Sistemi hlađenja sondi za Veneru?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.008
Nešto malo googlam pa vidim da je najveći problem za sonde koje se spuštaju na površinu Venere: HLAĐENJE! Vidim da se stručnjaci muče da osiguraju sondi na površini 'život' i od barem 24 sata! Naravno da za duži 'život' sonde treba CIRKULARNI sistem, a ne sa rezervoarima medija koji se troši, a kada se potroši, gotovo!
E pa onda, svima kojima je dosadno, mogli bi se baciti na taj problem?
https://www.1-act.com/resources/tec...umable-based-cooling-system-for-venus-lander/
 
Nešto malo googlam pa vidim da je najveći problem za sonde koje se spuštaju na površinu Venere: HLAĐENJE! Vidim da se stručnjaci muče da osiguraju sondi na površini 'život' i od barem 24 sata! Naravno da za duži 'život' sonde treba CIRKULARNI sistem, a ne sa rezervoarima medija koji se troši, a kada se potroši, gotovo!
E pa onda, svima kojima je dosadno, mogli bi se baciti na taj problem?
https://www.1-act.com/resources/tec...umable-based-cooling-system-for-venus-lander/

Па, сонда.
Муск увелико има ракетне бродове за свемир, планове.
Али евентуално, покушај у амбасади код нас некако да ступиш у контакт са Н.А.С.О.М. mozda znanu za to hladjenje sondi vec?
 
Па, сонда.
Муск увелико има ракетне бродове за свемир, планове.
Али евентуално, покушај у амбасади код нас некако да ступиш у контакт са Н.А.С.О.М. mozda znanu za to hladjenje sondi vec?
NE znaju! Koliko sam čitao, ni jedna sonda do danas nije preživela više od par sati na površini Venere.
 
Nenaučno smatram da je Mars nekada bio naseljen, ali je u nekoj (nuklearnoj?) katastrofi uništen i pretvoren u hrpu crvene oksidne mase bez vode i atmosfere.... PS: A mi VEĆ imamo dosta nuklearnog oružja da isto to napravimo i na Zemlji....
Могу од погона за нуклеарну да направе гориво за сонду ту што кажеш
 
Kakve koristi od te sonde uopste?
Ljudski nagon za održanje vrste! Kuda će neki budući NOA sa svojom 'arkom' da se preseli i spasi ljudsku vrstu kada razne pohlepne i zločinačke dvonožne 'svinje' UNIŠTE Zemlju i učine je nepogodnom, opasnom i otrovnom za život!? Neki misle da će to moći da spreče? Takvi su utopijski optimisti, samo neinformisani ili GLUPI! :super:
PS: Eno tema na 'Politika' o TheBill Gejtsu: Taj će možda uskoro poželiti da se preseli na neku drugu planetu! :zcepanje::zcepanje:
 
Ne mora da bude sonda, vec samo pogon na solarni izvor energije. boga pitaj kako ali naucnici su ti to, ovaj znas...
Opet ti? Pogon je sekundaran problem i rešiv: Bilo koji izvor energije da koristiš trebaš imati neki MEDIJ koji će služiti za propulziju. Za sada je izgleda NEREŠEN problem HLAĐENJE sonde koja se spusti u navodnih 470 stepeni toplu atmosferu, iako ja (nenaučno) smatram da prosečna temperatura na Veneri nije veća od 150 stepeni....
 
Opet ti? Pogon je sekundaran problem i rešiv: Bilo koji izvor energije da koristiš trebaš imati neki MEDIJ koji će služiti za propulziju. Za sada je izgleda NEREŠEN problem HLAĐENJE sonde koja se spusti u navodnih 470 stepeni toplu atmosferu, iako ja (nenaučno) smatram da prosečna temperatura na Veneri nije veća od 150 stepeni....
Sto to bas sada resavas?
I da resis, kako ces pisati nasi eureka?
 

Back
Top