Sigurno Sizofrenija

Gle,ako stvarno zeliš da joj pomogneš onda nemoj da ih ubeđuješ u to koji problem ona ima a koji nema.Njima to ne znači mnogo jer sve što im deluje čudno i drugačije može da im bude meta podsmevanja.Probaj da im objasniš da psihički problemi,kakvi god bili nisu ništa smešno jer umeju ozbiljno da otežavaju život a ljudi ne mogu uvek da kontrolišu te faktore koji utiču na psihičko zdravlje i da svako može u nekom trenutku da ima neki psihički problem.
Hvala pokusacu da im objasnim neke stvari!!
 
Volela bih da se bar jedna osoba nadje i iskreno da mi napise! Hvala lepo! Ovako opisacu vam detaljno problem od te devojke. Idemo zajedno u razred, ne druzimo se ali se stalno vidjamo! Jednom sam je pitala zasto se ne druzis ona je na to odgovorila da joj ne prijaju druzenja i da ne voli da ima bliske odnose. Ona stalno govori da je neka grupa dece progone i posvadjala se sa jednom nastavnicom jer je slusala glasno muziku. Ona ima taj obicaj da pojaca glasno muziku, vrti kosu i samo se seta u krug i smeje se bez razloga a taj smeh ne prilici normalnoj osobi. Dere se dok prica. Rekla je da je u aparatu za hranu pseca hrana i da neko pokusava da nas otruje. Primetila sam da stalno ide kod pedagoga i da joj nosi neke crteze. A najvise mi je ne jasno kao da se cupa po kosi onda kada pricamo brzo skrece sa teme na temu njen govor ume da bude brz i neorganizovan. Sta se njoj dogodilo i kako joj mozemo pomoci?
Osnovni simptom shizofrenije je derealizacija.
A na to se nadodaju, u zavisnosti od težine forme, i depersonalizacija, halucinacije, sumanute ideje...
Dijagnozu pshijatrijskog poremećaja nije lako postaviti. Pacijenti moraju često da idu na posmatranja i više meseci da bi psihijatar pronikao koji deo ličnosti je narušen i na koji način.
 

Back
Top