Sigurnim korakom u ambis

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Sigurnim korakom u ambis


Kriza u Srbiji traje bar četvrt veka.
Isto toliko vremena se na nju reaguje neadekvatno, tako da se kriza, ili kako god to nazvali, zapravo produbljuje.

Momentalno je ovu državu i narod dovela na ivicu opstanka.

Najveći problem je u "mozgu na otavi", u neadekvatnim reakcijama na stvarnost.
Zato je postkomunistička istorija Srbije istorija uspešnih promašaja.
Naravno, daleko od toga da i komunizam nije bio promašaj.

Ako se na nastalo stanje ponovo odreaguje neadekvatno, pukom zamenom partija na vlasti, ili ostankom aktuelnih (jer sve poznate partije u Srbiji pate od "mozga na otavi", nekreativnosti i diletantizma) - Srbija će "sigurnim korakom" završiti u ambisu.

E sad, da li joj stoji to ili preokret, Bog zna, a mi ćemo saznati.

Način za preokret postoji, ali to nije dovoljno, ukoliko se za njega ne dobije apsolutna podrška.

A to znači da za opciju preokreta, razvlašćenje političara i njihovih finansijera tzv. tajkuna i uspostavljanje nove vlasti, glasa ili se na neki drugi legitiman način opredeli bar četiri miliona građana.

http://dijaspora.wordpress.com/2010/12/13/vratiti-mozak-sa-otave/
 
Sigurnim korakom u ambis


Kriza u Srbiji traje bar četvrt veka.
Isto toliko vremena se na nju reaguje neadekvatno, tako da se kriza, ili kako god to nazvali, zapravo produbljuje.

Momentalno je ovu državu i narod dovela na ivicu opstanka.

Najveći problem je u "mozgu na otavi", u neadekvatnim reakcijama na stvarnost.
Zato je postkomunistička istorija Srbije istorija uspešnih promašaja.
Naravno, daleko od toga da i komunizam nije bio promašaj.

Ako se na nastalo stanje ponovo odreaguje neadekvatno, pukom zamenom partija na vlasti, ili ostankom aktuelnih (jer sve poznate partije u Srbiji pate od "mozga na otavi", nekreativnosti i diletantizma) - Srbija će "sigurnim korakom" završiti u ambisu.

E sad, da li joj stoji to ili preokret, Bog zna, a mi ćemo saznati.

Način za preokret postoji, ali to nije dovoljno, ukoliko se za njega ne dobije apsolutna podrška.

A to znači da za opciju preokreta, razvlašćenje političara i njihovih finansijera tzv. tajkuna i uspostavljanje nove vlasti, glasa ili se na neki drugi legitiman način opredeli bar četiri miliona građana.

http://dijaspora.wordpress.com/2010/12/13/vratiti-mozak-sa-otave/

Postoji samo dve varijante za razvlašćicvanje političara, bar do danas poznate u istoriji. Ja sam pripadao jednoj od njih.

1. Socijalistička revolucija pod upravom komunista i diktatura proleterijata. To je varijanta u kojoj, obično, 5-10% gradjana bude diskriminisano, deo ide u ćorku, a 90% gradjana živi maksimalno dobro koliko to uslovi dozvoljavaju i delo pravedno ono što imaju.

2. Diktatura paramilitarnih formacija u korist krupnog kapitala. To bi verovatno bila tvoja opcija.

Kada krupni kapital toliko pritisne ostatak populacije počne da miriše na revoluciju koja je po pravilu krvava. Pobiti /sa puno opravdanih razloga/ sve pripadnike krupnog kapitala koji su me maltretirali decenijama. U tom periodu krupni kapital izvlači iz šešira fašiste ili naciste da im završi posao.

Tako, ako ti je poznat, mada je to jako malo verovatni, Hitlerov nacizam nije izvorno sredstvo za otimanje para Jevrejima što se pretvorilo u genocid, nego je sredstvo koje je oslobadjalo Evropu od komunizma. U Nemačkoj /ako si možda za to čuo, ti i tvoji iz dijapore/ su prvo pobijeni komunisti. Prvi koncentracioni logori su pravljeni za njih a ne za Jevreje.
 
Postoji samo dve varijante za razvlašćicvanje političara, bar do danas poznate u istoriji. Ja sam pripadao jednoj od njih.

1. Socijalistička revolucija pod upravom komunista i diktatura proleterijata. To je varijanta u kojoj, obično, 5-10% gradjana bude diskriminisano, deo ide u ćorku, a 90% gradjana živi maksimalno dobro koliko to uslovi dozvoljavaju i delo pravedno ono što imaju.

2. Diktatura paramilitarnih formacija u korist krupnog kapitala. To bi verovatno bila tvoja opcija.

Kada krupni kapital toliko pritisne ostatak populacije počne da miriše na revoluciju koja je po pravilu krvava. Pobiti /sa puno opravdanih razloga/ sve pripadnike krupnog kapitala koji su me maltretirali decenijama. U tom periodu krupni kapital izvlači iz šešira fašiste ili naciste da im završi posao.

Tako, ako ti je poznat, mada je to jako malo verovatni, Hitlerov nacizam nije izvorno sredstvo za otimanje para Jevrejima što se pretvorilo u genocid, nego je sredstvo koje je oslobadjalo Evropu od komunizma. U Nemačkoj /ako si možda za to čuo, ti i tvoji iz dijapore/ su prvo pobijeni komunisti. Prvi koncentracioni logori su pravljeni za njih a ne za Jevreje.

Одлично је мени познато како су и Мусолини и Хитлер дошли на власт.
Иначе нисам из дијаспоре, него Србин у Србији.
Само је текст објављен у "Гласу дијаспоре".
Шта те је инспирисало у посту, јер није имало шта, да закључиш да би моја опција била "Diktatura paramilitarnih formacija u korist krupnog kapitala":eek:
кад јасно дајем до знања да развлашћујемо политичаре и тзв. тајкуне?
 
Одлично је мени познато како су и Мусолини и Хитлер дошли на власт.
Иначе нисам из дијаспоре, него Србин у Србији.
Само је текст објављен у "Гласу дијаспоре".
Шта те је инспирисало у посту, јер није имало шта, да закључиш да би моја опција била "Diktatura paramilitarnih formacija u korist krupnog kapitala":eek:
кад јасно дајем до знања да развлашћујемо политичаре и тзв. тајкуне?

Ti si napisao da bi da iz igre ukloniš političare i finansijere. Ko bi onda vladao? Ili komunisti ili fašisti, istorija ne zna za neku treću varijantu.

Ja sam uvek za to, naravno ako vlast uzimaju komunisti. Protiv ove druge varijante smo se tukli 4 godine.

Po duhu teksta koji si postavio, ako se uzme u obzir da je iz dijaspore, bio sam slobodan da pretpostavim da nisi komunista.
 
Ti si napisao da bi da iz igre ukloniš političare i finansijere. Ko bi onda vladao? Ili komunisti ili fašisti, istorija ne zna za neku treću varijantu.

Ja sam uvek za to, naravno ako vlast uzimaju komunisti. Protiv ove druge varijante smo se tukli 4 godine.

Po duhu teksta koji si postavio, ako se uzme u obzir da je iz dijaspore, bio sam slobodan da pretpostavim da nisi komunista.

Прво: и фашисти и комунисти су такође политичари, што значи властољубиви дилетанти, који, као што се показало, нису успели да испуне основну сврху бивања на власти, а то је: да народу обезбеде одржив пристојан живот.
Власт и једних и других се завршила колапсом.

Оно што историја не зна, упознаће.

Трећа варијанта је демократско-менаџерско друштвено уређење, што значи: народ партиципира у власти тако што од ње захтева да му обезбеди пристојан живот (стабилно социјално-економско стање, личну и имовинску безбедност...), а саму власт врше компетентни, стручни кадрови оспособљени за политичке и економске послове.
 
Upoznali smo se sa varijantama a i osetili na sopstvenoj koži kako se od drugova uglavnom neslovenskog porekla , koji imaju "opravdane razloge" da likvidiraju slovenske vlasnike imovine i zemljišta , metamorfozom kroz generacije unuka školovanih na mrskom zapadu nastaju "demokrate " i "menadžeri" kao i tajkuni koji su , pazi paradoksa , svi odreda komunisti ili njihovi sinovi.

Prvo su dedovi nacionalizovali da bi sinovi kao ekskluzivci mogli da uživaju u privilegijama počevši od škplovanja pa do rukovodećih radnih mesta i da bi o čuda čudnog unuci privatizovali nacionalizovano i postali takozvani tajkuni .

Pročitani su i jedni i drugi a postavljaču teme imam da poručim da spas ovoj napačenoj naciji dolazi jedino kroz rad ,štednju i oduzimanje imovine crvenoj buržoaziji i kriminalcima .
 
Upoznali smo se sa varijantama a i osetili na sopstvenoj koži kako se od drugova uglavnom neslovenskog porekla , koji imaju "opravdane razloge" da likvidiraju slovenske vlasnike imovine i zemljišta , metamorfozom kroz generacije unuka školovanih na mrskom zapadu nastaju "demokrate " i "menadžeri" kao i tajkuni koji su , pazi paradoksa , svi odreda komunisti ili njihovi sinovi.

Prvo su dedovi nacionalizovali da bi sinovi kao ekskluzivci mogli da uživaju u privilegijama počevši od škplovanja pa do rukovodećih radnih mesta i da bi o čuda čudnog unuci privatizovali nacionalizovano i postali takozvani tajkuni .

Pročitani su i jedni i drugi a postavljaču teme imam da poručim da spas ovoj napačenoj naciji dolazi jedino kroz rad ,štednju i oduzimanje imovine crvenoj buržoaziji i kriminalcima .

Upravo je tako,nigde nisi pogrešio...ali me uvek mučilo jedno pitanje:KO ĆE TO DA SPROVEDE U DELO ?
 
Upoznali smo se sa varijantama a i osetili na sopstvenoj koži kako se od drugova uglavnom neslovenskog porekla , koji imaju "opravdane razloge" da likvidiraju slovenske vlasnike imovine i zemljišta , metamorfozom kroz generacije unuka školovanih na mrskom zapadu nastaju "demokrate " i "menadžeri" kao i tajkuni koji su , pazi paradoksa , svi odreda komunisti ili njihovi sinovi.

Prvo su dedovi nacionalizovali da bi sinovi kao ekskluzivci mogli da uživaju u privilegijama počevši od škplovanja pa do rukovodećih radnih mesta i da bi o čuda čudnog unuci privatizovali nacionalizovano i postali takozvani tajkuni .

Pročitani su i jedni i drugi a postavljaču teme imam da poručim da spas ovoj napačenoj naciji dolazi jedino kroz rad ,štednju i oduzimanje imovine crvenoj buržoaziji i kriminalcima .

Наравно, кроз рад. Не било који и било какав, него онај који је рационалан, прилагођен нашим потенцијалима, и који доноси зараду на основу које може даље да се ради.
Најбоља штедња је она која се тиче економске рационализације, укључујући и примену алтернативних извора енергије.
Није на одмет ни штедња новца, али то када коначно добијемо домаћу и домаћинску банку, која ће се оформити након преокрета.
Криминалци ће сасвим сигурно бити "експроприсани". Што се тиче тзв.тајкуна, поступићемо коректно. Развластићемо их сигурно. Па ако се неки од њих прилагоди новим условима пословања, а кад претходно "врати дуг заједници", кроз плаћање избегаваних пореза, кроз легализацију приватизоване опште имовине (фирми, објеката, земљишта)- нека настави да послује.

Иначе лично нисам ни син, ни унук оних које си описао. Пре би се могло рећи да припадам онима чијим су прецима одузимали "вишак" имовине.
 
Nisi bitan ti prijatelju i nije, nadam se, cilj teme da svađa unuke .

Pecnulo me je zaista to što Antoanku ne mogu da dam jednostavan odgovor na jednostavno pitanje.

Ko da pravdu sprovede u delo?

Naravno da to nije cilj teme.

Pravdu sprovodi u delo samo jedan, onaj koji jedini ima pravo da procenjuje šta jeste, a šta nije pravda, onaj koji je iznad svih, pa i iznad, s tvoje strane pomenutog, Ilije.

A pominjani preokret u Srbiji će sprovesti ljudi. Naravno, uz pomoć onog ko je iznad svih i uz pristanak apsolutne većine naroda Srbije.

Nije problem što nemaš poverenja u ljude. Otvori oči i gledaj bez ljubavi i mržnje na svakog ko pretenduje da vrši vlast.

A pravo na vršenje vlasti imaju oni koji mogu i hoće da narodu obezbede održiv pristojan život. Svi ostali su uzurpatori, čak i kad obećanjima i manipulacijama dobiju na izborima. I to se pokazalo.
 
Ma lažu bre svi.

Crvendaćima su bila puna usta jednakosti pa vidi u šta su se pretvorili njihovi unuci zaogrnuti u žutoplavo.

Dok se odgovor ne nametne silom, nastavljamo u onaj ambis.

Moja opaska je samo da u njega srljamo mnogo duže nego što si naveo u uvodnom postu.
 
Ma lažu bre svi.

Crvendaćima su bila puna usta jednakosti pa vidi u šta su se pretvorili njihovi unuci zaogrnuti u žutoplavo.

Dok se odgovor ne nametne silom, nastavljamo u onaj ambis.

Moja opaska je samo da u njega srljamo mnogo duže nego što si naveo u uvodnom postu.

Slažem se da traje i duže. To sam i napomenuo:
" Zato je postkomunistička istorija Srbije istorija uspešnih promašaja.
Naravno, daleko od toga da i komunizam nije bio promašaj."

Crvendaćima jesu bila puna usta jednakosti, što je pola jada. Ceo jad je što je dobar deo naroda u te egalitarističke balalajke poverovao, iako mu realnost govori da to nije i ne može da bude tačno.
Umesto balalajki o jednakosti i "socijalnoj pravdi" mi nudimo socijalnu uravnoteženost, u kojoj ima bogatih, ali nema siromašnih, tj. onih koji jedva preživljavaju.

Sila kojom će se odgovor nametnuti postoji.
Potrebno je samo da je apsolutna većina prepozna i pristane da njeno dejstvo.
 
Sve je to
zneski_clanak_secondary_200x153.jpg

naroda u
images
 
Nisi bitan ti prijatelju i nije, nadam se, cilj teme da svađa unuke .

Pecnulo me je zaista to što Antoanku ne mogu da dam jednostavan odgovor na jednostavno pitanje.

Ko da pravdu sprovede u delo?

I ne samo ti,NIKO nema odgovor na prosto pitanje....promeniše se razne garniture političara-svi obećavaše borbu protiv kriminala,korupcije...obećavaše-vratiće oteto posle II.SV.rata,ispraviće istorijske nepravde,rehabilitovaće streljane nedužne žrtve komunjarskog terora,obelodaniće arhive ozne,udbe itd.itd...
NIŠTA od svega...ništa...narod utucan u mozak od 1945-e se predao svojoj sudbini...na sve strane sam slušao kako ljudi uoči zadnjih izbora naglas pitaju A ZA KOGA DA GLASAM ?Većina i ne izađe na izbore...

''Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda,da zdrav razum i prav sud u njemu otančaju i oslabe,da se potpuno izvitopere...Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla u svetu oko sebe,nego ni svoju sopstvenu korist od očigledne štete''...
 
.
Оно што историја не зна, упознаће.

.. након преокрета.
.. поступићемо коректно.
.. развластићемо их сигурно
.. припадам онима чијим су прецима одузимали "вишак" имовине.

Još da nam kažeškoji ste to vi? Nisi ti dečko za dnevni boravak.
 

Back
Top