Sirenje mrznje prema zenama i tlacenje zena prema bibliji

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
11.087
Prirodni poredak stvari, da su žene gadljive na švalere brzo bi oni nestali iz genetskog bazena.
pa bas i ne vidim cemu treba to zena da se divi ako je on prevrtao svaku koju je stigao
znaci nije mu uopste bitan kvalitet vec samo recka na zidu

Eto , i sama kažeš da se ženska ambicioznost kanališe kroz sponzorstvo.

Rispekt za ljude u komunalnom, a bolje su i plaćeni od butika.
ja mogu ovako da kazem

zena ambiciozna sama zaradi, sama opere, sama skuva, pocisti, brine o detetu ..... sta ces joj uopste ti?
samo da joj ides na nerve svojim dijalozima :D

Zika34

Aktivan član
Poruka
1.698
pa bas i ne vidim cemu treba to zena da se divi ako je on prevrtao svaku koju je stigao
znaci nije mu uopste bitan kvalitet vec zamo recka na zidu

ja mogu ovako da kazem

zena ambiciozna sama zaradi, sama opere, sama skuva, pocisti, brine o detetu ..... sta ces joj uopste ti?
samo da joj ides na nerve svojim dijalozima :D
Ti možda ne vidiš, ali jedna lasta svakako ne čini proleće.

Jel ja to osećam neku žal za prošlim vremenima? Prošla vremena su upravo to, prošla.

Zika34

Aktivan član
Poruka
1.698
jel ja treba da se opterecujem time sta ti osecas?
jok ..... suvisan komentar

na ceni su muskarci koji znaju sta hoce a ne muve bez glave
Nisi lepo složila reči

Muve bez glave cene muškarce koji znaju šta hoće.

Eto, sad je bolje.

Ako zeli recku ne interesuje ga kako doticna kuva, pere, sije i sl.
Ima danas mašina za sve to, a šije se samo u fabrikama.

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
11.087
Sve mi se čini, iako su jedva dočekale novi svetski poredak, da su se žene najmanje prilagodile istom.
koji svetski poredak?
da muskarci vise vole muskarce nego zene
da su nesposobni da odsluze vojni rok
da im je ispijanje piva i duvanje trave vrh provoda
ima svakakvih vrsta zena ali vala i muskaraca zato prekini tu da iznosis teze samo na racun zena

Zika34

Aktivan član
Poruka
1.698
koji svetski poredak?
da muskarci vise vole muskrce nego zene
da su nesposobni da odsluze vojni rok
da im je ispijanje piva i duvanje trave vrh provoda
ima svakakvih vrsta zena ali vala i muskaraca zato prekini tu da iznosis teze samo na racun zena
Homoseksualaca je uvek bilo, danas mnoge žene koriste njihovo postojanje kao opravdanje za svoje neuspehe.
Vojni rok može kad i žene budu služile, a ne da se igramo ravnopravnosti pa da kao u Ukrajini muškarci ginu a žene menjaju lokaciju na Tinderu.
Kako se žene zabavljaju?

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
11.087
Homoseksualaca je uvek bilo, mnoge žene koriste njihovo postojanje kao opravdanje.
Vojni rok može kad i žene budu služile, a ne da se igramo ravnopravnosti pa kao u Ukrajini, muškarci da ginu a žene da menjaju lokaciju na Tinderu.
Kako se žene zabavljaju?
Bez uvrede sa takvim stavom tebi je najbolje da se zaljubis u nekog muskarca.

Mr.Infinity

Buduća legenda
Poruka
26.488
Jos da dodam, zena ima u vojsci a muskarac nikada nece roditi bebu pa bi barem zarad toga trebao pokazati malo postovanja prema zenskom rodu jer je i tebe rodila jedna zena
Danas je čak i to moguće da muškarac rodi bebu. Usvoji dete i kaže ja sam ga rodio i ti nemaš nikakva prava da mu kažeš da nije on rodio dete jer je to nemoguće.

Poruka
17.849
Generacije na selu, eto naših dedova, žene su bile potpune robinje. Emancipacija stiže tek sa mojom generacom 60 i neke.
Није било баш тако.

Жене нису биле робиње већ је постојала јасна подела на мушке и женске послове.Жене су се старале о домаћинству и деци и нису радиле теже физичке послове.

У стара времена(код нас до 30-тих а у неким пасивнијим крајевима и до средине 20 века) људи су живели у традиционалном друштву, углавном у вишегенерацијским задругама.

И муж и жена су били под руководством старешине задруге и његове жене, то су могли бити родитељи младожење, али често и деда/баба.Људи су се млади венчавали, око 14-15 година, и често су и деда и баба били људи у пуној снази и још су држали под контролом читаву задругу.

Poruka
17.849
.... ono ispada da zensko dete nista ne vredi a tom logikom onda ni ona ne vredi
Није да је женско дете мање вредело, већ је кћи одлазила у другу породицу после удаје, и њена радна снага је била ангажована у тој породици а не у породици у којој се родила.Тадашње породице су зависиле од радне снаге јер није било механизације.

Женско дете је исто вредело као и мушко, само је било битно да друге породице имају женску децу, а не твоја.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.423
Čuj komšija Voja na selu, sedi za stolom sa ženom, ona nešto progovori, on je odvali po nosu, sliva joj se krv, ćuti,
ne sme da se pomeri. Moja baba je do smrti svako veče prala noge dedi u lavoru, i nije smela da pisne ni
da mu protivureči. Inače to su radile sve starovremenske
žene na selu.

valjda su negde bili ok prema svojim ženama i voleli se, ili selo nije dozvoljavalo to... valjda bar negde

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.