Sinmanje html strana

SALE83

Zainteresovan član
Poruka
392
konsultacija;

Trenutno pravim svoj sajt.napravio sam oko 15 strana .Sajt sc se zvati ALEKS , a hostovati ce verat
pa me zanima kako da snimam svoje html strane.
Poceo sam ovako pocetnu stranu sam snimio u direktorijumu ALEKS kao aleks.html U OVOM DIREKTORIJUMU se nalaze i drugi podirektorijumi kao npr. slike ,mp3 itd
ostale html strane snimam u ALEKS direktorijum, da li moze to tako.
sa glavne strane linkovi mi vode tipa <a href="http---.aleks.--.--/wallpapers.html</a> ove crtice znate sta ide posto moj sajt nije gotov nisam stavljao www i co.yu
a sa wallpapers.html samstavio ovaku vezu wallpapers/priroda.html t.j
jednostavno iz dreamweavera sam kliknuo na ikonicu za pronalazenje putanja.da li je to tako dobro t.j
netreba da pisem <a href="http---.aleks.--.--/wallpapers.html/priroda.html</a>
 
PRVA strana mora da bude index.html a najbolje ti je da u root mas samo html-ove u direktorijume ubaci ostale slike i sta god vec imas da izlozis. Napomena dobor dosla SVE ali bas SVE dokmente preimenuj u mala slova jer server pravi razliku tako da se moze desiti da ti ne prepozna nesto
I za kraj pre nego sto dowloadujes napravi kopiju jer je mene malo zeznuo ne mogu dao tvorim browser da vidim kako izleda jer verovatno upise negde putanju html-a to jos insam proverio jer sam juce downloadovao.
Pa javi mi kako ces poslati na sajt imam link adresu ali me nije nista od toga pitao a koristio sam FTP iz Dreamwiever-a
 
Za NICS-a
snimam sa malim slovima
Cekaj dali da promenim aleks.html u index.html
a sta da radim sa ostalim html stranama da ostanu u direktorijumu aleks.

Naravno da cu da prebacim iz dreamweavera i trebajumi podaci za prebacivanje sajt ako mozes da mi posaljes na e-mail sale832002@yahoo.com ili ovde na forumu molim te ako mozes napisi mi podatke potrebne za prebacivanje na veratov server iz dreamweavera tj preko njegovog ftp-ea
napomena ja sam korisnik EUnet-ovih usluga. a cuo sam da mogu da korisyim veratove usluge , akotreba otvoricu nalog i kod njih
 
Jesi li ti uopste kupio domen taj koji zelis?
Kad kupis domen dobijes od verat-a i od bilo koga drugog jedan nalog, koji ti koristi (username i password) da pristupis server-u, da bi uopste i mogao da postavis bilo sta na njihov komp, tj. na TVOJ DOMEN!
Sto se tice direktorijuma i stranica:
TVOJ je izbor da li ce ti sve biti u jednom folderu ili ce biti sortirano (zbog bolje TVOJE preglednosti) u vise foldera (mp3, wallpapers, slike i sl.), jedino u ROOT-u kao sto ti je receno, PRVA STRANICA MORA DA SE ZOVE "INDEX.HTM" ILI "DEFAULT.HTM (tako su podeseni web-server-i, da traze ili "index" ili "default", inace nece se otvoriti nista kad ukucas www.aleks.co.yu)
Predlazem ti da koristis neki drugi FTP program (Win commander ima to u sebi, ili nabavi CUTE FTP. on je lagan!)
DW ima u sebi FTP, ali ga ja ni jedanput nisam upotrebio, jer je kroz WINCMD mnogojednostavno i brzo!
 
VERAT-ov SERVER
iz dreamweavera opcija-Define sites
remote info
access:FTP
ftp host : sta da upisem
host Directory: sta da upisem

da li da ukljucim upotrebi passive ftp

Opcija-preferences-site
firewall host ; sta da upisem
port je 21 to znam

dali su to sve potrebne opcije i kako da ih popunim
 
Kliknes na ikonicu FTP u WINCMD-u i otvorice ti se novi prozor!
Kliknes NEW CONNECTION i uneses parametre za pristup (username, password, i ime FTP-a), i to je to!
Kad hoces da se prikacis ,samo selektiras zeljenu FTP konekciju i kliknes CONNECT!
Mnogo je jednostavno!
Dobijes u drugom prozoru FTP direktorijum, i onda samo iz ovog prozora gde je izlistan tvoj folder sa sajtom kopiras u drugi prozor na FTP!
Laganica!
Ako se ne snadjes, kukaj gde si se zaglavio, pa ce ti objasnim!
 
Hm,koliko puno pitas,neces ti jos dugo imati svoj sajt(a i mogu misliti na sta ce liciti(gle rimuje se)).Salim se,savet je:Cackaj sto vise,nikada neces nauciti dok nesto ne sje8es pa budes morao popravljati sam
 

Back
Top