Симонија

Пресвети Дух даје се коме благоизволи.

Црква је риизница благодати Духа Пресветога.
И нема Цркве тамо где се газе Њени закони, јер безаконици нису у Цркви него ван ње.

И који су безбожни према завету, он ће их ласкањем отпадити;
али народ који познаје Бога својега биће непоколебљив.
Дан.11,32


Џаба се представљаш као део Цркве, када законе њене не поштујеш и не спроводиш.Још безаконике називаш чуварима закона.

Ко није са Мном, против Мене је; и који не сабира са Мном расипа. Мт.12,30

SVETI NEKTARIJE EGINSKI-"Kamen temeljac Crkve i Glava Crkve jeste Raspeti za nas Gospod Isus Hristos.On je jedina Glava Crkve a svaku drugu treba popljuvati i odbaciti"
 
И нема Цркве тамо где се газе Њени закони, јер безаконици нису у Цркви него ван ње.

И који су безбожни према завету, он ће их ласкањем отпадити;
али народ који познаје Бога својега биће непоколебљив.
Дан.11,32


Џаба се представљаш као део Цркве, када законе њене не поштујеш и не спроводиш.Још безаконике називаш чуварима закона.

Ко није са Мном, против Мене је; и који не сабира са Мном расипа. Мт.12,30

SVETI NEKTARIJE EGINSKI-"Kamen temeljac Crkve i Glava Crkve jeste Raspeti za nas Gospod Isus Hristos.On je jedina Glava Crkve a svaku drugu treba popljuvati i odbaciti"



Kako li je Vaš Akakije zaradio onaki džip, tolike mobilne, laptopove....:mrgreen:
 
Kako li je Vaš Akakije zaradio onaki džip, tolike mobilne, laptopove....:mrgreen:

Нема он никакав џип то је власништво женског манастира ''Нови Стјеник'' који возе и он и монахиње.Мобилни нема,а лап топ је поклон.Све то што поседује манастир је власништво манастира.А и лап топ је на општу употребу.
Ја сам овде поставио тему везану за ''симонију'' односно каноски прекршај.А то је продаја Светих тајни.А тога нема код нас.Пре неки дан обављено је у мом стану мало освећење стана.И мој парох СИПЦ није узео ни динар.А што су се он и други гости пшослужили то је ствар гостопримста.
 
Kako li je Vaš Akakije zaradio onaki džip, tolike mobilne, laptopove....:mrgreen:

SVETI KOZMA ETOLSKI-"Za sve sto se Pravoslavnima bude dogadjalo u poslednje vreme,kunite Papu,on je uzrocnik svih zala..."

PREPODOBNI AMVROSIJE OPTINSKI(1891.)-"Rimska crkva time sto ne cuva svetost Sabornih i Apostolskih odluka,a priklanja se novoverstvu i pogresnim mudrovanjima,potpuno se odvojila i ne pripada Jedinoj,Svetoj i Apostolskoj Crkvi."

SVETI TEOFAN ZATVORNIK(1894.)-"verovati na Latinski nacin-znaci odvojiti se od Crkve-jeres"...
 
Нема он никакав џип то је власништво женског манастира ''Нови Стјеник'' који возе и он и монахиње.Мобилни нема,а лап топ је поклон.Све то што поседује манастир је власништво манастира.А и лап топ је на општу употребу.
Ја сам овде поставио тему везану за ''симонију'' односно каноски прекршај.А то је продаја Светих тајни.А тога нема код нас.Пре неки дан обављено је у мом стану мало освећење стана.И мој парох СИПЦ није узео ни динар.А што су се он и други гости пшослужили то је ствар гостопримста.

Sve vlasništvo manastira, a koristi ga samo Akakije, c, c, c..:lol:
Pa, dobro, možda ne naplaćujete Svete tajne....Vaše monštvo i sveštenstvo mora od nečega živjeti...:neutral:
Benzin mora da se plaća, struja, ogromni mesečni telefonski računi...:mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sve vlasništvo manastira, a koristi ga samo Akakije, c, c, c..:lol:
Pa, dobro, možda ne naplaćujete Svete tajne....Vaše monštvo i sveštenstvo mora od nečega živjeti....:neutral:
Benzin mora da se plaća, struja, ogromni mesečni telefonski računi...:mrgreen:

Не већ од прилога.Од прилога верника Црква живи.Него реци ми ко вози на овом снимку џип?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma, to je samo maska..Ne zloupotrebljavaj Zikijevu mamu...Zna se ko preko Vaše sekte pere pare....:per:
Nego, molite vi Boga da uplate iz Vatikana ne kasne...:worth:

Да не касне уплате....мислиш на....оног твог.....:dontunderstand:
Хајде испостави скенирани пример уплате на рачун СИПЦ.Од стране помињаних.
 
Нема он никакав џип то је власништво женског манастира ''Нови Стјеник'' који возе и он и монахиње.Мобилни нема,а лап топ је поклон.Све то што поседује манастир је власништво манастира.А и лап топ је на општу употребу.
Ја сам овде поставио тему везану за ''симонију'' односно каноски прекршај.А то је продаја Светих тајни.А тога нема код нас.Пре неки дан обављено је у мом стану мало освећење стана.И мој парох СИПЦ није узео ни динар.А што су се он и други гости пшослужили то је ствар гостопримста.

Oćeš da kažeš da su mu monahinje zaradile džip, a da si ti cicija. Ili šta? :D
 
Него од кога Лаврентије и његови колеге на филмићу који следи добијају паре и кече за врећице са поменутим садржајем.
.
 
Sve vlasništvo manastira, a koristi ga samo Akakije, c, c, c..:lol:
Pa, dobro, možda ne naplaćujete Svete tajne....Vaše monštvo i sveštenstvo mora od nečega živjeti....
Benzin mora da se plaća, struja, ogromni mesečni telefonski računi...:mrgreen:
Ко ће теби, барону Минхаузену да верује? Теби који су до сада толико новинарских патки посејао, да би се и Б92, постидео од количине измишљотина.

Још ћеш онима који читају анатеме против твојих прекрштавача у јерес, да конструишеш сарадњу.

Е ко те не зна... мотком би те млатио!:per:

А сада труглић, дезинформатору.

П.С. Породица оца Акакија је имућна, џип је кршина која се распада, моб је 1 динар, а лап 100 евра.

И да знаш да си пријављен за лажи које БЕЗ ДОКАЗА, пушташ да људи гледају.
Да Бог да теби да живиш онолико колико лажеш.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ко ће теби, барону Минхаузену да верује? Теби који су до сада толико новинарских патки посејао, да би се и Б92, постидео од количине измишљотина.

Још ћеш онима који читају анатеме против твојих прекрштавача у јерес, да конструишеш сарадњу.

Е ко те не зна... мотком би те млатио!:per:

А сада труглић, дезинформатору.

П.С. Породица оца Акакија је имућна, џип је кршина која се распада, моб је 1 динар, а лап 100 евра.

И да знаш да си пријављен за лажи које БЕЗ ДОКАЗА, пушташ да људи гледају.
Да Бог да теби да живиш онолико колико лажеш.

Mrzi me da te prijavljujem....:hahaha:
 
Kada popa dođe da seče kolač, a neće da uzme novce, jer zilotski iste dobijaju iz EU i Vatikana...:hvala:

Znaci nesto besplatno :lol: Ma gde to ima? :lol:

Zazijavalo:
To je ono što sveštenici dobijaju za izvođenje popovskih radova.
Ovo u pravoslavlju.
U vicca-pravoslavlju važi drugačija tarifa. Vučja (da ne kažem medveđa). Vuk plaća samo jednom, al kožom.

Mislis na pevanje i ostale radove? :lol:
 

Back
Top