Sin bolesno vezan za majku i ona za njega

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Misljenja sam da se svi problemi,nesuglasice,rjesavaju na vrijeme.Rijetko pali ono vrijeme ce uciniti svoje.Znaci treba razgovarati,raspraviti,ako se moze i zeli.
Prilagodjavaju se obe strane.Ako on kaze ja ne zelim da mjenjam svoj zivot,ili ona,
sta dalje...Na zalost,u vecini slucajeva zena je ta koja se vise trudi i zrtvuje.Pitanje je koliko moze da podnese i da li moze da se snosi sa pratecim problemima.:)
 
Na startu si sa problemom! Teško će to ići. Šta te tek čeka kad dodju djeca. E tek tada ima da se miješa i da bude "el komadante". Moj savjet je ne žuri sa vjenčanjem dok to ne riješiš. Reci dragom šta ti smeta i sa čim ne želiš da se pomiriš, pa vidi šta će da bude. Daj vremena i njemu i njoj da to prihvate.
 
Hvala svima koji saosecaju sa mnom, ozbiljnije savetuju, a takodje i onima koji me ruze i nazivaju prostakusom. Elem, to nikada nisam bila, a sebe smatram jednom odgovornom i zrelom osobom, koja trazi nacin da odvoji muza od svoje primarne porodice, jer da bi zajednica izmedju dvoje ljudi opstala, oboje treba da budu odvojeni od svoje primarne porodice.
Svaki detalj koji sam iznela ovde je apsolutno tacan i nema nikakvog preterivanja. Nazalost i ja bih volela da nista od svega ovoga nije istina. Zato se i obracam svima vama u nadi da cete mi vasim savetima pomoci da se izborim sa celom tom situacijom.
Volim ga, prema tome znaci da ima sve kvalitete muskarca koji su meni bitni, NISAM BALAVICA I DOVOLJNO SAM ZRELA DA TO PROCENIM.
Ja se udajem za njega, a ne i za njegovu majku, koju postujem kao takvu, ali ne zelim da ona vodi glavnu rec i da sve ono sto ona i moj buduci suprug kazu da ja moram da prihvatim.
Citiram recenicu svog dragog: ''Kada moja mama dodje, vodicemo ozbiljne razgovore sa njom o tome gde cemo da zivimo i kako.''
Nazalost, ja to ne mogu da prihvatim, jer kao sto sam vec rekla udajem se za njega, a ne za njegovu mamicu.
Druga stvar za koju smatram da je takodje ispravna je i ta da dve domacice u jednoj kuhinji ne mogu da opstanu. E, sada vas pitam kako ubediti mog dragog u tako nesto?
Iskreno receno ona je takva da ce zauzeti kuhinju, hranu koju sprema, ne bih da je olajavam ali nije onakva kakvu ja spremam, razlikuje se dosta. Ja sebe a i dete ne mogu da prisiljavam da to jedemo. Pre par meseci kada je dosla, dete nije htelo da jede tu hranu i pocela je mala da gubi na tezini. E naravno onda se ja osecam k'o kreten, je l', ali mi je moje dete najbitnije. Kako izaci na kraj sa svim tim? Kako neko rece, doticna osoba voli sve da zna i da zivi sinovljev zivot.
E, pa nece da moze!
 
pa ti imas ocigledno prioritete koji se kose sa njegovim tj njihovim...i ne vidim da se ti tu nesto pitas...ja bih znala sta bi radila...i ne mislim da ces ti tu njega nesto uspeti da promenis...deluje mi da ste neko vreme zajedno...ako nisi do sada pa neces ni u braku... izvini na pesimicnosti, ali ja sam prosla kroz mnogo blazu varijantu svega toga i ne zelim nikome...a ti kako izdrzavas u tome ne znaaaaam....
 
Aleksandra, ako je sve tacno kako si rekla (sto je meni prosto neshvatljivo), onda meni nije jasno zasto si ti za takvog nja-nja-muskarca udajes!?
Ja bih ga zaobisla u velikom luku.

Nemoj se zavaravati da ces njega moci promeniti, mozes promeniti samo jednu osobu: sebe (ako zelis da se udas za njega).
 
Draga, prosto mi nije dobro kad te citam, ko sebe da gledam iz bivseg zivota. S tim sto ja nisam imala decu, pa je to unekoliko pojednostavilo situaciju. Reci cu ti opet: ako zivis samostalno sa detetom, trazi sebi drugog coveka, nemoj se udavati. Mada takodje znam da se ljudi obicno odluce da ipak probaju, i onda prodju kroz isto iskustvo kao i hiljade i hiljade pre njih. On se nece promeniti. Njegova mama se nece promeniti. Izlozice te strahovitom psiho maltretmanu, a obzirom da imas i dete, i ono ce trpeti zajedno sa tobom i jos gore. Takvi patoloski odnosi ne mogu da se promene, znam, probala sam, sve taktike sam iskoristila: i diplomatske i ratnicke, ne mogu sada da ti kucam sta sve nisam pokusavala i nije mi uspelo. To je bolest, patologija, zahteva strucnu pomoc koju oni nikada nece ni zatraziti jer je njima to normalno. I ocekivace od tebe da ti prihvatis njihov odnos kao normalan i da se uklopis. Po mom misljenju imas dve opcije: 1) da ga ostavis, ma koliko ti to tesko padalo i ma koliko ga volela, uz jasno obrazlozenje zasto to cinis - po mom misljenju mnogo bolje za tebe, bolece te neko vreme pa ce proci, a sebi si pruzila sansu da upoznas i budes sa normalnim, zrelim muskarcem, sto se obicno desi, kao po Marfijevom zakonu 2) da se udas, izlozis sebe i svoje neopisivom maltretiranju i lomljenju tvoje volje i karaktera i da legnes na rudu ili da se razvedes; kakve ce to posledice da ostavi na tvoju licnost, takvu kakva je sad.... ne znam. Ja sam bila na ivici da poludim, i razvela sam se da bih se spasila od ludila. Bukvalno. Zelim ti puno srece svakako.
 
Mozda ce zvucati glupo i naivno ali ja sebe ne mogu zamisliti sa takvim muškarcem više od vremena koje je potrebno da popijemo kafu.Ako je sve baš tako kako pišete objasnite mi molim vas kako ste se uspjele zaljubiti u takve tipove.Nemojte mi reci da je ljubav slijepa,nije jer da jeste zaljubljivale bi smo se u djevojke,starce,rodjake i sl.Ili pokušajte ga otvoreno pitati onako sirovo i seljački"Hej je l sve u redu u odnosu tebe i tvoje mame?"Ako izbjegnete šamar onda mozda i nije u redu a ako vas jednom onako pošteno"odalami" onda je 100% pravi muškarac a ne neka mamina p...

wtf?! :shock:
 
ma ok, nego, interesantna je stvar sa ovim forumima, svako na ovaj vid druženja/komunikacije/zabave gleda drugačije i onda ako još dodaš da smo svi mi različiti ljudi, lako je shvatiti da neku temu mogu različiti ljudi drugačije da dožive, interpretiraju, shvate...
i ne mislim ni ja da stvari od životnog značaja treba rešavati na forumu, ali mislim da je zgodno ovde napisati neki problem koji ne želite da kažete nekom, čisto da se malo istresete, a usput čujete i različita viđenja. malo sebi čovek da oduška, i eventualno sagleda stvar iz još uglova...
 
možda je na forumu dok je na poslu (kao ja, npr). time onda ne oduzima ništa od vremena namenjenom za decu, muža, i sve ostale aktivnosti van posla...
ne znam na koga misliš, i neću napamet da je branim, ali samo kažem da je i to moguće...
recimo ja, 8 sati dnevno ću biti na poslu svakako, pa zašto onda da, ako mogu pored obaveza koje ima na poslu, ne radim i nešto što bi mene zabavilo?
opet, kažem, to je moj slučaj, a ni ne znam na koga misliš, ovde ima mnogo različitih likova...
 
znas sta
ja mislim da je tvoj najveci promasaj sto si uopste dosla do situacije da se udajes za tako nekog!!
Sto jednostavno ne pronadjes normalnog i zrelog coveka ako vec hoces brak???
Mislim da svog trenutnog dragog nikad neces promeniti da bude po tvojoj meri, tako da ne gubi vreme na to
Ovo ti je moj najiskreniji savet a ti vidi
ili nadji drugog ili celog zivota kukaj
 
Никако не ривализирати са мајком (јер ћеш извисити ти, а не она), не показивати љубомору.... Можда је најпаметније увући се будућој свекрви и постати са њом ''сестра слатка''...
Кад их не можеш победити - онда им се придружи!
Tako je!
.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top