Hellen
Buduća legenda
- Poruka
- 29.969
Ја немам баш много појма о томе како функционише породица са децом различитог пола.
Одрасла са сестром, сама имам две ћерке и нисам се много сретала са породицама у којима су син и ћерка.
Па ипак, некако у последње време имам прилике да систематизујем нека своја досадашња запажања о томе како се родитељи односе према сину и ћерци, и примери која ја имам у свом окружењу показују ми да родитељи праве јако велику разлику између мушког и женског детета, и да их не третирају на исти начин.
Да ли се варам? Како су се ваши родитељи опходили према вама у детињству (ако имате брата или сестру)? Како се опходе сада, када сте одрасли? Како се ви опходите према својој деци различитог пола? Како васпитавате синове а како ћерке? Да ли имате иста очекивања од њих? Правите ли неке разлике и какве?
Па ипак, некако у последње време имам прилике да систематизујем нека своја досадашња запажања о томе како се родитељи односе према сину и ћерци, и примери која ја имам у свом окружењу показују ми да родитељи праве јако велику разлику између мушког и женског детета, и да их не третирају на исти начин.
Да ли се варам? Како су се ваши родитељи опходили према вама у детињству (ако имате брата или сестру)? Како се опходе сада, када сте одрасли? Како се ви опходите према својој деци различитог пола? Како васпитавате синове а како ћерке? Да ли имате иста очекивања од њих? Правите ли неке разлике и какве?
А син се оженио неком роспијом, та не мрда, он, јадничак, цркава, све ради, а госпођа само ужива...'' 


"



nikako mi nije prijalo da vidim sina da plače, negde kad je ušao u pubertet, dok je bio mali to mi nije smetalo. Ali kada je počeo da liči na muškarca nešto mi se u glavi kanda pomutilo i imala sam običaj da mu kažem da je MENI ružno videti muškarca da plače. 