Šifra Svetog pisma

kralj Artur

Primećen član
Poruka
895
Da ne dužim mnogo.Određenim postupcima u tekstovima Biblije se mogu naći važni događaji koji su se desili što znači da se mogu predvideti i budući događaji.Jedan od događaja koji je predviđen je ubistvo predsednika Izraelske vlade Jicaka Rabina.Prvog septembra 1994 novinar Drosnin je odleteo za Izrael da bi na opasnost upozorio Rabina.Nije mogao da se vidi sa njim pa je preko jednog prijatelja poslao pismo u kojem je napisao da je ovaj u opasnosti. 4. novembra 1995 Rabin je ubijen.

Mogu se naći i neka imena i pojmovi koji se za njih vezuju.Na primer za reč "Klinton" se vezuje pojam "predsednik"(čudi me da nema jugoslavija),kod "Hitler" je "naci",onda kod "sletanje na mesec" je "svemirski brod" i "apollo 11"

Međutim ima stvari koje se nisu desile.To je Libijski napd na Izrael. 6.maja 1996 Libija je trebala da nuklearnim oružjem napadne Izrael,međutim to se nije desilo.

Takođe treći svetski rat je predviđen za 2112. godinu.

Celu priču možete pogledati ovde http://www.conopljanews.net/sifra_svetog_pisma.html
 
Poslednja izmena:
Imam ga i pročitao sam ga.Kad čovek krene da razmišlja o tome,deluje da ima neke logike u svemu tome, pa opet možda je sve to samo ‚‚vidovitost".Razne se knjige pojavljivale o predskazanjima budućih događaja,razni se tekstovi pisali po novinama ali sve to nemože da utiče u toj meri na budućnost čovečanstva.Verujem da postoje neki ljudi i institucije koje proučavaju sve to i traže neke odgovore ali do sada nisam čuo da je nešto epohalno otkriveno bar ne javno.
 
zanimljivo. sto se samog rabina tice, svi su znali da ce ga ubiti neki verski fanatik, ako nista, bar zbog potpisivanja mirovnog sporazuma sa arafatom. drugo nista nije ni predskazano? ah, jeste, napad libije na izrael koji se nije desio.
elem, sve ostalo je u domenu ponavljanja. klinton-predsednik, hitler-naci, mesec-apolo... nista novo. zasto nije procitao cunami ili zemljotres na haitiju?
 
Mislim da sam citao tu knjigu pre mozda desetak godina.Suvise nagadjanja,mnogo promasaja, taj kod koji kao postoji je ipak neprecizan neodredjen,relativan.Biblija je velika knjiga uvek moze nesto da se sklopi (po dijagonali vertikali logaritamski algoritamski itd).Ipak, znam da je cak i Isak Njutn verovao da je kodirana i potrosio mnogo vremena da je desifruje zbog toga postujem svaki takav pokusaj. Mozda nije stvar u matematici kombinatorici i sl. nego u posebnom stanju duhovnom osobe koja dolazi (htela to ili ne) do nekih vizija o buducnosti.
 
Ја нисам читао књигу,али јесте мој отац са неколико колега из јединице(у питању је САЈ).Од њега сам и сазнао за ово.На оним саборима(не могу да се сетим како се зову),Библија је под притиском Рима знатно измењена.То значи да ми данас добијамо искривљену слику онога што је скривено у време кад је Библија и писана.
 
Ја нисам читао књигу,али јесте мој отац са неколико колега из јединице(у питању је САЈ).Од њега сам и сазнао за ово.На оним саборима(не могу да се сетим како се зову),Библија је под притиском Рима знатно измењена.То значи да ми данас добијамо искривљену слику онога што је скривено у време кад је Библија и писана.


To me podseti. Uvek sam se cudio ljudima koji se doslovno drze biblije koja je mogla petnaest puta biti cak i iznova napisana. Ne tvrdim da jeste ali verovatnoca postoji.
 
не постоји тајни код светог писма, барем не у том облику који се презентује, то су случајне подударности које се могу и очекивати кад се врти рачунаром толики број комбинација.
у ствари, кад се врти рачунаром толики број комбинација скоро да и нема варијанте која се не може добити, све се може исконструисати.
после тога све је ствар паковања у прихватљивом облику широким масама. манипулација.
 
не постоји тајни код светог писма, барем не у том облику који се презентује, то су случајне подударности које се могу и очекивати кад се врти рачунаром толики број комбинација.
у ствари, кад се врти рачунаром толики број комбинација скоро да и нема варијанте која се не може добити, све се може исконструисати.
после тога све је ствар паковања у прихватљивом облику широким масама. манипулација.

Ne znam da li si čitao celu priču(ima link),isti taj postupak je primenjen na knjizi "Rat i mir" i dobio je šipak.Rezultati se mogu naći samo u Bibliji.
 
Ја нисам читао књигу,али јесте мој отац са неколико колега из јединице(у питању је САЈ).Од њега сам и сазнао за ово.На оним саборима(не могу да се сетим како се зову),Библија је под притиском Рима знатно измењена.То значи да ми данас добијамо искривљену слику онога што је скривено у време кад је Библија и писана.

na saboru u nikeji je odluceno da krst bude simbol hriscanstva, donoseni su kanoni (crkveni zakoni) i odluceno je koja ce jevandjelja uci u bibliju. na to su uticali podjednako glavesine i sa istoka i sa zapada. slika jeste iskrivljena samim tim sto se jevandjelja razlikuju u pogledu zivota i smrti isusa hrista.
inace biblija nije nista drugo do zbirka narodnih predanja.
 
na saboru u nikeji je odluceno da krst bude simbol hriscanstva, donoseni su kanoni (crkveni zakoni) i odluceno je koja ce jevandjelja uci u bibliju. na to su uticali podjednako glavesine i sa istoka i sa zapada. slika jeste iskrivljena samim tim sto se jevandjelja razlikuju u pogledu zivota i smrti isusa hrista.
inace biblija nije nista drugo do zbirka narodnih predanja.

Bilo je ako sam dobro zapamtio preko 200 jevandjelja a od toga samo 4 izdvojena... Inace pre krsta, riba je bila simbol sekte.

Knjigu sam citao, ali mi se ne cini nesto preterano pouzdana. Jeste interesantna zamisao i nacin na koji se predvidjaju dogadjaji ali bas smo drugar i ja gledali... "Ako se ne dogodi tad i tad, dogodice se tad i tad, a ako ne tad, onda tad" To nam je najvise bolo oci, i to mi nekako ne uliva poverenje...
 
Meni vise nista jasno nije.Sad se ispostavi treci svetski rat 2112 i pogladaj zadnje dve cifre z;) da predjem na temu.To za tog predsednika sam i ja moga da predvidim mislim stvarno to je cisto nagadjanje.Evo ja predvidjam da ce sad neki tamo lik da izvrsi samoubistvo i to se desi.Neznam za sta da se brinem 2012 2013 baba vanga 2112 vanzemajci vise mi je sve na vrh glave.
 
Zenon KOsidovski(poljak i zesci antijevrejin kako mi se cini) tvrdi da je ceo Stari zavet u stvari plagijat vavilonskih i sumerskih (i ko zna jos cijih) verskih spisa. I dok neki kao Milica kazu da je Biblija zbirka narodnih predanja drugi smatraju da je rec Bozija na zemlji. Postujem svacije misljenje.
Za mene, Biblija je knjiga "nikad ne procitana", knjiga koja u sebi skriva mnoge tajne i velike mudrosti. Ovo mi je pogotovo postalo jasno kad sam citao neka tumacenja Novog zaveta sv.Nikolaja Velimirovica i Justina Popovica.Tekst koji sam citao vise puta, nakon citanja ovih tumacenja istog, izgledao mi je potpuno drugacije.
Sto se tice buducnosti dovoljno mi je da pogledam otkrivenja.Otkrivenje Danilovo i Jovanovo (narocito 13.glava) daju temu za razmisljanje.
 
Sto se tice buducnosti dovoljno mi je da pogledam otkrivenja.Otkrivenje Danilovo i Jovanovo (narocito 13.glava) daju temu za razmisljanje.

Јесте,откровење стварно тера човека да се замисли.Али у њему нема датума,само догађаји.То може да се оствари и за1 000 000 година.
 
Zenon KOsidovski(poljak i zesci antijevrejin kako mi se cini) tvrdi da je ceo Stari zavet u stvari plagijat vavilonskih i sumerskih (i ko zna jos cijih) verskih spisa. I dok neki kao Milica kazu da je Biblija zbirka narodnih predanja drugi smatraju da je rec Bozija na zemlji. Postujem svacije misljenje.
Za mene, Biblija je knjiga "nikad ne procitana", knjiga koja u sebi skriva mnoge tajne i velike mudrosti. Ovo mi je pogotovo postalo jasno kad sam citao neka tumacenja Novog zaveta sv.Nikolaja Velimirovica i Justina Popovica.Tekst koji sam citao vise puta, nakon citanja ovih tumacenja istog, izgledao mi je potpuno drugacije.
Sto se tice buducnosti dovoljno mi je da pogledam otkrivenja.Otkrivenje Danilovo i Jovanovo (narocito 13.glava) daju temu za razmisljanje.

ma prosto mi ne treba tumacenje coveka koga je odlikovao adolf hitler. bibliju ne mozemo proucavati jer u njoj postoji gomila i gomila nedostataka, drugim recima - ono sto se nije svidelo tadasnjem svestenstvu mi nikad necemo biti u stanju da proucimo, jer su mnoga dela spaljena i zauvek izgubljena... sto se samih priznatih spisa tice, ima tu neceg sto mi se jako dopada, a to je bila isusova osnovna ideja.
 
ma prosto mi ne treba tumacenje coveka koga je odlikovao adolf hitler. bibliju ne mozemo proucavati jer u njoj postoji gomila i gomila nedostataka, drugim recima - ono sto se nije svidelo tadasnjem svestenstvu mi nikad necemo biti u stanju da proucimo, jer su mnoga dela spaljena i zauvek izgubljena... sto se samih priznatih spisa tice, ima tu neceg sto mi se jako dopada, a to je bila isusova osnovna ideja.
Uh,verovatno mislis na vs. Nikolaja kao coveka koga je odlikovao adolf.Da napisem ono sto znam. Nakon ww1 sv.Nikolaj je bio episkop ohridske eparhije i nalozio je svojim parohijanima da sve poginule vojnike (na tom prostoru su se vodile velike borbe) i nemacke i austrougarske uredno sahrane ako je moguce na osnovu nekih dokumenata obeleze grobove.Posle rata dolazile su citave porodice iz ovih zemalja da odaju pocast svojim bliznjim. Na osnovu toga Hitler je na pocetku svoje vladavine,dok jos nije pokazao svoje pravo lice,odlikovao vladiku. Kada suovog proterali u Dahau(odlikovanog od hitlera zamisli) iz Nediceve vlade su se pozvali na odlikovanje kako bi mu nacisti postedeli zivot.Na osnovu tog odlikovanja kasnije su ga komunisti proterali iz zemlje.
 
ma prosto mi ne treba tumacenje coveka koga je odlikovao adolf hitler. bibliju ne mozemo proucavati jer u njoj postoji gomila i gomila nedostataka, drugim recima - ono sto se nije svidelo tadasnjem svestenstvu mi nikad necemo biti u stanju da proucimo, jer su mnoga dela spaljena i zauvek izgubljena... sto se samih priznatih spisa tice, ima tu neceg sto mi se jako dopada, a to je bila isusova osnovna ideja.

Milica je car! :zskace:
 
Uh,verovatno mislis na vs. Nikolaja kao coveka koga je odlikovao adolf.Da napisem ono sto znam. Nakon ww1 sv.Nikolaj je bio episkop ohridske eparhije i nalozio je svojim parohijanima da sve poginule vojnike (na tom prostoru su se vodile velike borbe) i nemacke i austrougarske uredno sahrane ako je moguce na osnovu nekih dokumenata obeleze grobove.Posle rata dolazile su citave porodice iz ovih zemalja da odaju pocast svojim bliznjim. Na osnovu toga Hitler je na pocetku svoje vladavine,dok jos nije pokazao svoje pravo lice,odlikovao vladiku. Kada suovog proterali u Dahau(odlikovanog od hitlera zamisli) iz Nediceve vlade su se pozvali na odlikovanje kako bi mu nacisti postedeli zivot.Na osnovu tog odlikovanja kasnije su ga komunisti proterali iz zemlje.

zamisli, nije sahranjivao nikog 1935, nego je obnavljao nemacko groblje. i to sve u momentu dok je hitler zabranjivao jevrejima po nemackoj da rade, da zive uopste. a u dahau je bio u posebnom delu, gde nije bilo uslova kao u drugim delovima logora. a posle je pobegao u usa i rekao da mu na pamet ne pada da se vraca u srbiju.
 
Meni vise nista jasno nije.Sad se ispostavi treci svetski rat 2112 i pogladaj zadnje dve cifre z;) da predjem na temu.To za tog predsednika sam i ja moga da predvidim mislim stvarno to je cisto nagadjanje.Evo ja predvidjam da ce sad neki tamo lik da izvrsi samoubistvo i to se desi.Neznam za sta da se brinem 2012 2013 baba vanga 2112 vanzemajci vise mi je sve na vrh glave.


Nemojte vise ljudi sa doomsday prorocanstvima, pasce nam Vitez Koja u fras! :hahaha:
 

Back
Top