Sitne greške koje žene prave a koje brzo odbijaju dobre muškarce

Не ради се о мени; ради се о онима што дођу на форум тражећи савет о неком несексуалном аспекту љубавне везе, а онда уђу овде и добију савете од људи којима се све врти око секса.
daj konkretan primer teme koju je neko otvorio za sebe i da smo mu pisali o sexu.

Нисам хтео да кажем да у темама о љубави скрећете на тему секса, већ да у темама о љубави нудите своје сексоцентричне перспективе.
Daj primer.

Ali ne možeš da promeniš korisnike.
Njih je sve manje i na ovom potforumu.
Jedni pišu jedno, drugi drugo.
Zato se u prom postu napiše šta se želi, tipa molim da se ne piše sa tog i tog aspekta već ovog i ovog.
Uzgred, koliko si tema ti otvorio na ljisu pa nisu išle kako misliš da treba?

Не вреди да дајем пример зато што се никад нећемо усагласити око тога шта је љубав.

Као што је Светозар лепо рекао, ви то углавном мешате са страшћу.

Ali ne možeš da promeniš korisnike.

Управо о томе се ради. Можеш. Потфорум чине његови корисници. Постави једно те исто питање на ЉиС-у и на Филозофији, и добићеш посве различите одговоре.

Zato se u prom postu napiše šta se želi, tipa molim da se ne piše sa tog i tog aspekta već ovog i ovog.

Џаба то кад су становници потфорума сексоцентрици. Као такви ће увек давати сексоцентрична мишљења, били свесни тога или не.

Uzgred, koliko si tema ti otvorio na ljisu pa nisu išle kako misliš da treba?

Мени љубавни савети не требају.

Не вреди да дајем пример зато што се никад нећемо усагласити око тога шта је љубав.

Као што је Светозар лепо рекао, ви то углавном мешате са страшћу.
Pa pisali smo mi ovde i o Fromu i sa raznih aspekata... samo nisi ispratio.
Ako misliš da su ovde uglavnom neobrazovani ljudi koji nisu čitali i razumeli da je strast jedno a ljubav drugo, onda ne poznaješ korisnike.
Џаба то кад су становници потфорума сексоцентрици. Као такви ће увек давати сексоцентрична мишљења, били свесни тога или не.
Nema ovde više stalnih posetioca, svi dolaze po malo. ponekad.
Мени љубавни савети не требају.
Pa šta ti treba na ljisu? Brineš o drugima ili ti imaš nešto što bi ti voleo?

Ukucao sam u Gugl rec "seksocentrican". Prvi rezultat koji sam dobio jeste jedan malo stariji post jednog cuvenog forumasa :)

Primer bi bio Paulin post na ovoj temi.

Seksocentrican je zato sto ne kaze "Dobar muskarac" vec "Dobar u krevetu".

Savet je zato sto govori momcima kako da prave profile i devojkama kako da biraju na osnovu profila. Naravno, niko ga nije trazio ali svako koga zanima tudje misljenje na pitanje "Kako najbolje prezentovati sebe" moze da naleti na njega.

A ja ne bih rekao nista na to da seksocentrici nisu mnogobrojniji.

Ukucao sam u Gugl rec "seksocentrican". Prvi rezultat koji sam dobio jeste jedan malo stariji post jednog cuvenog forumasa :)

Ето, он је најбољи пример типа који сам описао у овој теми — оног који (не)свесно све своди на секс. Пази ово:

https://forum.krstarica.com/threads/filia.778899/#post-33741787

И хајде сад ти објасни оваквом човеку да постоје људи који се неће ни обрети у брачној заједници где либидо мора да „прогута” штошта негативно на духовном плану, и то управо зато што су у процесу упознавања и зближавања дали примат духу.

Он то не може да прихвати јер у стварима унутрашњих разлика није довољно видети да би се веровало, мора се бити да би се веровало.

Primer bi bio Paulin post na ovoj temi.

Seksocentrican je zato sto ne kaze "Dobar muskarac" vec "Dobar u krevetu".

Јесте, само што ту увек може да се потегне аргумент да људи на те апликације ионако долазе по секс, те им она само даје смернице.

По мени је много штетније кад се сексоцентрици директно мешају у питање љубави, а људи читају њихове перспективе и мисле да је то све што постоји.

Секс може бити аспект љубавне везе, а може бити и независна активност.

Зато би било најбоље да постоји засебан потфорум под именом „Секс” на који би људи могли да дођу и причају о њему невезано за то да ли су са неким у љубавној или необавезној вези, и засебан потфорум под именом „Љубав” на који би људи могли да дођу и причају о свему осталом што чини љубавне везе.
100 posto. Odvojiti seks od ljubavi.

Управо о томе се ради. Можеш. Потфорум чине његови корисници. Постави једно те исто питање на ЉиС-у и на Филозофији, и добићеш посве различите одговоре.

ako zelis da te neko ovde iole ozbiljno dozivi, na ljisu pisi kao da je filozofija.... i obratno. bices makar intrigantan.

a ako terminoloski negacijom nipodastavas tudje misljenje bez ikakve dublje analitike, samo ispadas ograniceniji no sto jesi. dobronameran savet

Ето, он је најбољи пример типа који сам описао у овој теми — оног који (не)свесно све своди на секс. Пази ово:

https://forum.krstarica.com/threads/filia.778899/#post-33741787

И хајде сад ти објасни оваквом човеку да постоје људи који се неће ни обрети у брачној заједници где либидо мора да „прогута” штошта негативно на духовном плану, и то управо зато што су у процесу упознавања и зближавања дали примат духу.

Он то не може да прихвати јер у стварима унутрашњих разлика није довољно видети да би се веровало, мора се бити да би се веровало.

Ja sam mislio da mu je ovo "69" u stvari godiste, i to lazno, ali izgleda da mu je to zapravo bila omiljena poza u seksu.

Bog dusu da mu prosti.

Slicna filozofija kao Paulina.

Momak i devojka se prvo privuku na osnovu izgleda, mirisa i dodira. Zatim, nakon sto se upoznaju, otkrivaju u cemu se slazu i ne slazu na duhovnom nivou. Duhovna slaganja jacaju privlacnost dok duhovna neslaganja bivaju potisnuta zahvaljajuci postojecoj privlacnosti.

Znaci, po Dragoljubu, vidis lepu devojku, mirise lepo, prija ti njen dobar -- bum, uzbudio si se! Gotovo, ljubav cveta :lol: Totus floreo. Pod uticajem ljubavi, nastavljas upoznavanje s njom. Ako saznas da se slazete oko necega mimo seksa, to jaca ljubav. Ako saznas da se ne slazete, nista! zelja da spavas s njom, kao i postojeci skup privlacnosti, pobedjuje i tako ti omogucava da je ozenis i budes joj veran iako je, recimo, ona feministkinja a ti neonacista.

On je time samo opisao kako se veliki broj ljudi ponasa. Nije nam bio potreban seksolog da nam to kaze. Ali ne ponasaju se svi tako. Osim toga, cak i da se ponasaju, razumom osoba moze da utice na to kako se ponasa.

Cesto imam utisak da ti ljudi uopste ne priznaju postojanje razuma. Ponasaju se bukvalno kao roboti koji prate urodjeni program nad kojim nemaju apsolutno nikakvu kontrolu. Samim tim, analiza prednosti i mana njihovih odluka ih ne zanima . . . cemu analiza kad ne mogu da uticu na svoje odluke? Njih je evolucija isprogramirala da budu takvi kakvi su i tu je kraj price za njih ( isprogramirani jesu, tu se slazem, ali dobrim delom od strane necega sto nije evolucija. )

Poslednja izmena:
Procitao sam negde da devojka ne bi nikako trebala da ostane sa prvim muskarcem.
kao i muskarac...da bi znao sta valja moras da prodjes sito i reseto.... ili da te usere narodski receno i da kada sazris kao licnost shvatis da si blagosloven ... i da nastavis da to negujes bas kao prvog dana.

a toga ima jako malo na ovom svetu.

kao i muskarac...da bi znao sta valja moras da prodjes sito i reseto.... ili da te usere narodski receno i da kada sazris kao licnost shvatis da si blagosloven ... i da nastavis da to negujes bas kao prvog dana.

a toga ima jako malo na ovom svetu.
Pa ono, to je danas standard razvijene zdrave osobe u dusevnom smislu. Pod uslovom da se razvija tokom iskustava a ne obrnuto.
Samo znas sta je zahebano tu. Dosta veza prekines iako su lepe ali si svestan da nemaju potencijal. Ili vise nemaju smisla, stagnira se. A okruzenje je surovo. Bazirano na "sad i tu" umesto na razvoju licnosti.

Pa ono, to je danas standard razvijene zdrave osobe u dusevnom smislu. Pod uslovom da se razvija tokom iskustava a ne obrnuto.
Samo znas sta je zahebano tu. Dosta veza prekines iako su lepe ali si svestan da nemaju potencijal. Ili vise nemaju smisla, stagnira se. A okruzenje je surovo. Bazirano na "sad i tu" umesto na razvoju licnosti.
prekines i ako ti se squrchi

bas kao i ako se ti nekom squrchis

prekines i ako ti se squrchi

bas kao i ako se ti nekom squrchis
Pa ne mora da ti se skurci.
Secam se na pr, mlad sam prekinuo jednu ozb vezu koju sam morao zbog bezparice. Bilo super, lepo se slagali skroz, ali nema potencijala. S druge strane da joj kazes: cekaj me deceniju, mozda i vise, suludo za nju, zar ne?
Moraju stvari da se skockaju na vise nivoa. I da sam ostao, vrv bi neku gorcinu vukli u stomaku oboje iako bi bili korektni jedno prema drugime.

Pa ne mora da ti se skurci.
Secam se na pr, mlad sam prekinuo jednu ozb vezu koju sam morao zbog bezparice. Bilo super, lepo se slagali skroz, ali nema potencijala. S druge strane da joj kazes: cekaj me deceniju, mozda i vise, suludo za nju, zar ne?
Moraju stvari da se skockaju na vise nivoa. I da sam ostao, vrv bi neku gorcinu vukli u stomaku oboje iako bi bili korektni jedno prema drugime.
kad se kockas i igras utamicu koja tek treba da se odigra za deset godina, bajo, moras da se duboko preispitas na sta bacas pare :lol:

Back