Sindrom dobrog momka: Seks terapeut Fidanovski objašnjava zašto je ovo jedan od glavnih razloga za razvod u Srbiji

Ma da ne poverujes. Znam tipa lep decko 88 godiste, zena pocela da skita, on zgodniji od nje. Otac mu govori, porodica nadji i ti neku sredi se malo, sta patis i cutis, izlazi, kaze necu. Neka bezvolja ljude uhvatila, posebno kod mlađih je to interesantno.
Nauceni tako na zalost. Iskorenjena muskost iz njih. Taj integritet, pogresnim vaapitanjem da treba da vole bezuslovno. A u stvari, treba da vole s mislju da je ona i te kako zamenljiva. Ovako devojke razmazene, u tome ni one nisu zadovoljne jer se ne trude, deckici kataatrofa...

Ma da ne poverujes. Znam tipa lep decko 88 godiste, zena pocela da skita, on zgodniji od nje. Otac mu govori, porodica nadji i ti neku sredi se malo, sta patis i cutis, izlazi, kaze necu. Neka bezvolja ljude uhvatila, posebno kod mlađih je to interesantno.
Čekaj, njegova žena ga vara, a on ćuti i trpi i roditelji ga savetuju da i on počne da vara ili nisam ukapirao?

Čekaj, njegova žena ga vara, a on ćuti i trpi i roditelji ga savetuju da i on počne da vara ili nisam ukapirao?
pa da, da izlazi, i on upozna neku ako treba, da živne, jer joj je možda samo dosadio, previše je tu, ne znam ni ja. Ja sam ula od jedne moje poznanice, to ti je psihologija ljudi generalno, njoj je muž dosadio, ali kaže kada bi on samo imao malo svoj život, izašao negde, družio se, ili našao neku ja bih se otimala za njega. Ne znam šta učini muškarce tako pasivnima u dužim vezama. Neke muškarce.

"Kod mene ljudi najviše dolaze zbog seksualnih problema, pa rešavanje tog problema praktično znači da će veza ili brak potrajati. Često u praksi imam klijente gde je žena nezadovoljna muškarčevim nivoom zrelosti jer je suviše inertan, pasivan, nema dovoljno inicijative, loš je u seksu (brzo dostigne vrhunac, ima problem sa erekcijom, seksualno je kompulsivan itd), suzbija svoja osećanja, nedovoljno je iskren i otvoren jer se boji konflikata i mogućih reakcija, suviše zavisan od njenog odobravanja itd…“

Baš to je, kako kaže, sindrom dobrog momka.

Ne.. to se zove mlakonja.
Kakav bre "sindrom dobrog momka"?? Naprotiv, on je po tim "kvalifikacijama" vrlo loš momak a još ako je loš u seksu, a da je i pored tog "saznanja" odlučila za njega je više nego paradoksalno.
Niko ne piše, koliko parova ima koji se u mnogo čemu ne slažu, drugačiji su po mentalitetu, pogledima,. razmišljanjima i sl, ali se zato u seksu ludi jedno za drugim.. i to je dovoljno (a i više od toga) da ostanu i opstanu u vezi.

Gdje bre, uvjek nadjete neke teške slučajeve..
Muškarac kraj jedne žene je živi oganj dok je kraj neke druge baš taj mlakonja.. ili žena, svejedno.
Vatra i voda nikada ne mogu zajedno.

ček, stvarno ga roditelji savetuju da nađe drugu ženu iako je u braku

hhahahahahaaa
Zato što su oni generalno dobar par. Mladi par. A ljudi imaju iskustva. Ako ona švrlja jer joj je zanimljivije van kuće, sasvim je logično da će joj postati zanimljiviji ako ga slučajno sretne sa nekom u kafiću, zar ne.

klasika. ili 'dobar momak' kao maska za pasivnost i totalno odustvo ambicije i želje da ti se nađe i za šta konkretno u životu

zato kažem da šta muškarci smatraju pod 'dobrim momkom' kada hvale svoje prijatelje i ubeđuju ih da su kvalitetni, je skroz drugačije od onoga što žene od koncepta dobrog momka
pare, poslovna funkcija, debelo nasledstvo, party-boy, ................to bi bila formula "dobrog momka" za vecinu lepseg pola u Srbiji.
Negde u pozadini je i seks, al za to uvek ima alternative.

Kako se karakteri formiraju kroz socio seksualni konstrukt.
Cak i prirodom.
Kad objektivno razmislis, po tome, zene mu tu dodju neka zakrzljala bica i duhom i fizicki i time traze te neke jake i cvrste momke od akcije. Cak do te mere da je iritira do histerije ako je on pasivniji od nje.
Hahaha lou lajf forms.
Nismo ti ni mi zlatni.
Često smo mnogo gori od njih u svemu.
Ova priča ti je "idi mi dođi mi" klasika.

"Praksa pokazuje da parovi u Srbiji imaju mnogo problema koje često guraju pod tepih i na kraju dođe do razvoda. U svemu se, pomalo iznenađujuće, izdvaja jedan faktor koji lako može da uništi vezu.

To je sindrom dobrog momka.

O čemu se tačno radi, otkriva diplomirani psiholog Josif Fidanovski, koji je terapeut specijalizovan za partnerske odnose i seksualne disfunkcije, psihoseksualni terapeut, savetnik za bračne odnose.

„Kod mene ljudi najviše dolaze zbog seksualnih problema, pa rešavanje tog problema praktično znači da će veza ili brak potrajati. Često u praksi imam klijente gde je žena nezadovoljna muškarčevim nivoom zrelosti jer je suviše inertan, pasivan, nema dovoljno inicijative, loš je u seksu (brzo dostigne vrhunac, ima problem sa erekcijom, seksualno je kompulsivan itd), suzbija svoja osećanja, nedovoljno je iskren i otvoren jer se boji konflikata i mogućih reakcija, suviše zavisan od njenog odobravanja itd…“

Baš to je, kako kaže, sindrom dobrog momka.

„To ženama na početku prija jer se dosta prilagođava njima, ali kasnije shvate da to nije bilo iskreno i autentično, pa im jako zasmeta, postanu agresivne i nestrpljive u tom odnosu.“

Na kraju zbog svega toga može da dođe i do razvoda.

„Moj zadatak je da ih naučim boljoj emotivnoj samoregulaciji, a dobrim momcima da pomognem da se oslobode i postanu odlučniji u komunikaciji sa drugim ljudima. Većina ima dobre šanse, iako je proces napredovanja spor i dugačak. Rezultati u mojoj praksi su zadovoljavajući.“

Šta kažete na ovo?

1699031858-shutterstock_1545159362a-750x422.jpg

link
https://zadovoljna.nova.rs/ljubav-i-sex/sindrom-dobrog-momka-josif-fidanovski-razvod-srbija/
Kao da mene opisuje. Cool🤘
Da,da, mi smo najgori. Za sve krivi. Cak me i cudi sto ste izdvojile toliko vremena da pricate o nama. Mislim, pored svog trcanja za bad boysima😌

Zato što su oni generalno dobar par. Mladi par. A ljudi imaju iskustva. Ako ona švrlja jer joj je zanimljivije van kuće, sasvim je logično da će joj postati zanimljiviji ako ga slučajno sretne sa nekom u kafiću, zar ne.
Oni su uvek prošli više životnog ludila i imaju i iskustva i recepte i rešenja.

Jedino ako su baš ZVRK od ljudi pa da ne znaju ništa o životu.

pa ne popravlja se problem u odnosu konstantnom pretnjom da ćemo biti sa nekim drugima, to je izbegavanje, nego se popravlja šta je zapelo u odnosu. šta ako ta osoba kojoj se preti bivanjem sa drugim kaže: budi, boli me uvo

da je meni loše u odnosu i da zbog toga švrljam sa strane i muž proba da bude sa nekom drugom ne bi li mi stvorio zazubice, ja bih ga samo obavestila da je odnos bio gotov još pre 6 meseci. jer tako je to uglavnom kod žena, gotovo je mnogo pre ozvaničenja kraja

pa ne popravlja se problem u odnosu konstantnom pretnjom da ćemo biti sa nekim drugima, to je izbegavanje, nego se popravlja šta je zapelo u odnosu. šta ako ta osoba kojoj se preti bivanjem sa drugim kaže: budi, boli me uvo

da je meni loše u odnosu i da zbog toga švrljam sa strane i muž proba da bude sa nekom drugom ne bi li mi stvorio zazubice, ja bih ga samo obavestila da je odnos bio gotov još pre 6 meseci. jer tako je to uglavnom kod žena, gotovo je mnogo pre ozvaničenja kraja
Slažem se.
Ali život je često krpljenje rupa.
Uvek može da se ode to je sigurno.

Ja na primer nisam imao ovakav utisak. Dobar momak obično znači papučar.
U muškom svetu to i nije toliko izdiferencirano već više ono kažu "okej je čovek na mestu".

ma ovo 'dobar momak' se koristi najčešće za slučajeve kada lik sam sebe opisuje tako da prikrije nedostatak određenih kvaliteta koji su ženama poželjni (asertivnost, ambicioznost, muževnost), smatrajući da je dovoljno što je dobar, da to završava posao

u fazonu: šta hoćeš, pa ne tučem te

pa jbt, nije jedini kriterijum kvalitetnog partnera da li tuče partnerku

Kao da mene opisuje. Cool🤘
Da,da, mi smo najgori. Za sve krivi. Cak me i cudi sto ste izdvojile toliko vremena da pricate o nama. Mislim, pored svog trcanja za bad boysima😌

a bed bojsi su oni što imaju posao, ne žive sa mamom i tatom, i ne idu napolje u trenerci nego ponekad obuku i košulju, otprilike

Asertivnost i ambicioznost u kriminaliziranim drustvima znaci da moras biti lopov i nasilnik, pomalo sociopata. Ne mogu svi to.
Imate sve te sociopate koji trckaraju, kojima su asertivnost i ambicioznost glavne odlike. Sretno🤘

stvarno ne moraš biti krimos da se digneš ujutru pre 11, odeš na trening, a potom na posao na kome zarađuješ dovoljno

većini žena bi bukvalno to zadovoljilo kriterijume kad je kategorija disciplina/ambicioznost u pitanju

Back