Sindrom dobrog momka: Seks terapeut Fidanovski objašnjava zašto je ovo jedan od glavnih razloga za razvod u Srbiji

Razvod je logički tok stvari, ako brak ne funkcioniše logičnije je da će se dvoje rastati nego živeti u toksičnom odnosu. Ako se ne rastanu kontam da nešto ne štima sa oboje?

Često u praksi imam klijente gde je žena nezadovoljna muškarčevim nivoom zrelosti jer je suviše inertan, pasivan, nema dovoljno inicijative, loš je u seksu (brzo dostigne vrhunac, ima problem sa erekcijom, seksualno je kompulsivan itd), suzbija svoja osećanja, nedovoljno je iskren i otvoren jer se boji konflikata i mogućih reakcija, suviše zavisan od njenog odobravanja itd…
Na prvu loptu mi deluje da žena projektuje svoja nezadovoljstva (želela je lika koji je "zreo", koji nije inertan, koji nije pasivan i da ima inicijativu). Ovo su po meni neke karakterne osobine koje se ne mogu tako lako fejkati (u smislu da se lik pravi da nije ono što jeste), a i provali se kroz mesec-dva... Ako je naletela na pogrešnog ima problem sa ličnom procenom i/ili nije uložila dovoljno vremena/truda da se skapiraju...
Što se problema seksa tiče - takođe je specifična kategorija... Jbg loša praksa sa masturbacijom, stah od osude i ismevanja od strane partnerke (dešava se zapravo često...), kontam i manjak seksualnih partnera u toku života... Mada ovo je najlakše za rešavanje, priča, promena rutina, eksperimentisanje i sl...
Za ovo ostalo - suzbija svoja osećanja, nedovoljno je iskren (šta ovo znači?), nedovoljno otvoren - sa ovim se slažem kod većine nas muških je tako, boji se konfilikata i mogućih reakcija (intriguing... tema za sebe), suviše zavisan od njenog odobravanja - ako je ovo u pitanju onda nije dobro tj. lik ima neki problem.

"Praksa pokazuje da parovi u Srbiji imaju mnogo problema koje često guraju pod tepih i na kraju dođe do razvoda. U svemu se, pomalo iznenađujuće, izdvaja jedan faktor koji lako može da uništi vezu.

To je sindrom dobrog momka.

O čemu se tačno radi, otkriva diplomirani psiholog Josif Fidanovski, koji je terapeut specijalizovan za partnerske odnose i seksualne disfunkcije, psihoseksualni terapeut, savetnik za bračne odnose.

„Kod mene ljudi najviše dolaze zbog seksualnih problema, pa rešavanje tog problema praktično znači da će veza ili brak potrajati. Često u praksi imam klijente gde je žena nezadovoljna muškarčevim nivoom zrelosti jer je suviše inertan, pasivan, nema dovoljno inicijative, loš je u seksu (brzo dostigne vrhunac, ima problem sa erekcijom, seksualno je kompulsivan itd), suzbija svoja osećanja, nedovoljno je iskren i otvoren jer se boji konflikata i mogućih reakcija, suviše zavisan od njenog odobravanja itd…“

Baš to je, kako kaže, sindrom dobrog momka.

„To ženama na početku prija jer se dosta prilagođava njima, ali kasnije shvate da to nije bilo iskreno i autentično, pa im jako zasmeta, postanu agresivne i nestrpljive u tom odnosu.“

Na kraju zbog svega toga može da dođe i do razvoda.

„Moj zadatak je da ih naučim boljoj emotivnoj samoregulaciji, a dobrim momcima da pomognem da se oslobode i postanu odlučniji u komunikaciji sa drugim ljudima. Većina ima dobre šanse, iako je proces napredovanja spor i dugačak. Rezultati u mojoj praksi su zadovoljavajući.“

Šta kažete na ovo?

1699031858-shutterstock_1545159362a-750x422.jpg

link
https://zadovoljna.nova.rs/ljubav-i-sex/sindrom-dobrog-momka-josif-fidanovski-razvod-srbija/
Po meni to nije definicija dobrog momka i potpuno je pogrešno nazvan sy. Prosto je bezveze.
Dobar momak nije indiferentan niti inferioran, već poseduje dobre i plemenite karakterne osobine.

da li je tema o dobrim momcima u sexu?
ili o dobrim momcima u ostalim oblastima života?
i šta se uopšte tretira kao dobrota?
poštenje, kultura, vaspitanje, pamet…
ili nešto deseto?

za koga je taj momak okarakterisan kao dobar i u koju svrhu služi njegova dobrota?
mislim da svako od nas ima neki standard kakvu osobu bi voleo pored sebe za život i za sex takodje
mada svi pristanemo da prekrojimo. svoj standard ukoliko se bar u nekom segmentu postigne sinhronizacija.
najčešće je to sex.

Pod 1 Zena u braku trazi zabavu (da je muz zabavlja kao malo dijete ,ako moze da je vodi negdje na more itd e sada nema svaki muskarac para za to)

Pod 2 Zena u braku trazi drame i svadje a to od pasivnih beta muskaraca to ne dobija,nece demokratsku atmosferu nego da mora da se izbori za svoja prava,a ako muskarac je siroviji i skloniji da ima ogranicena shvatanja onda je zena vise nalozena na takvog muskarca

Pod 3 Kakav je odnos Izmedju alfa muskarca i zene u braku ili npr u vezi ne mora to biti brak.Npr u automobilu su oboje skockani namirisani ili u restoranu su ili u hotelu itd.E sada bez doprinosa beta muskarca civilizaciji oni nikako ne bi mogli da se ljube u autu i u modernoj robi,ne bi imali ni mobilni telefon ne bi ni zivjeli u 21 vijeku ne bi ni imali feksbuk, twiter itd

Pod 4 Bez beta muskarca zapitajte se kakav bi bio zivot zene ali i alfa muskarca koliko god drustvo bilo smoreno njima.Pa ne bi mogli kosu sebi da ocesljaju i obuku se bez beta muskarca

Neki alfa tip izadje u grad sta on ima na sebi:

a) moderno odijelo koje je dizajnirao neki beta muskarac neki feminizirani dizajner

b)mobilni telefon koji je opet osmislio beta muskarac naucnik sa naocarama,mrsav bez grama misica na sebi itd

c) automobil koji je opet osmislio beta muskarac ,neki njemac

d)mirise koje je opet osmislio neki beta pasivni njezni mekusac a koji je beta muskarac,neki njezni francuz

E sada i ovaj internet nije osmislio alfa nego beta muskarac,a i facebook gdje se samoreklamira alfa tip ili alfa zena osmislio je opet beta muskarac Zukenberg

Pod 5 -Bez beta muskaraca svi drugi ne bi mogli sebi ni patike da kupe i kosu ocesljaju.E sada zamislite te srecne brakove i taj zivot u srednjem vijeku kako bi onda tek brakovi bili srecni a tu bi zene bile srecne i zadovoljne sa alfama iz srednjeg vijeka samo mi umjesto na Kavalijev miris morala da mirise na luk i sirce sa super alfa tipom,ne bi bi imala ni put do grada nego bi makadamom na konju isla do grada srecna

Pod 6 Pa i ove teme koje komentarisemo na ovom forumu ne bi bile moguce bez doprinosa beta muskaraca.Civilizaciju stvaraju beta muskarci i civilizovane uslove zivota,a moderne zene bez beta muskarca sa kojim su dobar dio ili vecina nezadovoljne bez njihovog doprinosa i rada ovom svijetu one bi danas zivjele kao ciganke neke u satoru bez icega al zato imale bi djece tona i alfa rasplodnog bika da ih sekusalno zasiti i sada bi one bile srecne.Nijedna to ne bi birala

Nije dzabe ona izreka um caruje a sila klade valja

Poslednja izmena:
Beta muskarci bili dobri ali i losi ,jer biti beta ne znaci biti nuzno i dobar.Neko je pasivan i dobar a neko je pasivan ali i pokvaren.Ali beta muskarci su jako svjesni sami sebe i realnosti u kojoj zive

Problem alfa muskaraca je sto oni nisu svjesni sami sebe i svoje gluposti zato se tako i samopouzdano ponasaju.Da su svjesni da napravit jedan motor ili auto novi beta timu muskaraca treba mnogo vise truda rada i znoja da to osmisle.Alfe trebaju samo da udju u to auto stisnu gas i kocnicu to je svo znanje o autu koje imaju osnovne funkcije pa to bi i dijete od 4 godine naucilo.Kada bi alfe bile svjesne koliko su za civilizaciju skoro beznacajne posebno u 21 vijeku bile bi svjesne sebe i ponasali bi se skromnije.Al danas gomila nepsismenih alfa muskaraca i zena na You Tube drze govore o samopouzdanju,a nisu svjesni da predstavljaju jedno veliko blago receno nista.Pa i tu kameru ne umiju da naprave ni zvuk ni osvjetljenje nista,smijesno

Oni bez doprinosa mnogo pasivnijih i skromnijih ljudi od njih taj govor svoj bi drzali ovcama i kravama sami na nekoj planini,to je surova realnost

a) moderno odijelo koje je dizajnirao neki beta muskarac neki feminizirani dizajner

b)mobilni telefon koji je opet osmislio beta muskarac naucnik sa naocarama,mrsav bez grama misica na sebi itd

c) automobil koji je opet osmislio beta muskarac ,neki njemac

d)mirise koje je opet osmislio neki beta pasivni njezni mekusac a koji je beta muskarac,neki njezni francuz

E sada i ovaj internet nije osmislio alfa nego beta muskarac,a i facebook gdje se samoreklamira alfa tip ili alfa zena osmislio je opet beta muskarac Zukenberg

Pod 5 -Bez beta muskaraca svi drugi ne bi mogli sebi ni patike da kupe i kosu ocesljaju.E sada zamislite te srecne brakove i taj zivot u srednjem vijeku kako bi onda tek brakovi bili srecni a tu bi zene bile srecne i zadovoljne sa alfama iz srednjeg vijeka samo mi umjesto na Kavalijev miris morala da mirise na luk i sirce sa super alfa tipom,ne bi bi imala ni put do grada nego bi makadamom na konju isla do grada srecna

to ja stalno govorim, da iza važnih doprinosa čovečanstvu kojima se muškarci diče, stoje muškarci koji nikako nisu muževni u stereotipnom smislu. pa ovi što se diče njima bi ih prvi odbacili da ih sretnu

devijacija od stereotipne muževnosti/ženstvenosti je apsolutno neophodna za kreativnost i inovativnost (nebitno da li je uzrok ili posledica)

kao što je stereotipna potrebna i najpoželjnija za reprodukciju

Mora da su onda vecina muskaraca u Srbiji dobri, prepasivni za zene, jer reprodukcija u minusu. Zene se ne mogu uzbuditi na takve likove, znaci odumiranje u roku 100 godina.👉

Nisu svi pasivni muskarci dobri to je jako povrsno gledanje oni su pasivni al to nuzno ne povlaci dobrotu al vecina ljudi to tako povezuje,ima ih i dobrih i losih.Samo su svjesni sebe za razliku od alfa tipova koji vecinom nisu svjesni sebe.Japanci vaze za pasivne isfeminizirane muskarce,al su sila kao zemlja super jaku vojsku imaju,ekonomiju a ako nemaju misice i visinu oni imaju um pa ce osmisliti mehanizaciju.Ono sto najaci fizicki covjek trenira cijeli zivot a to su misici itd ne moze biti ni upola mocno kao ono sto osmili beta muskarac za par godina.Mada imas i beta pasivnih likova koji su nevidjeno jaki borci mirni povuceni a u ringu zvjeri itd

Natalitet u jednoj Francuskoj i Njemackoj je mnogo manji nego u arapskim zemljama gdje su svi muskarcine pa jedni su bogati drugi siromasni.Gdje bi prije zivio zapitaj se

Um caruje sila klade valja

Najs gaj. Zlatni dečko.

Primjer dobre osobe je spanski gitarista Pako de Lusija skroman, povucen,stidljiv,svjestan sebe,dobra osoba.Da se nije proslavio kao gitarista svi bi mislili kakav smor al kada cujes njegovu muziku tek onda vidis koliko je zanimljiv a sa druge strane imas gitariste koji ne sviraju gitaru kao on,pa taj nedostatak kvaliteta i nedostatak svjesti o tome ko su i sta su tjera ih da se ponasaju kao nametljivi alfa buzdovani ili klovnovi ne bi li nadoknadili manjak talenata.Pa onda imas i koji se eksponiraju na sceni,tetoviraju ,privlace paznju i onda publika vaaaau kako je zabavan i super kontraverzan.A u sustini je iskompleksiran

"Praksa pokazuje da parovi u Srbiji imaju mnogo problema koje često guraju pod tepih i na kraju dođe do razvoda. U svemu se, pomalo iznenađujuće, izdvaja jedan faktor koji lako može da uništi vezu.

To je sindrom dobrog momka.

O čemu se tačno radi, otkriva diplomirani psiholog Josif Fidanovski, koji je terapeut specijalizovan za partnerske odnose i seksualne disfunkcije, psihoseksualni terapeut, savetnik za bračne odnose.

„Kod mene ljudi najviše dolaze zbog seksualnih problema, pa rešavanje tog problema praktično znači da će veza ili brak potrajati. Često u praksi imam klijente gde je žena nezadovoljna muškarčevim nivoom zrelosti jer je suviše inertan, pasivan, nema dovoljno inicijative, loš je u seksu (brzo dostigne vrhunac, ima problem sa erekcijom, seksualno je kompulsivan itd), suzbija svoja osećanja, nedovoljno je iskren i otvoren jer se boji konflikata i mogućih reakcija, suviše zavisan od njenog odobravanja itd…“

Baš to je, kako kaže, sindrom dobrog momka.

„To ženama na početku prija jer se dosta prilagođava njima, ali kasnije shvate da to nije bilo iskreno i autentično, pa im jako zasmeta, postanu agresivne i nestrpljive u tom odnosu.“

Na kraju zbog svega toga može da dođe i do razvoda.

„Moj zadatak je da ih naučim boljoj emotivnoj samoregulaciji, a dobrim momcima da pomognem da se oslobode i postanu odlučniji u komunikaciji sa drugim ljudima. Većina ima dobre šanse, iako je proces napredovanja spor i dugačak. Rezultati u mojoj praksi su zadovoljavajući.“

Šta kažete na ovo?

1699031858-shutterstock_1545159362a-750x422.jpg

link
https://zadovoljna.nova.rs/ljubav-i-sex/sindrom-dobrog-momka-josif-fidanovski-razvod-srbija/
Naravoućenije: ne biti dobar momak. :lol:

Ma da ne poverujes. Znam tipa lep decko 88 godiste, zena pocela da skita, on zgodniji od nje. Otac mu govori, porodica nadji i ti neku sredi se malo, sta patis i cutis, izlazi, kaze necu. Neka bezvolja ljude uhvatila, posebno kod mlađih je to interesantno.
to je moderan brak. Sta muza briga sta mu zena radi. Svako ima pravo na licnu slobodu.Vazno da su svi podmireni a ko sto vidim, ni ovaj decko se ne buni.
A da ti nisi bacila oko na ovog lepotana a on nikako da se odluci da se osveti zeni preko tebe?

Back