Quantcast

Sindikati: Rast cena pojeo rast plata, prosečna zarada za 20.000 manja od prosečne korpe

savasavanovic

Poznat
Poruka
8.279
Napaceni narod je uvredjen i iskoristen
Треба тај народ мотком по глави, нека иде у Немачку или цркне од глади.Ми има да овде доведемо други народ-лепши, паметнији и који хоће да ради за плату од 30 000 динара.

Poruka
3.207
A to je ovde prosek.
Prosječna isplaćena neto plaća po zaposlenom u pravnim osobama u Hrvatskoj za kolovoz iznosila je 6.438 kuna (870€), što je na godišnjoj razini realno više za dva posto, objavio je u ponedjeljak Državni zavod za statistiku (DZS).
Po podacima DZS-a, medijalna neto plaća za kolovoz iznosila je 5.608 kuna (757€), što znači da je polovina zaposlenih imala manju, a polovina veću plaću od tog iznosa.
http://www.poslovni.hr/hrvatska/pro...djelatnosti-iznosila-je-cak-12108-kuna-358748

radeta62

Buduća legenda
Poruka
31.187
A ja kad napisem da sam srbin i da sam vek ispred srba u Srbiji pitaju me po cemu i ljute se, braco moja nepismena i metiljava zar ne vidite da kako koja vlast dodje svi vas j*ebu, Srbija sve manja i opustela a vi to ne primecujete.Sto miliona evra kilometar metroa za te pare ja cu vam naci ljude ceo da ga prokopaju.Put Ruma-Sabac-Loznica 450 miliona evra,alo bre ne probijaju Alpe pa da toliko kosta.

Poruka
3.207
Kod nas bruto neto odnos 1,65,divne li drzave...placamo zdravstveno a nemamo,penzije a necemo doziveti...
Kod nas se od bruta izdvaja 20% za mirovinsko osiguranje (1. i 2. stup). Onda od toga se odbija porezna olakšica, koja se sad od Nove godine povećava na 550€, pa ako ima što onda se odbija porez i prirez. Druge doprinose na plaću (za zdravstvo, nezaposlene, itd) plaća poslodavac i oni iznose 16,5% od bruto iznosa, čini mi se.

Metronomy

Elita
Poruka
15.468
A ja kad napisem da sam srbin i da sam vek ispred srba u Srbiji pitaju me po cemu i ljute se, braco moja nepismena i metiljava zar ne vidite da kako koja vlast dodje svi vas j*ebu, Srbija sve manja i opustela a vi to ne primecujete.Sto miliona evra kilometar metroa za te pare ja cu vam naci ljude ceo da ga prokopaju.Put Ruma-Sabac-Loznica 450 miliona evra,alo bre ne probijaju Alpe pa da toliko kosta.
Tebe treba u Akademiju nauka da uvedes sistem ...postenja.

moonja..

Elita
Poruka
21.328
Gladni a metiljavi.
Užasna kombinacija za promene.

Poruka
3.207
A da? Ne znam koliko je to dugačko, ali imamo i mi konja za trku...
https://www.jutarnji.hr/vijesti/naj...je-kostao-nas-je-cak-20-milijuna-eura/182989/
Navodno kažu močvarno tlo i skup otkup zemljišta kuda ide autocesta.

radeta62

Buduća legenda
Poruka
31.187

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.