СКАНДАЛ: КАТОЛИЦИ ТАЈНО У ПАТРИЈАРШИЈИ !!!???

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.177
spc-v.jpg

Katolici tajno u Patrijaršiji!

Četvrtak - 19.05.2011

Nadbiskup beogradski Stanislav Hočevar posetio je prekjuče Patrijaršiju kako bi pokušao da spreči upućivanje protestne note Sabora SPC Vatikanu zbog najavljene posete pape Benedikta grobu kardinala Alojzija Stepinca prilikom njegove predstojeće posete Hrvatskoj.

Kako „Alo!“ saznaje, odlukom Sabora protestna nota ipak je juče poslata u Vatikan.

Poseta Hočevara i njegove delegacije vladikama okupljenim na Saboru nije bila najavljena niti je o njoj upoznata javnost ni sa jedne ni sa druge strane.
Inicijativu za upućivanje protestne note, kojom bi bilo izraženo „žaljenje i nezadovoljstvo“ zato što će u okviru svoje posete Zagrebu, 4. i 5. juna, papa posetiti grob kardinala, kog Srbi smatraju zločincem, odgovornim za brojna ubistva u logoru Jasenovac tokom Drugog svetskog rata, podnelo je nekoliko vladika SPC. Iza ove namere bi mogla stajati želja većine arhijereja SPC da se i definitivno izbegne papina poseta Nišu na obeležavanju 17 vekova od Milanskog edikta 2013. godine. Papinoj poseti se protive i neke vladike koje nisu izričito protiv saradnje pravoslavnih sa katolicima, poput vladike šabačkog Lavrentija, koji smatra da zbog teškog istorijskog nasleđa još uvek nije vreme za to, a njen najveći zagovornik je lično srpski patrijarh Irinej.


- Ruska crkva još razmišlja. Naša je želja bila da taj događaj proslavi cela crkvena zajednica, pa razume se među njima i rimski papa. To ne znači stupanje u jedinstvo i zajednicu nego jedan običan skup, da vidimo kakva nam je sadržina u 17 vekova iza nas i da sagledamo šta bi trebalo da činimo u budućnosti. To je dobra želja, dobra namera, a koliko će to biti realizovano, ostaje da vidimo - rekao je medijima patrijarh Irinej. Pošto je do tog datuma ostalo dve godine, nije isključeno da još uvek dođe do preokreta.

Hočevareva tajna poseta Patrijaršiji može se tumačiti kao želja njega i katoličke crkve da održi trend poboljšanja odnosa s Pravoslavnom crkvom, koji je vidljiv proteklih godina, a praktično jedina tačka spoticanja ostali su srpsko-hrvatski odnosi i njihovo teško istorijsko nasleđe zbog zločina koje je ustaška NDH u Drugom svetskom ratu počinila nad Srbima u logoru Jasenovac i drugim stratištima. Umesto da, kao što se sugeriše sa srpske strane, papa u Jasenovcu klekne pred nevinim žrtvama, katolička crkva kardinala Alojzija Stepinca smatra mučenikom i svecem. Istorijski podaci govore da je on znao da se u Jasenovcu ubijaju nekatolici, ali da nije reagovao. Zbog saradnje sa vrhom NDH i nasilnog pokrštavanja više desetina hiljada Srba, Stepinac je 1946. osuđen na 16 godina zatvora.

Kiril: Ili ja ili papa!

Većinsko raspoloženje među vladikama protiv posete pape Srbiji dodatno je ojačano posle poruke iz Moskve da patrijarh Kiril neće doći u Niš 2013. godine ukoliko se tamo pojavi i papa! Kako se prenosi u dobro obaveštenim krugovima, poruku je patrijarhu srpskom Irineju lično preneo šef diplomatije Ruske crkve Ilarion, koji je posetio Beograd neposredno nakon posete ruskog predsednika Vladimira Putina.

Policija čuva parking SPC

Fotoreporter „Alo!“ je juče pokušao da napravi paparaco fotografije vladika kako posle završenog prepodnevnog dela zasedanja Sabora odlaze iz Patrijaršije, ali ga je u tome posle samo nekoliko minuta sprečila policija koja je angažovana za obezbeđenje vladika. Uspeli smo samo da snimimo vladiku Grigorija kako ulazi u „škodu“.

V. Papović

********************************************************************************************

Проклети лукави Латини почели су да опседају и да упадају и у Патријаршију и то за време Сабора СПЦ ... заиста се питам шта још треба да доживимо па да се народ дигне на ноге са све говњ*ивим моткама !!! :dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Ako je tema zanimljiva,
da li je presudno gde se nalazi ?
Ne smatram da je ta sitnica toliko bitna......!?
Ili,ipak,možda jeste ...?
Meni nije.

Meni, recimo, jeste, kao sto verujem da je i svakom drugom ko smatra da zivi u sekularnoj drzavi.

Sta ce religijska tema na Politici, ako zivimo u sekularnoj drzavi? Zasto uopste raspravljamo o tome?

Nista manje mi ne smeta ovo naturanje i guranje vere i veroispovesti u politicka zbivanja i davanja politickih konotacija cisto verskim pitanjima, u odnosu na mesanje vere i politike u slucaju Mufty Zukorlica.

Licemerno je da tzv, pravoverni forumasi s jedne strane kritikuju onog ajatolaha, a s druge politizuju i crkvena pitanja s nase strane. Po cemu je onda razlika izmedju nekog od ovih forumasa-vehabija i Mite, na primer?
 
И треба да дође папо.
И то у ону зградурину на Врачарском платоу.
Где би му на кољенима и у сузама просрпски управник затражијо опрост у име свих.
А ондак уз холограмски лигт-схов предо кључеве једином поглавару.
Зарад помирења, суживота и заједнићке будућности.....
 
И треба да дође папо.
И то у ону зградурину на Врачарском платоу.
Где би му на кољенима и у сузама просрпски управник затражијо опрост у име свих.
А ондак уз холограмски лигт-схов предо кључеве једином поглавару.
Зарад помирења, суживота и заједнићке будућности.....

Kako bi to bio sjajan scenario, a tipićan za prosrpskog pomiritelja, glavatog, svetioničaskog, najljepšeg. :bljak: i još jednom :bljak:
 
Meni, recimo, jeste, kao sto verujem da je i svakom drugom ko smatra da zivi u sekularnoj drzavi.

Sta ce religijska tema na Politici, ako zivimo u sekularnoj drzavi? Zasto uopste raspravljamo o tome?

Nista manje mi ne smeta ovo naturanje i guranje vere i veroispovesti u politicka zbivanja i davanja politickih konotacija cisto verskim pitanjima, u odnosu na mesanje vere i politike u slucaju Mufty Zukorlica.

Licemerno je da tzv, pravoverni forumasi s jedne strane kritikuju onog ajatolaha, a s druge politizuju i crkvena pitanja s nase strane. Po cemu je onda razlika izmedju nekog od ovih forumasa-vehabija i Mite, na primer?

Мени је жао због твог мањКа општег образовања - јер да било шта знаШ о политици био би информисан ДА ЈЕ ВАТИКАН ПРЕ СВЕГА ДРЖАВА А ОНДАк И ЦРКВА - и када за време Сабора СПЦ дотрчавају лукави Латини у Патријаршију ДА ТО ИМА ЧИСТО ПОЛИТИЧКУ А НЕ РЕЛИГИЈСКУ КОНОТАЦИЈУ... Мислиш ли да је ПИТАЊЕ РЕЛИГИЈЕ ШТО ЋЕ ОСУЂЕНОГ ЗЛОЧИНЦА СТЕПИНЦА ПРОГЛАСИТИ "БЛАЖЕНИМ", МИСЛИШ ЛИ ДА ЈЕ РЕЛИГИЈСКО ПИТАЊЕ ТО ШТО ЈЕ ЗЛОТВОР ИЗ ВАТИКАНА ТРАЖИО БОМБАРДОВАЊЕ СРЈ??? Мислиш ли да је РЕЛИГИЈСКО ПИТАЊЕ то што злочинац и организатор ГЕНОЦИДА НАД СРБИМА У НДХ ДО ДАНАС НИЈЕ ДОШАО И КЛЕКНУО У ЈАСЕНОВАЦ И ЗАМОЛИО ОПРОШТАЈ??? А радо би дошао у Србију ДА "ЗАПИША ТЕРИТОРИЈУ"??? :evil::evil::evil:

п.с. Осим тога јуче је било ДВЕ ТЕМЕ О АКЦИЈИ МАФИЈАША МИЛА ДА УНИШТИ СПЦ У ЦГ - па те нисам видео на тим темама...

п.п.с. Уосталом ако си толико "секуларан" СИКТЕР НА ДРУГЕ ТЕМЕ!!! :evil::evil::evil:
 
Nista bolji nisu ovi sto sede na tronu SPC sve se to pretvorilo u instituciju za bogacenje .

Ma oduvek je tako bilo, ne samo sad.

I 'ebo ih sve Stepinac i ostala bratija....I najveći srpski svetac je ništa manje nego ubica, pa nikom ništa...prema tome ...ebeš crkvu, ma čija ona bila, kad je sve to samo jedna firma za prodavanje magle i šišanje ovaca..:aha:
 
Ma oduvek je tako bilo, ne samo sad.

I 'ebo ih sve Stepinac i ostala bratija....I najveći srpski svetac je ništa manje nego ubica, pa nikom ništa...prema tome ...ebeš crkvu, ma čija ona bila, kad je sve to samo jedna firma za prodavanje magle i šišanje ovaca..:aha:


.....:roll::roll::roll:......... рече особа која има овакав аватар :dash::dash:
 

Back
Top