlje bez Kosova i Metohije, što nije u skladu sa odredbama Ustava Srbije

BEOGRAD - „Prijatelji“ nam oteli deo teritorije!
Fudbalske lopte „serbija“ s grbom i crtežom zemlje bez Kosova i Metohije preplavile su srpsko tržište! Iako izgled lopti krši Ustav, one su neometano prošle srpske carinske službe prilikom uvoza iz Kine, gde se proizvode. Naočigled svih nadležnih inspekcija, sporne lopte mogu se kupiti u radnjama igračaka i lopti u svim kineskim tržnim centrima u zemlji.

U kineskom tržnom centru u Bloku 70 na Novom Beogradu ekipa Kurira kupila je ovu loptu za 500 dinara, a prodavci su nam zbunjeno rekli da ih nabavljaju od zemljaka koji ih iz Kine uvozi na veliko.


U Ministarstvu poljoprivrede i trgovine navode da je tržišnoj inspekciji već naloženo da proveri ovaj slučaj, koji ukazuje na nezakonitu upotrebu državnog grba i neistiniti prikaz teritorije države.
- Inspekcija će primeniti sve potrebne mere, koje uključuju i zabranu prometa ovog proizvoda. Propisana novčana kazna za ovaj prekršaj kreće se od 20.000 do milion dinara, a može se izreći zabrana obavljanja delatnosti u trajanju od šest meseci do jedne godine - kažu u ovom ministarstvu.

U Upravi carina nam je rečeno da im je potrebno više vremena da utvrde sve činjenice o uvozu lopti iz Kine.


S. Tomčić - S. Živković


Jajasti fudbal

Ne samo da lopte imaju lažnu mapu već zbunjuju i svojim izgledom - nisu okrugle. U najmanju ruku su jajaste i sa njima bi pre mogao da se igra ragbi nego fudbal. Ako bi je tapnuli na jednom mestu, odskočila bi tri metra u stranu. Što bi se reklo, koliko para - toliko i muzike.


Bogdanović: To je nedopustivo i skandalozno

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović kaže da će od nadležnih organa i inspekcijskih službi zatražiti da hitno reaguju i da se sporne lopte povuku sa tržišta.
- To je nedopustivo i skandalozno. Ako se tako neki pojedinci ili firme u Srbiji nemarno ponašaju, šta onda možemo da očekujemo od drugih iz međunarodne zajednice. Želim da verujem da iza toga stoji nemar, a ne namera, ali naglašavam da je to nedopustivo - kaže Bogdanović.


Papović: Lopte povući sa tržišta

Prema rečima Gorana Papovića, predsednika Nacionalne organizacije potrošača Srbije, sporne lopte bi trebalo zabraniti, a odgovorne za njihov uvoz kazniti.
- Već godinama država je veoma tolerantna prema robi koja dolazi iz Kine. U kineskim radnjama prodaje se sve i svašta, a mi smo im često gledali kroz prste, naravno, iz političkih razloga. U ovom slučaju inspekcija mora da ispita ko je loptu uvezao i kako je prošla carinu - navodi Papović i dodaje da lopte moraju biti povučene sa tržišta.
 
Reakcija posle ovog skandala

DSC00029.JPG
 
Nije valjda da su nas i oni izdali...:sad2:...kuda cemo od ovih silnih "prijatelja,mama i sestara",a da mi njih ipak zamolimo da nas vise ne brane :evil::mrgreen:

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/skandal-kinezi-nam-uzeli-kosovo-87590.php

SKANDAL: KINEZI NAM UZELI KOSOVO!
(47) Četvrtak, 28. April, 2011.| Autor:

Fudbalske lopte „serbija“ uvoze se iz Kine iako je na njima mapa naše zemlje bez Kosova i Metohije, što nije u skladu sa odredbama Ustava Srbije

BEOGRAD - „Prijatelji“ nam oteli deo teritorije!
Fudbalske lopte „serbija“ s grbom i crtežom zemlje bez Kosova i Metohije preplavile su srpsko tržište! Iako izgled lopti krši Ustav, one su neometano prošle srpske carinske službe prilikom uvoza iz Kine, gde se proizvode. Naočigled svih nadležnih inspekcija, sporne lopte mogu se kupiti u radnjama igračaka i lopti u svim kineskim tržnim centrima u zemlji.

U kineskom tržnom centru u Bloku 70 na Novom Beogradu ekipa Kurira kupila je ovu loptu za 500 dinara, a prodavci su nam zbunjeno rekli da ih nabavljaju od zemljaka koji ih iz Kine uvozi na veliko.


U Ministarstvu poljoprivrede i trgovine navode da je tržišnoj inspekciji već naloženo da proveri ovaj slučaj, koji ukazuje na nezakonitu upotrebu državnog grba i neistiniti prikaz teritorije države.
- Inspekcija će primeniti sve potrebne mere, koje uključuju i zabranu prometa ovog proizvoda. Propisana novčana kazna za ovaj prekršaj kreće se od 20.000 do milion dinara, a može se izreći zabrana obavljanja delatnosti u trajanju od šest meseci do jedne godine - kažu u ovom ministarstvu.

U Upravi carina nam je rečeno da im je potrebno više vremena da utvrde sve činjenice o uvozu lopti iz Kine.


S. Tomčić - S. Živković


Jajasti fudbal

Ne samo da lopte imaju lažnu mapu već zbunjuju i svojim izgledom - nisu okrugle. U najmanju ruku su jajaste i sa njima bi pre mogao da se igra ragbi nego fudbal. Ako bi je tapnuli na jednom mestu, odskočila bi tri metra u stranu. Što bi se reklo, koliko para - toliko i muzike.


Bogdanović: To je nedopustivo i skandalozno

Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović kaže da će od nadležnih organa i inspekcijskih službi zatražiti da hitno reaguju i da se sporne lopte povuku sa tržišta.
- To je nedopustivo i skandalozno. Ako se tako neki pojedinci ili firme u Srbiji nemarno ponašaju, šta onda možemo da očekujemo od drugih iz međunarodne zajednice. Želim da verujem da iza toga stoji nemar, a ne namera, ali naglašavam da je to nedopustivo - kaže Bogdanović.


Papović: Lopte povući sa tržišta

Prema rečima Gorana Papovića, predsednika Nacionalne organizacije potrošača Srbije, sporne lopte bi trebalo zabraniti, a odgovorne za njihov uvoz kazniti.
- Već godinama država je veoma tolerantna prema robi koja dolazi iz Kine. U kineskim radnjama prodaje se sve i svašta, a mi smo im često gledali kroz prste, naravno, iz političkih razloga. U ovom slučaju inspekcija mora da ispita ko je loptu uvezao i kako je prošla carinu - navodi Papović i dodaje da lopte moraju biti povučene sa tržišta.

4.jpg
 
Kinezi samo prikazuju realnost i nije nista sporno, a to sto u Srbiji jos spava to je druga stvar ...

Kako moze da se ustavni referendum izglasa bez prisustva vecninske zajednice
( izbaceni iz birackog spiska, bez obzira glasali oni ili ne ) na teritoriji o kojoj je rec ? Plus donesen bez javne rasprave, glasano dva dana itd, itd.itd.
...
 
Poslednja izmena:
А која још земља је стављена на фудбалску лопту?
Зезају се Кинези, знају да када нашарене има да се продаје у Србији, ко ће још да пази на детаље.
Да наши умеју да се зезају могли су да откупе целу количину и да доцртају и Косово и Метохију и Републику Српску па да пусте у промет. Ишло би за 1000 динара као од шале....
 
Kinezi samo prikazuju realnost i nije nista sporno, a to sto u Srbiji jos spava to je druga stvar ...

Kako moze da se ustavni referendum izglasa bez prisustva vecninske zajednice
( izbaceni iz birackog spiska, bez obzira glasali oni ili ne ) na teritoriji o kojoj je rec ? Plus donesen bez javne rasprave, glasano dva dana itd, itd.itd.
...

Спорно ће да буде, није спорно.
Одакле ти идеја да су становници окупираног Косова и Метохије у већини у Србији, чији је Косово и Метохија саставни део?
 
Спорно ће да буде, није спорно.
Одакле ти идеја да су становници окупираног Косова и Метохије у већини у Србији, чији је Косово и Метохија саставни део?

A gde to zvanicno pise da je da je Kosovo okupirano ? Otkud takve budalastine i cemu one sluze !
 

Back
Top