Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Simulacije politike i vlasti

Kr$t@

Ističe se
Poruka
2.219
imam i ja hearts of iron 2, odlicna je igra, ali se tesko uci i trebace vam nedelje da potpuno savladate igru. Preobimna je, ali zato je i realna :)
Nego, bas ste me zapalili za ovaj tropico, kako ga mogu nabaviti na najlaksi nacin?

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.522
E da vas ja sad napalim na Shadow President jer postoji za freeware download...Daklem postajes predsednik SAD u najprelomnijem trenutku- Rusenje Berlinskog zida,kraj Varsavskog pakta,socijalnih nemira u SSSR-u,vojnoj i nuklearnoj expanziji Iraka...Jugoslavija i dalje postoji kao cela,a njen predsednik je Borislav Jovic- SRBIN.I u Jugoslaviji,opada kvalitet zivota...Vasa spoljna politika zavisice 90% od toga kako se postavite prema SSSR-u.Ako odmah na pocetku trazite produbljivanje diplomatskih odnosa,kulturnu razmenu Rusi u slucaju vaseg napada na neke drzave nece reagovati tako burno (vetom u UN-u ili cak i nuklearnim napadom!).Jedina drzava u Evropi koja je ostala saveznik sa Rusijom je Bugarska.Ja sam zaratio sa Bugarskom,cime sam se dosta zamerio sa SSSR-om,ali posto je postao dosta siromasan,nije mogao da mi ozbiljnije odgovori.Srusio sam komunizam u Bugarskoj,postavio meni lojalan rezim,a Bugarsku primio u NATO.Albaniji sam ponudio da izvrsi socijalne reforme,dao sam joj materijalnu pomoc i ona je ubrzo postala clan NATO.Jedino ova trutava Jugoslavija nije htela da se reformise,i ona je ostala jedina Evropska drzava (ne racunajuci SSSR) sa diktatorskim i zatvorenim drustvom,zbog cega sam joj uveo ostre sankcije i zamrznuo bilo kakvu pomoc.Pokusao sam i par atentata na Jovica,ali dedica se dobro cuva,tako da je bilo neuspesno.A sto se tice Iraka,pokusao je invaziju na Kuvajt sto sam sprecio bombardovanjem.Odmah zatim se sukobio sa Saudi Arabijom te sam im ponudio mirovni ugovor o stvaranju nove drzave Iracko-arabijske drzavne zone u kojoj ce oba naroda imati jednaka prava i oba naroda upravljati (nesto slicno danasnjoj BiH).Ali sam presao i jedne i druge i tu zonu sam iskoristio za sebe,ulazuci u ekonomiju tj.naftu.Tu sam postavio dosta vojske u slucaju vojne ofanzive Iraka i ta zona je usla u NATO sprovevsi socijalne i vojne reforme.Igrica je stvarno na nivou,isprobajte je!

jackass

Aktivan član
Poruka
1.469
Imas Tropico 1 i 2
Nije bas preterano ozbiljna simulacija ali je jako zanimljiva menadzerska igra gde si u ulozi predsednika neke banana drzave i naravno, kompromitovan do maksimuma :lol:
Imao sam Tropico 1 (tj imam samo prvi cd jer mi drugi mama izgubila :roll:) i igrica je extra. Igrao sam i drugi deo (Tropico 2 Pirates) i on mi nije los mada mi se vise svidja prvi deo....

Nisam_Gost

Zainteresovan član
Poruka
448
E da vas ja sad napalim na Shadow President jer postoji za freeware download...Daklem postajes predsednik SAD u najprelomnijem trenutku- Rusenje Berlinskog zida,kraj Varsavskog pakta,socijalnih nemira u SSSR-u,vojnoj i nuklearnoj expanziji Iraka...Jugoslavija i dalje postoji kao cela,a njen predsednik je Borislav Jovic- SRBIN.I u Jugoslaviji,opada kvalitet zivota...Vasa spoljna politika zavisice 90% od toga kako se postavite prema SSSR-u.Ako odmah na pocetku trazite produbljivanje diplomatskih odnosa,kulturnu razmenu Rusi u slucaju vaseg napada na neke drzave nece reagovati tako burno (vetom u UN-u ili cak i nuklearnim napadom!).Jedina drzava u Evropi koja je ostala saveznik sa Rusijom je Bugarska.Ja sam zaratio sa Bugarskom,cime sam se dosta zamerio sa SSSR-om,ali posto je postao dosta siromasan,nije mogao da mi ozbiljnije odgovori.Srusio sam komunizam u Bugarskoj,postavio meni lojalan rezim,a Bugarsku primio u NATO.Albaniji sam ponudio da izvrsi socijalne reforme,dao sam joj materijalnu pomoc i ona je ubrzo postala clan NATO.Jedino ova trutava Jugoslavija nije htela da se reformise,i ona je ostala jedina Evropska drzava (ne racunajuci SSSR) sa diktatorskim i zatvorenim drustvom,zbog cega sam joj uveo ostre sankcije i zamrznuo bilo kakvu pomoc.Pokusao sam i par atentata na Jovica,ali dedica se dobro cuva,tako da je bilo neuspesno.A sto se tice Iraka,pokusao je invaziju na Kuvajt sto sam sprecio bombardovanjem.Odmah zatim se sukobio sa Saudi Arabijom te sam im ponudio mirovni ugovor o stvaranju nove drzave Iracko-arabijske drzavne zone u kojoj ce oba naroda imati jednaka prava i oba naroda upravljati (nesto slicno danasnjoj BiH).Ali sam presao i jedne i druge i tu zonu sam iskoristio za sebe,ulazuci u ekonomiju tj.naftu.Tu sam postavio dosta vojske u slucaju vojne ofanzive Iraka i ta zona je usla u NATO sprovevsi socijalne i vojne reforme.Igrica je stvarno na nivou,isprobajte je!
Kazes ima freewere za download al gde.Ja sam trazio po torrentu al nema...Aj mi posalji link na pp please napalio sam se ko vrana na odzak... :)

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.522
Evo da se pohvalim za Tropiko...Pobedio sam ubedljivom vecinom na izborima,bez ikakvog varanja iako sam ubijao ljude,nisam hteo crkvu da izgradim,i menjao politiku- te sam sa Rusima,te sam sa Amerikancima.Cim sam pobedio tog seljaka koji mi bio protivkandidat sam uklonio.Amerikanci kazu da moja drzava postaje drzava napredne demokratije u Karibima...E da i nek mi neko objasni kako se upravlja vojskom,jer mi stalno prijavljuju da nemaju dovoljno vojske za velicinu ostrva.

Así pensaban seguir, jugando a la democracia
y el pueblo, que en su desgracia, se acabara de morir.
Y seguir de modo cruel, sin cuidarse ni la forma,
con el robo como norma... ¡y en eso llegó Fidel!

sarabubasara

Poznat
Poruka
9.924
Baš volem ovkav tip igrica,ali nažalost sam igrao samo 2 takve igrice,ali jako stare,a to su Cyber Judas (o kojoj sam već pisao) i Shadow President.Igra li neko ovakav tip igrica i ako da zna li sajt gde mogu naći još neku ovog tipa (za Windows)?
The Political Machine ako oces neku iz ovih doba...
Economy Wars se moze svrstati u jednu od njih...
A Stronghold i sl. su sve iz medieval ages...predpostavljam da te to ne zanima.

Kr$t@

Ističe se
Poruka
2.219
Znate sta je interesantno? To sam ja igrao pre godinu i po, pa i vise, pa i dalje umem ponekad da igram.
Tzv. Nationsimulatori, nationsimovi. Kao sto su superpower classic , moji pokojni globalia I&II ( a bio je i globalia III mada nije nikad zaziveo) , i jos neki koje sam igrao.
Radnja se odvija na forumima u realnom vremenu, odaberete zemlju i vodite je, izdajete naredjenja u privatnim forumima, sredjujete budzet, vojsku itd...a najzanimljivije je naravno to sto vodite spoljnu politiku sa ostalim igracima preko foruma jer svako je jedna zemlja. Evo pogledajte npr ovaj, veoma je interesantno
http://itake.se/spclassic/index.php?act=idx

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.522
The Political Machine ako oces neku iz ovih doba...
Economy Wars se moze svrstati u jednu od njih...
A Stronghold i sl. su sve iz medieval ages...predpostavljam da te to ne zanima.
Political Machine sam igrao,ali to je vise ono trka za glasace nego neko upravljanje zemljom.Economy wars nisam igrao,ali ga nameravam probati.Za Stronghold i ostale tog tipa nemam vise zivaca,valda zato sam stariji pa sam ih prevazisao,mada kod mene u gradu u igraonici i ljudi od 50 godina dodju pa igraju Starcraft.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.