Sirenje mrznje prema zenama i tlacenje zena prema bibliji

Da cujem komentare na sledece :

Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka ćute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.

1 Korinćanima 14, 34-35 - Novi zavet


"Ali htio bih da znate: da je svakome mužu glava Hristos; a muž je glava ženi; a Bog je glava Hristu.

Prva Korincanima - Novi zavet

Podložni budite jedni drugima u strahu Kristovu! Žene svojim muževima kao Gospodinu! Jer muž je glava žene kao i Krist Glava Crkve - On, Spasitelj Tijela.Pa kao što se Crkva podlaže Kristu, tako i žene muževima u svemu!

Efežanima 5, 21 - Novi zavet

"Ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije.
A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža."

1 Korinćanima 11 - Novi Zavet

Knjiga Sirahova - "Mudre izreke" - Žene:

Malena je svaka zloća prema zloći ženskoj: neka je snađe kob grešnička!
Ne daj se zavesti ljepotom ženskom i ne žudi za ženom.
Od žene je grijeh počeo i zbog nje svi umiremo.
Ako ne čini kao što joj pokažeš, otpusti je od sebe.


Kao žedan putnik, ona otvara usta i pije svaku vodu na koju naiđe i spušta se pred svakim kolcem i svakoj strijeli otvara tulac.
Žena prima svakog muža,
premda je jedna djevojka od druge bolja.

"KAD ČOVJEK PRODA SVOJU KĆER ZA ROPKINJU, neka se ona ne oslobađa kao i muški robovi."
Izlazak 21, 7


Žene, pokoravajte se svojim muževima kao što dolikuje u Gospodinu! Muževi, ljubite svoje žene i ne budite osorni prema njima. Djeco, slušajte roditelje u svemu, ta to je milo u Gospodinu! Očevi, ne ogorčujte svoje djece da ne klonu duhom.

Kol 3, 18

Робови, слушајте своје земаљске господаре са страхом и трепетом, искреног срца као Христа

bible.com/bible/202/EPH.6.SB-ERV

Ali ako optužba - da se na mladoj ženi nije našlo djevičanstvo - bude istinita, neka djevojku izvedu na kućna vrata njezina oca pa neka je ljudi njezina grada kamenjem zasiplju dok ne umre, jer je počinila besramnost u Izraelu odajući se bludu u očevu domu. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz svoje sredine.

Ponovljeni zakon 22, 13
Nema se šta tu komentarisati. Religije su nastale u patrijarhatu i veličaju patrijarhat kao savršeno društveno uređenje u kome muškarac vlada. Mi i sada živimo u nekom obliku liberalnog patrijarhata, u kome su stvarni novac, moć i uticaj u svetu i dalje u rukama muškaraca, dok žene imaju izvesna prava (negde veća, negde manja), ali ona nisu u kamenu uklesana, tj. ženama se u bilo kom trenutku mogu oduzeti. Tome malo-malo, pa svedočimo u raznim zemlja u kojima se ekstremni patrijarhat vraća na vlast, uglavnom svesrdno potpomognut od strane religija.
 
Nema se šta tu komentarisati. Religije su nastale u patrijarhatu i veličaju patrijarhat kao savršeno društveno uređenje u kome muškarac vlada. Mi i sada živimo u nekom obliku liberalnog patrijarhata, u kome su stvarni novac, moć i uticaj u svetu i dalje u rukama muškaraca, dok žene imaju izvesna prava (negde veća, negde manja), ali ona nisu u kamenu uklesana, tj. ženama se u bilo kom trenutku mogu oduzeti. Tome malo-malo, pa svedočimo u raznim zemlja u kojima se ekstremni patrijarhat vraća na vlast, uglavnom svesrdno potpomognut od strane religija.
svako ima moc u svojoj oblasti. recimo zene imaju moc da ne daju ***** ili daju i to se razmenjuje za novac moc i uticaj. patrijarhat je prirodan poredak stvari, fora je sto su muskarci nesposnobni danas, jer su ulgavnom obuceni od zena(prosveta)
 
svako ima moc u svojoj oblasti. recimo zene imaju moc da ne daju ***** ili daju i to se razmenjuje za novac moc i uticaj. patrijarhat je prirodan poredak stvari, fora je sto su muskarci nesposnobni danas, jer su ulgavnom obuceni od zena(prosveta)

Није, јер се одржава на силу, да је природан био би природно а не наметнуто стање.
Патријархат је заправо само прикривени ХОМО-СЕКСУАЛИЗАМ.
 
Generacije na selu, eto naših dedova, žene su bile potpune robinje. Emancipacija stiže tek sa mojom generacom 60 i neke.

ne verujem, samo nisu imale mnogo šta da odluče, znalo se kako i šta, retko ko je smeo da odstupa, ali to je važilo i za muškarce
tj mogle su možda da se zaljube, srećno udaju itd ali u nekim okvirima manje nego danas, oću sad, neću ovo, sutra razvod itd
 
ne verujem, samo nisu imale mnogo šta da odluče, znalo se kako i šta, retko ko je smeo da odstupa, ali to je važilo i za muškarce
tj mogle su možda da se zaljube, srećno udaju itd ali u nekim okvirima manje nego danas, oću sad, neću ovo, sutra razvod itd
Čuj komšija Voja na selu, sedi za stolom sa ženom, ona nešto progovori, on je odvali po nosu, sliva joj se krv, ćuti,
ne sme da se pomeri. Moja baba je do smrti svako veče prala noge dedi u lavoru, i nije smela da pisne ni
da mu protivureči. Inače to su radile sve starovremenske
žene na selu.
 
Čuj komšija Voja na selu, sedi za stolom sa ženom, ona nešto progovori, on je odvali po nosu, sliva joj se krv, ćuti,
ne sme da se pomeri. Moja baba je do smrti svako veče prala noge dedi u lavoru, i nije smela da pisne ni
da mu protivureči. Inače to su radile sve starovremenske
žene na selu.
i kad se vo umori, deda uprti babu u jaram
znam teška vremena
 
Kakvo glupo poređenje.
Za mržnju prema ženama i njihov status robinje krive su Biblija i Kuran i vekovono robovanje pod tim stranim religijama.
pa ne bih bas rekla da je kriva biblija ili kuran vec muskarac koji ne bi tako lako da pusti vlast i moc a i same zene su krive koje sve to sto zamere muzu posle nametnu svom sinu ..... ljubi ga majka
 
pa ne bih bas rekla da je kriva biblija ili kuran vec muskarac koji ne bi tako lako da pusti vlast i moc a i same zene su krive koje sve to sto zamere muzu posle nametnu svom sinu ..... ljubi ga majka
Morala je da ima muško dete. Nija stajala da rađa dok se ne rodi bar jedno muško. Jer muško je ostajalo kao naslednik u kući dok je žensko odlazilo.
 
Morala je da ima muško dete. Nija stajala da rađa dok se ne rodi bar jedno muško. Jer muško je ostajalo kao naslednik u kući dok je žensko odlazilo.
i obicno se zena krivila ako se radjaju samo devojcice
a najzalosnije je to sto i danas ima i to zena koje ne staju dok ne rode musko ..... ono ispada da zensko dete nista ne vredi a tom logikom onda ni ona ne vredi
a muskarci da bi zaustavili svest zene koja sve manje i manje dozvoljava takve stvari sve gura pod ono eto zenska empancipacija ih unisti, smatraju da su obespravljene pa sve nesto gundjaju, hoce da izigravaju muskarce ....

ja koliko znam Tito je uveo zvanican razvod e sad mozda i gresim
 
da, šesta/treća zvanična je bila moja baba.
al kažu da je samo prvu voleo i sa njom dobio ćerku i nakon porođaja umrla. a deda pošto se nije slagao sa svojom majkom i nije imao ko da čuva dete onda je dovodio žene i moja baba je prihvatila kao svoje dete i s njom se zadržao do kraja života.
eto da kažemo jedna tragična priča sa srećnim krajem.
tako da te priče o nekoj bahatosti je prenaduvana.
baba (sa majčine strane) se odrekla bogastva da živi sa goljom ali časnim čovekom.
 
280377056_3085340481795556_7583868477304399693_n.jpg
 
da, šesta/treća zvanična je bila moja baba.
al kažu da je samo prvu voleo i sa njom dobio ćerku i nakon porođaja umrla. a deda pošto se nije slagao sa svojom majkom i nije imao ko da čuva dete onda je dovodio žene i moja baba je prihvatila kao svoje dete i s njom se zadržao do kraja života.
eto da kažemo jedna tragična priča sa srećnim krajem.
tako da te priče o nekoj bahatosti je prenaduvana.
baba (sa majčine strane) se odrekla bogastva da živi sa goljom ali časnim čovekom.
E i moj deda je švrljao nakon što je baba umrla samo što se nije ženio.
Inače identično, baba je pobegla za dedu iz bogate kuće, a deda je bio golja.
To je još luđa stvar, na selu, uopšte nisu gledale novac, i nije bilo sponzoruša.
 
E i moj deda je švrljao nakon što je baba umrla samo što se nije ženio.
Inače identično, baba je pobegla za dedu iz bogate kuće, a deda je bio golja.
To je još luđa stvar, na selu, uopšte nisu gledale novac, i nije bilo sponzoruša.
Ne znam zasto stalno potencirate tu pricu oko sponzorusa jer istina je da ima sponzorusa kao sto je i istina da muskarci nisu vise kao pre.
Neki celavko od pedeset plus godina bi da seta neku devojcicu od dvadeset leta ali je svestan da osim para nema sta da ponudi pa nudi novac ...
Ne poricem ja da ne postoje sponzoruse vec mi smeta sto eto i vi sada bacate akcenat na zensku stranu budite malo realni i kada su muskraci u pitanju.
 

Back
Top