Quantcast

Sinmanje html strana

SALE83

Zainteresovan član
Poruka
392
konsultacija;

Trenutno pravim svoj sajt.napravio sam oko 15 strana .Sajt sc se zvati ALEKS , a hostovati ce verat
pa me zanima kako da snimam svoje html strane.
Poceo sam ovako pocetnu stranu sam snimio u direktorijumu ALEKS kao aleks.html U OVOM DIREKTORIJUMU se nalaze i drugi podirektorijumi kao npr. slike ,mp3 itd
ostale html strane snimam u ALEKS direktorijum, da li moze to tako.
sa glavne strane linkovi mi vode tipa <a href="http---.aleks.--.--/wallpapers.html</a> ove crtice znate sta ide posto moj sajt nije gotov nisam stavljao www i co.yu
a sa wallpapers.html samstavio ovaku vezu wallpapers/priroda.html t.j
jednostavno iz dreamweavera sam kliknuo na ikonicu za pronalazenje putanja.da li je to tako dobro t.j
netreba da pisem <a href="http---.aleks.--.--/wallpapers.html/priroda.html</a>

NICS

Iskusan
Poruka
5.707
PRVA strana mora da bude index.html a najbolje ti je da u root mas samo html-ove u direktorijume ubaci ostale slike i sta god vec imas da izlozis. Napomena dobor dosla SVE ali bas SVE dokmente preimenuj u mala slova jer server pravi razliku tako da se moze desiti da ti ne prepozna nesto
I za kraj pre nego sto dowloadujes napravi kopiju jer je mene malo zeznuo ne mogu dao tvorim browser da vidim kako izleda jer verovatno upise negde putanju html-a to jos insam proverio jer sam juce downloadovao.
Pa javi mi kako ces poslati na sajt imam link adresu ali me nije nista od toga pitao a koristio sam FTP iz Dreamwiever-a

SALE83

Zainteresovan član
Poruka
392
Za NICS-a
snimam sa malim slovima
Cekaj dali da promenim aleks.html u index.html
a sta da radim sa ostalim html stranama da ostanu u direktorijumu aleks.

Naravno da cu da prebacim iz dreamweavera i trebajumi podaci za prebacivanje sajt ako mozes da mi posaljes na e-mail sale832002@yahoo.com ili ovde na forumu molim te ako mozes napisi mi podatke potrebne za prebacivanje na veratov server iz dreamweavera tj preko njegovog ftp-ea
napomena ja sam korisnik EUnet-ovih usluga. a cuo sam da mogu da korisyim veratove usluge , akotreba otvoricu nalog i kod njih

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Jesi li ti uopste kupio domen taj koji zelis?
Kad kupis domen dobijes od verat-a i od bilo koga drugog jedan nalog, koji ti koristi (username i password) da pristupis server-u, da bi uopste i mogao da postavis bilo sta na njihov komp, tj. na TVOJ DOMEN!
Sto se tice direktorijuma i stranica:
TVOJ je izbor da li ce ti sve biti u jednom folderu ili ce biti sortirano (zbog bolje TVOJE preglednosti) u vise foldera (mp3, wallpapers, slike i sl.), jedino u ROOT-u kao sto ti je receno, PRVA STRANICA MORA DA SE ZOVE "INDEX.HTM" ILI "DEFAULT.HTM (tako su podeseni web-server-i, da traze ili "index" ili "default", inace nece se otvoriti nista kad ukucas www.aleks.co.yu)
Predlazem ti da koristis neki drugi FTP program (Win commander ima to u sebi, ili nabavi CUTE FTP. on je lagan!)
DW ima u sebi FTP, ali ga ja ni jedanput nisam upotrebio, jer je kroz WINCMD mnogojednostavno i brzo!

SALE83

Zainteresovan član
Poruka
392
VERAT-ov SERVER
iz dreamweavera opcija-Define sites
remote info
access:FTP
ftp host : sta da upisem
host Directory: sta da upisem

da li da ukljucim upotrebi passive ftp

Opcija-preferences-site
firewall host ; sta da upisem
port je 21 to znam

dali su to sve potrebne opcije i kako da ih popunim

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Kliknes na ikonicu FTP u WINCMD-u i otvorice ti se novi prozor!
Kliknes NEW CONNECTION i uneses parametre za pristup (username, password, i ime FTP-a), i to je to!
Kad hoces da se prikacis ,samo selektiras zeljenu FTP konekciju i kliknes CONNECT!
Mnogo je jednostavno!
Dobijes u drugom prozoru FTP direktorijum, i onda samo iz ovog prozora gde je izlistan tvoj folder sa sajtom kopiras u drugi prozor na FTP!
Laganica!
Ako se ne snadjes, kukaj gde si se zaglavio, pa ce ti objasnim!

WiseDog

Zainteresovan član
Poruka
101
Hm,koliko puno pitas,neces ti jos dugo imati svoj sajt(a i mogu misliti na sta ce liciti(gle rimuje se)).Salim se,savet je:Cackaj sto vise,nikada neces nauciti dok nesto ne sje8es pa budes morao popravljati sam

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.