Sijalice i prekidači - mozgalica

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.001
U sobi iza zatvorenih vrata ima tri sijalice. Izvan prostorije se nalaze tri prekidača, spojena sa tim sijalicama. Možete manipulisati prekidačima kako želite, ali kada otvorite vrata, ne možete ih više promeniti. Identifikujte koji prekidač je spojen sa kojom sijalicom nakon što otvorite vrata. Sve sijalice su u radnom stanju i sve sijalice su trenutno isključene.

Image1.jpg


pogledajte još logičkih zadataka (kliknite na link ispod):
https://forum.krstarica.com/tags/logicki-zadaci/
 
U sobi iza zatvorenih vrata ima tri sijalice. Izvan prostorije se nalaze tri prekidača, spojena sa tim sijalicama. Možete manipulisati prekidačima kako želite, ali kada otvorite vrata, ne možete ih više promeniti. Identifikujte koji prekidač je spojen sa kojom sijalicom nakon što otvorite vrata. Sve sijalice su u radnom stanju.

Pogledajte prilog 1117276
Јел ово радиш намерно да се ми неки осећамо још глупље? 🤔🙁
 
ja imam rešenje ali iz dva puta,tako da ne znam dal se važi...pretisneš dva prekidača i jedan ostaviš ugašen,otvoriš vrata i pogledaš koja ne svetli taj je za onaj koji nije upaljen.Onda zatvoriš vrata i ugasiš jednu od te dve koje su upaljene i kad otvoriš vrata ona koja se ugasila je za prekidač koji si ugasio a ona koja svetli je za prekidač koji si ostavio upaljen XD
 
ja imam rešenje ali iz dva puta,tako da ne znam dal se važi...pretisneš dva prekidača i jedan ostaviš ugašen,otvoriš vrata i pogledaš koja ne svetli taj je za onaj koji nije upaljen.Onda zatvoriš vrata i ugasiš jednu od te dve koje su upaljene i kad otvoriš vrata ona koja se ugasila je za prekidač koji si ugasio a ona koja svetli je za prekidač koji si ostavio upaljen XD
kad otvoriš vrata više nema pipanja prekidača
 
Ок. Сам си крив.

Ово не зна ни електричар који је увео струју!
И свако ко тврди да зна, НЕ говори истину!

Ако су све три сијалице у једној просторији, шта ме боли уво која се где пали?
Упалим све три и ћао.
 
ja imam rešenje ali iz dva puta,tako da ne znam dal se važi...pretisneš dva prekidača i jedan ostaviš ugašen,otvoriš vrata i pogledaš koja ne svetli taj je za onaj koji nije upaljen.Onda zatvoriš vrata i ugasiš jednu od te dve koje su upaljene i kad otvoriš vrata ona koja se ugasila je za prekidač koji si ugasio a ona koja svetli je za prekidač koji si ostavio upaljen XD
Blizu si, razmisli još malo.

---

I da, nema veze da li je klasična, živina, led...
 

Back
Top