SKANDAL: BOŠNJACI KARAĐORĐA PROGLASILI ZLOČINCEM!

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Bošnjačka kulturna zajednica zahteva od lokalne vlasti u Sjenici da promeni naziv Karađorđeve ulice jer smatra da je Vožd izvršio genocid nad bošnjacima

Smetao im i sveti Sava
Muftija Muamer Zukorlić u januaru je poslao dokument koji su čitali u svim džamijama sa zahtevom da Sveti Sava kao školska slava bude ukinut u Sandžaku.
„Ova osoba, njen lik i delo ne pripadaju nama, te u našoj islamskoj veri nemaju vrednost niti mesto. Našoj deci, nije mesto tamo gde se uči i veliča njegovo ime i delo, jer je to suprotno imperativima naše vere“, zaključuje se u proglasu.

Predrag Marković: Zašto se prepoznaju kao Turci?!
Istoričar Predrag Marković kaže za Kurir da su tvrdnje Bošnjačke kulturne zajednice netačne i da bi po toj logici i Stefana Nemanju trebalo optužiti za genocid nad bogumilima.
- Činjenica je da se Karađorđe borio protiv Turaka, ali ne u Turskoj već u Srbiji! Mene zanima zašto se Bošnjaci prepoznaju kao Turci, a ne kao muslimani slovenskog porekla? - pita se Marković. On naglašava da Zukorlić i BKZ stalno raspiruju gnev prema državi u kojoj žive i da je ovo samo jedan u nizu događaja kojima pokazuju da ne poštuju zemlju u kojoj žive.
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/skandal-bosnjaci-karadjordja-proglasili-zlocincem-89471.php
*********************************

Има ли држава Србија снаге и ума да, једном за свагда, раскрсти са букачима-сепаратистима на националној основи? Или ће као по обичају, ћутати док догори до ноката па онда са умањеним успехом решавати проблем.
Националне мањине у Србији морају бити лојалне држави Србији исто онако као што је српска у другим државама (Мађарска, Румунија, Бугарска) Додуше, многе државе српску националну мањину су већ давно асимовале, док смо се ми поносили како националне мањине негујемо и дајемо им велика права, можда и највећа у свету.
Па ево како нам се враћа!
 
Има ли држава Србија снаге и ума да, једном за свагда, раскрсти са букачима-сепаратистима на националној основи? Или ће као по обичају, ћутати док догори до ноката па онда са умањеним успехом решавати проблем.
Националне мањине у Србији морају бити лојалне држави Србији исто онако као што је српска у другим државама (Мађарска, Румунија, Бугарска) Додуше, многе државе српску националну мањину су већ давно асимовале, док смо се ми поносили како националне мањине негујемо и дајемо им велика права, можда и највећа у свету.
Па ево како нам се враћа!

A šta država Srbija da uradi?

Da ga zatvori? Pa može on i iz zatvora podjednako pogano da priča, samo što bi još imao vetar u jedra.
 
Bošnjačka kulturna zajednica zahteva od lokalne vlasti u Sjenici da promeni naziv Karađorđeve ulice jer smatra da je Vožd izvršio genocid nad bošnjacima

Smetao im i sveti Sava
Muftija Muamer Zukorlić u januaru je poslao dokument koji su čitali u svim džamijama sa zahtevom da Sveti Sava kao školska slava bude ukinut u Sandžaku.
„Ova osoba, njen lik i delo ne pripadaju nama, te u našoj islamskoj veri nemaju vrednost niti mesto. Našoj deci, nije mesto tamo gde se uči i veliča njegovo ime i delo, jer je to suprotno imperativima naše vere“, zaključuje se u proglasu.

Predrag Marković: Zašto se prepoznaju kao Turci?!
Istoričar Predrag Marković kaže za Kurir da su tvrdnje Bošnjačke kulturne zajednice netačne i da bi po toj logici i Stefana Nemanju trebalo optužiti za genocid nad bogumilima.
- Činjenica je da se Karađorđe borio protiv Turaka, ali ne u Turskoj već u Srbiji! Mene zanima zašto se Bošnjaci prepoznaju kao Turci, a ne kao muslimani slovenskog porekla? - pita se Marković. On naglašava da Zukorlić i BKZ stalno raspiruju gnev prema državi u kojoj žive i da je ovo samo jedan u nizu događaja kojima pokazuju da ne poštuju zemlju u kojoj žive.
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/skandal-bosnjaci-karadjordja-proglasili-zlocincem-89471.php
*********************************

Има ли држава Србија снаге и ума да, једном за свагда, раскрсти са букачима-сепаратистима на националној основи? Или ће као по обичају, ћутати док догори до ноката па онда са умањеним успехом решавати проблем.
Националне мањине у Србији морају бити лојалне држави Србији исто онако као што је српска у другим државама (Мађарска, Румунија, Бугарска) Додуше, многе државе српску националну мањину су већ давно асимовале, док смо се ми поносили како националне мањине негујемо и дајемо им велика права, можда и највећа у свету.
Па ево како нам се враћа!

Хахаха... тај хидроцефалус Зукорлић има све више воде у глави... али није он јадан крив јер ЗА СВЕ ШТО РАДИ ОДГОВОРНИ СУ СТРАНИ АМБАСАДОРИ ТЗВ."ПРИЈАТЕЉИ САНЏАКА" КОЈИ ГА ИНСТРУИРАЈУ И НАГОВАРАЈУ - довољно је сетити се Цобела и његове најаве проблема са Санџаком и Војводином, довољно је сетити се да сам до сада већ 100 х писао о томе ДА ПОСТОЈИ ДОГОВОР ДА СЕ ДРЖАВА СРБИЈА АПСОЛУТНО РАСПАРЧА... зато стално и одлажу пријем у некакву ЕУ... али НАШИМ ГЛУПАЦИМА НЕ ВРЕДИ ГОВОРИТИ ЈЕР СЕ ПРАВЕ ДА НЕ ЧУЈУ И ДА НЕ ВИДЕ.

Потребно је у спољној политици направити РЕЗ - НАПРАВИТИ ЗАОКРЕТ... ово више не води ничему осим тоталном нашем самоубиству.
 
A šta država Srbija da uradi?
Da ga zatvori? Pa može on i iz zatvora podjednako pogano da priča, samo što bi još imao vetar u jedra.
****************************

Па ако историчар Предраг Марковић каже:
,,Zašto se prepoznaju kao Turci?!'' и ,, .....da Zukorlić i BKZ stalno raspiruju gnev prema državi u kojoj žive i da je ovo samo jedan u nizu događaja kojima pokazuju da ne poštuju zemlju u kojoj žive''.
онда то значи да у поступцима нац. мањина има елемената за судско гоњење. Па нека иза решетака прича погано!
 
****************************

Па ако историчар Предраг Марковић каже:
,,Zašto se prepoznaju kao Turci?!'' и ,, .....da Zukorlić i BKZ stalno raspiruju gnev prema državi u kojoj žive i da je ovo samo jedan u nizu događaja kojima pokazuju da ne poštuju zemlju u kojoj žive''.
онда то значи да у поступцима нац. мањина има елемената за судско гоњење. Па нека иза решетака прича погано!

I šta si dobio? Problem koji je tri puta gori od početnog. Ono, genijalan plan.
 
Bošnjačka kulturna zajednica zahteva od lokalne vlasti u Sjenici da promeni naziv Karađorđeve ulice jer smatra da je Vožd izvršio genocid nad bošnjacima
Još jedan u nizu pokušaja da Srbe sunitske vere do kraja odvoje od ostalih Srba izmišljajući neku novu kulturu i istoriju.
Zar za širenje verske netrpeljivosti zakon ne predviđa kazne? :think:


Predrag Marković: Zašto se prepoznaju kao Turci?!
Istoričar Predrag Marković kaže za Kurir da su tvrdnje Bošnjačke kulturne zajednice netačne i da bi po toj logici i Stefana Nemanju trebalo optužiti za genocid nad bogumilima.
- Činjenica je da se Karađorđe borio protiv Turaka, ali ne u Turskoj već u Srbiji! Mene zanima zašto se Bošnjaci prepoznaju kao Turci, a ne kao muslimani slovenskog porekla? - pita se Marković. On naglašava da Zukorlić i BKZ stalno raspiruju gnev prema državi u kojoj žive i da je ovo samo jedan u nizu događaja kojima pokazuju da ne poštuju zemlju u kojoj žive.
http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/skandal-bosnjaci-karadjordja-proglasili-zlocincem-89471.php
Vrlo je teško optužiti Stefana Nemanju za genocid nad sopstvenim narodom. Za progon na verskoj osnovi, da, ali namera nije bila uništenje srpskog naroda, već Srba rodnoveraca, poluveraca i bogumila.
Ono što je meni vrlo zabrinjavajuće jeste da ovaj diletant ne postavlja pitanje na osnovu čega se može Karađorđu uopšte pripisivati genocid nad Turcima. :think:
Naime Karađorđe nije počinio ništa što je protivno običajima i pravilima ratovanja, a o genocidu da ne govorimo. Svakako stoji primedba da se Srbi unitske veroispovesti ne mogu identifikovati sa Turcima.


Има ли држава Србија снаге и ума да, једном за свагда, раскрсти са букачима-сепаратистима на националној основи? Или ће као по обичају, ћутати док догори до ноката па онда са умањеним успехом решавати проблем.
Националне мањине у Србији морају бити лојалне држави Србији исто онако као што је српска у другим државама (Мађарска, Румунија, Бугарска) Додуше, многе државе српску националну мањину су већ давно асимовале, док смо се ми поносили како националне мањине негујемо и дајемо им велика права, можда и највећа у свету.
Па ево како нам се враћа!
Srbi sunitske veroispovesti nisu nacionalna manjina, samo ne pripadaju većinskoj veroispovesti Srba - pravoslavlju.
Svakako se slažem da Zukorlića treba oštro kazniti za raspirivanje verske mržnje. Preventivno i za primer, a u cilju zaštite srpskog i drugog življa, sunitske, pravoslavne i bilo koje druge veroispovesti.
 
Poslednja izmena:
A šta država Srbija da uradi?

Da ga zatvori? Pa može on i iz zatvora podjednako pogano da priča, samo što bi još imao vetar u jedra.
Da, da ga zatvori, kao što zakon nalaže.
Ili misliš da je dobro da kojekakvi ludaci šetaju okolo i raspiruju versku mržnju? :roll:



Хахаха... тај хидроцефалус Зукорлић има све више воде у глави... али није он јадан крив јер ЗА СВЕ ШТО РАДИ ОДГОВОРНИ СУ СТРАНИ АМБАСАДОРИ ТЗВ."ПРИЈАТЕЉИ САНЏАКА" КОЈИ ГА ИНСТРУИРАЈУ И НАГОВАРАЈУ - довољно је сетити се Цобела и његове најаве проблема са Санџаком и Војводином, довољно је сетити се да сам до сада већ 100 х писао о томе ДА ПОСТОЈИ ДОГОВОР ДА СЕ ДРЖАВА СРБИЈА АПСОЛУТНО РАСПАРЧА... зато стално и одлажу пријем у некакву ЕУ... али НАШИМ ГЛУПАЦИМА НЕ ВРЕДИ ГОВОРИТИ ЈЕР СЕ ПРАВЕ ДА НЕ ЧУЈУ И ДА НЕ ВИДЕ.

Потребно је у спољној политици направити РЕЗ - НАПРАВИТИ ЗАОКРЕТ... ово више не води ничему осим тоталном нашем самоубиству.

:klap:



онда то значи да у поступцима нац. мањина има елемената за судско гоњење. Па нека иза решетака прича погано!
Prvo, nije reč nacionalnoj manjini, no o Srbima sunitske veroispovesti.
Drugo, nije reč o svima nego o nekolicini stranih plaćenika koji se trude da do kraja razbiju srpski nacionalni korpus pomoću raspirivanja verske mržnje.
 
A ti sa druge strane možeš da tvrdiš da SVI Hrvati koriste reči koje si ti napisao.


Nije ravnopravisanje, već malo perspektive.

Nadji jednog jedinog Hrvata koji ne misli da je Ratko Mladic zlocinac, Momcilo Perisic, Pavkovic, Mrksic, Karadzic, B.Plavsic ... Jako si naivan, podcenjujes ih totalno, u ratu su takva razmisljanja "nisu svi ustase" kostala ljude glave ...
 
Da, da ga zatvori, kao što zakon nalaže.
Ili misliš da je dobro da kojekakvi ludaci šetaju okolo i raspiruju versku mržnju? :roll:
Pa ja rekoh kuda to vodi, a ti kao papagaj. Očigledno nije bitno racionalno delovati, već pokazivati silu, pa makar ona pravila kontraefekat.
Prvo, nije reč nacionalnoj manjini, no o Srbima sunitske veroispovesti.
Drugo, nije reč o svima nego o nekolicini stranih plaćenika koji se trude da do kraja razbiju srpski nacionalni korpus pomoću raspirivanja verske mržnje.

:roll:
 
Nadji jednog jedinog Hrvata koji ne misli da je Ratko Mladic zlocinac, Momcilo Perisic, Pavkovic, Mrksic, Karadzic, B.Plavsic ... Jako si naivan, podcenjujes ih totalno, u ratu su takva razmisljanja "nisu svi ustase" kostala ljude glave ...

Pa čekaj, oni misle da su naši generali zločinci, a mi da su njihovi generali zločinci. Gde je razlika?

I nisam naivan i ne branim Hrvate, već pokazujem malo na naše dvorište.
 
Pa čekaj, oni misle da su naši generali zločinci, a mi da su njihovi generali zločinci. Gde je razlika?

I nisam naivan i ne branim Hrvate, već pokazujem malo na naše dvorište.

Razlika je da nasi generali nisu izvrsili etnicko ciscenje Hrvata, njih oko 250 000, nismo imali konz logore, u ovom i u onom ratu, 25 000 srebrenickih Muslimana je napustilo kraj bez i jedne ogrebotine, a ne trebam ti pricati sta je bilo sa Srba u tom i bilo kom drugom kraju gde bi dosle hrvatske ili muslimanske snage .. Siptari su poceli da beze sa Kosova tek kad je NATO poceo da bombarduje, primenjivali su pravu originalnu taktiku Hrvata i Muslimana, pucaj na patrole srpske milicije iz naseljenih kuca, pa kad nasi uzvrate, normalno porokaju sve zivo, i mi zlocinci ... Hrvati i Muslimani su ubijali svoje civile da bi nama natovarili, srusili su svoj Maslenicki most, Dubrovnik je goreo kao da ga bombarduju B52, i na kraju pala samo cigla s krova .. ha ... srusili su u zimu pred kraj 1992 (mislim, ili pocetak 1993) NATO transporter na putu za Sarajevo ... razlika je i u tome sto smo mi mogli doslovno da sravnimo sve sa zemljom, oni su to radili gde god i kad god su mogli ... da o nacinu ubistava ne govorim... o razlikama koje pitas mogao bi do sledeceg jutra da pisem .
 
Оно, неко ће причати против закона, па исти нећемо ни примењивати, а?

Iskreno pitanje: koji zakon zabranjuje da se Karađorđe nazove zločincem?

Ne mislim da je tako, jer je Karađođe prekinuo vekove zločina nad Srbima, ali striktno pravno, koji zakon to zabranjuje?
 
Razlika je da nasi generali nisu izvrsili etnicko ciscenje Hrvata, njih oko 250 000, nismo imali konz logore, u ovom i u onom ratu, 25 000 srebrenickih Muslimana je napustilo kraj bez i jedne ogrebotine, a ne trebam ti pricati sta je bilo sa Srba u tom i bilo kom drugom kraju gde bi dosle hrvatske ili muslimanske snage .. Siptari su poceli da beze sa Kosova tek kad je NATO poceo da bombarduje, primenjivali su pravu originalnu taktiku Hrvata i Muslimana, pucaj na patrole srpske milicije iz naseljenih kuca, pa kad nasi uzvrate, normalno porokaju sve zivo, i mi zlocinci ... Hrvati i Muslimani su ubijali svoje civile da bi nama natovarili, srusili su svoj Maslenicki most, Dubrovnik je goreo kao da ga bombarduju B52, i na kraju pala samo cigla s krova .. ha ... srusili su u zimu pred kraj 1992 (mislim, ili pocetak 1993) NATO transporter na putu za Sarajevo ... razlika je i u tome sto smo mi mogli doslovno da sravnimo sve sa zemljom, oni su to radili gde god i kad god su mogli ... da o nacinu ubistava ne govorim... o razlikama koje pitas mogao bi do sledeceg jutra da pisem .

Pa kad tako pišeš mogao bih i ja da smišljam razlike do beskonačnosti.
 
Iskreno pitanje: koji zakon zabranjuje da se Karađorđe nazove zločincem?

Ne mislim da je tako, jer je Karađođe prekinuo vekove zločina nad Srbima, ali striktno pravno, koji zakon to zabranjuje?
Закон о шерењу мржње и говора мржње коју ЕУрупска власт тако штедро примењује према Србима.
 

Back
Top