Sindrom zaboravljene Bebe

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.883
Šesnaestomesečno beba je umrla u automobilu na parkingu kompanije u Francuskoj nakon što je njegov otac zaboravio da je ostavi u jaslice. Umesto u jaslice, muškarac se u utorak odvezao pravo na posao u Saushajm, u Alzasu, blizu nemačke granice, i zaboravio dečaka u automobilu, saopštilo je u sredu kancelarija javnog tužioca u Miluzu. Tek uveče ga je upozorila supruga, koja je htela da pokupi sina iz jaslica, ali ga nije tamo zatekla. Dete je provelo ceo dan neprimećeno u zagrejanom automobilu na suncu. Uzrok smrti će utvrditi obdukcija.

Sa spoljnim temperaturama do 22 stepena u utorak, u automobilu, koji je bio parkiran dalje od hladovine, moglo bi da poraste i do 47 stepeni, objavio je lokalni list "Les Dernieres Nouvelles d'Alsace". Alarmirane službe hitne pomoći samo su konstatovale da je dečak mrtav. O roditeljima su se brinuli psiholozi. Otac je u šoku odveden u bolnicu.

Istraživači govore o sindromu zaboravljene bebe, objavio je list. Prema ovome, 25 odsto svih roditelja bebe ili malog deteta će u nekom trenutku tokom putovanja automobilom potpuno zaboraviti prisustvo deteta - iako retko sa ozbiljnim posledicama.

Prema američkom profesoru psihologije Dejvidu M. Dajmondu, koji je intenzivno proučavao sindrom, stres, nedostatak sna ili promenjene rutine mogu da izazovu zaboravljanje deteta. U mozgu se stvara lažno pamćenje jer se rutinske radnje poput vožnje na posao obavljaju na autopilotu.

25 odsto svih roditelja ‼️

Da li ste nekad zaboravili bebu u autu ❓ na kratko ili momenat ❓

da

I sad mene cudi kako može dete zaboraviti u kolima ?

Mislim odnese ga u auto stavi ga u korpu i sveže , sedne u auto i pravac na posao

Mislim i za tog oca je to sad teška muka

Šta je uzrok tom sindromu ?
nikome ne bi poželeo takvo nešto
ponekad desi se onaj klik u mozgu i psihički blok , pada "mrak na oči", i ništa drugo nije važno do problema

Nikad u životu mi se nije desilo da bilo šta zaboravim ...

Jedina stvar jednom u životu koju sam zaboravio da uradim je da mu obujem patike kad smo pošli napolje ... njegov pogled u smislu ćale jel si lud da idemo u čarapama mi je bio dovoljan za sva vremena ...

Ovo ostavljanje dece u kolima ... to je ludost neobjašnjiva
nisi imao priliku da čuješ reči roditelja pod pritiskom , koji kaže,_ ma nije ništa važnije od onoga što se meni dešava
veruj mi ima i toga

@RužnaKoLopov Čitam uvodni post i shvatam da sam čitala o dva identična slučaja. Isto su roditelji zaboravili bebe u automobilu kada je bilo jako toplo vreme.
Ne mogu da se setim gde sam čitala, ali jesam..ovo je sada treći slučaj, jedan je bio iz Amerike, zaboravila sam gde je umrla druga beba.

Ostavljali su decu kada su išli u Tržni centar i na još neko mesto gde su se dugo zadržali.

Ja nemam decu, sestra ima i nikada ih ni ona ni zet nisu ostavili ni minut same, ne samo u kolima već i u sobi, kuhinji..

Mene zanima koliko godina ima taj otac iz uvodnog posta? Da li su on i žena kasno dobili dete?

Pitam jer znam za primer u mojoj daljoj porodici. Bračni par je godinama pokušavao da dobije dete. I kada su već hteli da idu na veštačku oplodnju, ta moja sestra je ostala trudna. I bila je sa bebom onoliko dugo koliko joj je trajalo bolovanje.

Počela je da radi, beba je bila u jaslicama. Jednog dana je otišla posle posla sa koleginicom na kafu...i tek tada se setila da joj je dete u jaslicama. Nije popila kafu, odjurila je u vrtić.

Posle je pričala to svima u porodici i osećala se strašno zbog svoje nemarnosti. Ali..naišla je na razumevanje. Bilo je rođaka koji su joj rekli na to nije u redu, ali je bilo više onih koji su rekli " Pa ti nisi navikla na decu, već XY godina ste u braku i sada ste dobili dete".

Ja verujem da je ona zaboravila na dete jer je godinama opušteno živela sa mužem.

Ali... Valjda su se radovali tom detetu.

Mene i sestru tata nikad nije zaboravio u automobilu. Postoji druga anegdota vezana za mog tatu, ali to nije tema.

@RužnaKoLopov Čitam uvodni post i shvatam da sam čitala o dva identična slučaja. Isto su roditelji zaboravili bebe u automobilu kada je bilo jako toplo vreme.
Ne mogu da se setim gde sam čitala, ali jesam..ovo je sada treći slučaj, jedan je bio iz Amerike, zaboravila sam gde je umrla druga beba.

Ostavljali su decu kada su išli u Tržni centar i na još neko mesto gde su se dugo zadržali.

Ja nemam decu, sestra ima i nikada ih ni ona ni zet nisu ostavili ni minut same, ne samo u kolima već i u sobi, kuhinji..

Mene zanima koliko godina ima taj otac iz uvodnog posta? Da li su on i žena kasno dobili dete?

Pitam jer znam za primer u mojoj daljoj porodici. Bračni par je godinama pokušavao da dobije dete. I kada su već hteli da idu na veštačku oplodnju, ta moja sestra je ostala trudna. I bila je sa bebom onoliko dugo koliko joj je trajalo bolovanje.

Počela je da radi, beba je bila u jaslicama. Jednog dana je otišla posle posla sa koleginicom na kafu...i tek tada se setila da joj je dete u jaslicama. Nije popila kafu, odjurila je u vrtić.

Posle je pričala to svima u porodici i osećala se strašno zbog svoje nemarnosti. Ali..naišla je na razumevanje. Bilo je rođaka koji su joj rekli na to nije u redu, ali je bilo više onih koji su rekli " Pa ti nisi navikla na decu, već XY godina ste u braku i sada ste dobili dete".

Ja verujem da je ona zaboravila na dete jer je godinama opušteno živela sa mužem.

Ali... Valjda su se radovali tom detetu.

Mene i sestru tata nikad nije zaboravio u automobilu. Postoji druga anegdota vezana za mog tatu, ali to nije tema.

Nisu naveli godine

Mene stvarno zanima i o tome razmišljam
Spakuje svoje dete u auto kao i svaki dan tako i tog kobnog dana

Sjedne u auto , startuje auto i zaboravi na dete u autu jer nije otišao do jaslica već je direkt produžio na posao

Parkira auto
Izlazi iz auta , zaključa auto , odlazi

Auto je bilo na suncu parkirano

Ja isto razmišljam. Logično je kad se izlazi iz automobila, da se pogleda da li je nešto zaboravljeno.

Neko se vraća po mobilni, a on..zaboravi dete. Bebu.

Ako je žurio na posao, zašto se nije dogovorio da žena odvede dete u jaslice?

Da li je on želeo decu? Postavljam sva ova pitanja i ne mogu da shvatim da je beba, zbog nemara, nebrige umrla..

Jadan čovek. Verovatno je zbog nekog stresa već mislima bio na poslu a pošto svaki dan
radi jedno te isto, ostavlja dete u jaslicama, mislio je da je to uradio, a u stvari je preskočio.
Ne dao bog nikom.

Dobar post. Ja sam ga osuđivala. Već osudila.

Kad razmišljam ovako kao ti, pomislim..da nije na poslu trpeo mobing? Ko zna zašto je baš tog kobnog dana toliko žurio?

I u glavi mi se ređaju pitanja zato što čitam po treći put o istoj tragediji. Samo su druge države u pitanju.

Strašno. Strašno za celu porodicu..

Dobar post. Ja sam ga osuđivala. Već osudila.

Kad razmišljam ovako kao ti, pomislim..da nije na poslu trpeo mobing? Ko zna zašto je baš tog kobnog dana toliko žurio?

I u glavi mi se ređaju pitanja zato što čitam po treći put o istoj tragediji. Samo su druge države u pitanju.

Strašno. Strašno za celu porodicu..
Posle bitke smo svi generali. Taj čovek mora ceo život da nosi tu krivicu sa sobom.
I da nekako živi sa tim.

Back