Šifra: ''Kolji sve što se kreće''

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Novosti istražuju: Zašto mnogi hrvatski zločini nad Srbima nisu rasvetljeni. Ubijali i kokoške čiji su vlasnici Srbi. Kroz logore u Dalmaciji prošlo 10.000 ljudi

NI dvadeset godina kasnije o teškim ratnim zločinima koje je počinila hrvatska vojska veoma malo se zna i uglavnom ćuti. Zbog toga i ne čudi da je hrvatsko tužilaštvo procesuiralo veoma mali broj slučajeva.
Podaci Informaciono-dokumentacionog centra "Veritas", koji ima najdetaljniju bazu podataka o zločinima, stradalima i procesuiranim u Hrvatskoj, govore da je tamo poginulo 7.142 građanina. U crnom spisku nisu zabeležena imena 307 vojnika JNA koji se nisu vratili živi kućama u Srbiju i drugim krajevima bivše SFRJ.
Statistika stradalih i nestalih pokazuje i da ih je najviše stradalo na početku rata, 1991. godine - 2.506, i na kraju, kada je "Oluja" odnela 2.313. Većina je nestala u severnoj Dalmaciji, zatim Baniji, Lici i Zapadnoj Slavoniji.
Veliki broj građana stradao je u improvizovanim logorima koji su osnivani po mesnim zajednicama i podrumima, selima zadarskog i splitskog zaleđa. Kada bi predstavnici Crvenog krsta obilazili logore, hrvatski domoljubi pokazivali bi im zatvorenike koji su poslednji dovedeni i primoravali ih da govore kako im je lepo, pa čak i kako gledaju pozorišne predstave! Procenjuje se da je kroz logore u Dalmaciji prošlo čak 10.000 ljudi.
Oni preživeli kažu da su zatvorenike premeštali Mihail Budimir, zatim Željko Maglov i Mate Laušić. Oni su vedrili i oblačili u kazamatima u Šibeniku, Splitu i Livnu, a na čelu svih akcija je bio Laušić, kao glavni šef policije. Zabeleženi su i najmonstruoznii slučajevi kada su neki od zatvorenika oko kojih je bio omotan eksploziv, stavljani u šahtove! Posle eksplozije, delovi tela bili bi razneti svuda.
Krivci za zločine u Paulin Dvoru još nisu odgovarali. Sin bivšeg predsednika Franje Tuđmana - Miroslav i Vladimir Šeks, direktno su organizovali premeštanje žrtava.
U selu Islam Grčki kod Benkovca živelo je uglavnom srpsko stanovništvo. U aprilu 1991. godine pronađene su njihove glave odvojene od tela. Stanovnici koji su otišli na posao nikada se nisu vratili kućama. Posle nekog vrememna, pronađeni su na livadi.
Jedan od svedoka zločina kod Drvara, koji se dogodio neposredno posle "Oluje", inače hrvatski vojnik, otkrio je da je hrvatska vojska imala i šifru za ubijanje "Kolji sve što se kreće".
Ubijene su čak i kokoške.
Tokom akcije "Oluje", avioni hrvatskog ratnog vazduhoplovstva su u dva navrata granatirali kolone srpskih izbeglica na teritoriji Republike Srpske - kaže Janko Velimirović, direktor Centra za istraživanje ratnih zločina RS. - Tom prilikom, stradalo je 15 civila, od čega šestoro dece, koja su bila na prikolici kamiona.
Prema njegovim rečima, do sada niko nije procesuiran za ovaj zločin. Iako se znaju imena pilota, kao i da im je u to vreme nadređeni bio Imre Agotić.
Centar službe MUP-a Republike Srpske, u više navrata bezuspešno je pisao krivične prijave Tužilaštvu za ratne zločine BiH. Za ovaj zločin naročito bi moralo da se zainteresuje i hrvatsko tužilaštvo, jer su njihovi avioni činili zločine nad stanovništvom koje je bilo sa njihove teritorije - naglašava Velimirović.
Prema njegovim rečima, tokom suđenja Anti Gotovini u Hagu, nisu uzeti u obzir zločini koji su počinjeni u Bosni i Hercegovini, a koje je počinila hrvatska vojska u saradnji sa Petim korpusom Armije BiH.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:328740-Sifra-Kolji-sve-sto-se-krece
**********************************


Бранитељи и Домовински рат је до корица био злочиначки, крволочан и нада све иживљавајући.
И ратови имају нека правила када си одговоран у поступању са цивилима или заробљеним војницима. Хрватске хорде, као пси који се откачили са ланца, кидисали су на све што се креће: кокошле, свиње, .... а о људима и не треба причати.
Зашто Хрвати славе величанствени Домовински рат и бранитеље?
Мислим, да им се та кула од карата, коју су подигли злочинима,урушава и то врло брзо!

 
Poslednja izmena od moderatora:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:328740-Sifra-Kolji-sve-sto-se-krece
**********************************


Бранитељи и Домовински рат је до корица био злочиначки, крволочан и нада све иживљавајући.
И ратови имају нека правила када си одговоран у поступању са цивилима или заробљеним војницима. Хрватске хорде, као пси који се откачили са ланца, кидисали су на све што се креће: кокошле, свиње, .... а о људима и не треба причати.
Зашто Хрвати славе величанствени Домовински рат и бранитеље?
Мислим, да им се та кула од карата, коју су подигли злочинима,урушава и то врло брзо!


МОНСТРУОЗНИ ЗЛОЧИНИ ПРЕМА ЦИВИЛИМА И НЕМОЋНИМА су само хисторијска традиционална 'рвацка национална пракса. Нису ни раније НИ СУЂЕНИ НИ ОСУЂЕНИ ЗА ЗЛОЧИНЕ А И САДА ПОКУШАВАЈУ ДА СЕ ИЗМИГОЉЕ...

Људима-странцима КОЈИ СУ СЕ УСУДИЛИ ДА О ТОМЕ ПРОГОВОРЕ - избеглице из РСК ТРЕБА ДА ТРАЖЕ ДА ИМ СЕ ПОДИГНЕ СПОМЕНИК У БЕОГРАДУ ПОД НАЗИВОМ ИСТИНА И ДА СЕ УРЕЖУ ЊИХОВА ИМЕНА.


А не да Борис Тадић ДАНАС ОТКРИВА СПОМЕНИК ДИКТАТОРУ АЗЕРБЕЈЏАНА У СРЕД ПАРКА ТАШМАЈДАН У БГ. И ДА НАС И ДАЉЕ БРУКА И БЛАМИРА.
 
МОНСТРУОЗНИ ЗЛОЧИНИ ПРЕМА ЦИВИЛИМА И НЕМОЋНИМА су само хисторијска традиционална 'рвацка национална пракса. Нису ни раније НИ СУЂЕНИ НИ ОСУЂЕНИ ЗА ЗЛОЧИНЕ А И САДА ПОКУШАВАЈУ ДА СЕ ИЗМИГОЉЕ...

Људима-странцима КОЈИ СУ СЕ УСУДИЛИ ДА О ТОМЕ ПРОГОВОРЕ - избеглице из РСК ТРЕБА ДА ТРАЖЕ ДА ИМ СЕ ПОДИГНЕ СПОМЕНИК У БЕОГРАДУ ПОД НАЗИВОМ ИСТИНА И ДА СЕ УРЕЖУ ЊИХОВА ИМЕНА.


А не да Борис Тадић ДАНАС ОТКРИВА СПОМЕНИК ДИКТАТОРУ АЗЕРБЕЈЏАНА У СРЕД ПАРКА ТАШМАЈДАН У БГ. И ДА НАС И ДАЉЕ БРУКА И БЛАМИРА.
****************************************

Не каже се џабе за нацврцканог човека да ,,Иде на обе стране улице''.
Српска полилитика је разапета и лавира на све стране. Као да је пијана.
 
МОНСТРУОЗНИ ЗЛОЧИНИ ПРЕМА ЦИВИЛИМА И НЕМОЋНИМА су само хисторијска традиционална 'рвацка национална пракса. Нису ни раније НИ СУЂЕНИ НИ ОСУЂЕНИ ЗА ЗЛОЧИНЕ А И САДА ПОКУШАВАЈУ ДА СЕ ИЗМИГОЉЕ...

Људима-странцима КОЈИ СУ СЕ УСУДИЛИ ДА О ТОМЕ ПРОГОВОРЕ - избеглице из РСК ТРЕБА ДА ТРАЖЕ ДА ИМ СЕ ПОДИГНЕ СПОМЕНИК У БЕОГРАДУ ПОД НАЗИВОМ ИСТИНА И ДА СЕ УРЕЖУ ЊИХОВА ИМЕНА.


А не да Борис Тадић ДАНАС ОТКРИВА СПОМЕНИК ДИКТАТОРУ АЗЕРБЕЈЏАНА У СРЕД ПАРКА ТАШМАЈДАН У БГ. И ДА НАС И ДАЉЕ БРУКА И БЛАМИРА.


А јесте ли приметили да БоТа НИЈЕ ОТКРИО СПОМЕНИК АЗЕРБЕЈЏАНСКОМ ДИКТАТОРУ ??? Шта ли се иза тога крије да ми је знати - можда су само одложили да муслиману-диктатору открију споменик поред цркве Св.Марка ЗА ЂУРЂЕВДАН... ахахаха........
 
Jedan od svedoka zločina kod Drvara, koji se dogodio neposredno posle "Oluje", inače hrvatski vojnik, otkrio je da je hrvatska vojska imala i šifru za ubijanje "Kolji sve što se kreće".

Opet srpska propaganda na djelu. "Jedan od svedoka, inace marsijanac, pricao je to bratu komsinice od zene mog tece koji je to onda rekao meni pa sam ja to objavio".

Blamirate se.
 
Opet srpska propaganda na djelu. "Jedan od svedoka, inace marsijanac, pricao je to bratu komsinice od zene mog tece koji je to onda rekao meni pa sam ja to objavio".

Blamirate se.

Smanji doživljaj,
svi znamo da su upravo takvi svedoci validni u haškom tribunalu.
E sad, da li se to nama sviđa ili ne, druga stvar, ali upravo takvi rekla kazala, ispisaše desetine hiljada stranica sudskih spisa.
 
Smanji doživljaj,
svi znamo da su upravo takvi svedoci validni u haškom tribunalu.
E sad, da li se to nama sviđa ili ne, druga stvar, ali upravo takvi rekla kazala, ispisaše desetine hiljada stranica sudskih spisa.

Ovakvi bogme ne, cista podmetacina. :lol:

S druge strane, nije da niste probali ali bezuspjesno... kao i ono nedavno protiv Ganica kad engleski sudac srpske tuzitelje otvoreno nazva lazovima... blamaza, nema druge rijeci.
 
Kad se uzme u obzir cinjenica da su se u WW2 nemacki SS generali Berlinu zalili na brutalnost Hrvata, te da su cak i vise puta pucali na njih, nista ne cudi ...

Hrvati ko Hrvati, samo da im je klati pa sta god ...

ima san ja problema sa tim klanjem umalo ne završi na miliciji
tamo 80tih Stevo iz Čačka doveja kamionom gudine na prodaju, kupija 4 kom i
ujutro lipo uz kavu i vekiju planiramo - "zločinački poduhvat"
biće rad vekije bija malo glasniji i par puta ponovija - sad će mo lipo "Stevine" poklat - misleć na prasce

nije prošlo ni po ure, evo ti plavog stojadina - mora san odvest patrolu na lice mista da se uvire o ćem je rič
 
Tome uveliko doprinose kokoške;)
Ali da je resto priče istinit, hu nouz, sad kad je hrvatska pandorina kutija otvorena, smrad nezaustavljivo curi...:lol:

Dio price vrlo vjerojatno jeste istinit, u tome i jeste car srpske propagande. Onda se na to udrobi bar jos toliko, da se citateljima cijela prica zacini, da je citaju sirom rasirenih ociju.

Tako nastane homogena smjesa lazi i istine, ako netko kaze da je neki dio laz, kao sto sam ja u ovom slucaju uradio, odmah odnekle iz mraka iskoci neka dezurna budala koja upita "a i "Bljesak" i "Oluja" su podmetačine naših medija, je l'?" stavljajuci ti u usta nesto sto uopce nisi rekao.

Milosevic je mrtav, ali bojim se da su vam njegovi filteri nepovratno ugradjeni u usi i oci.
 
Onda ti nisi slušao šiptarske svedoke u procesu protiv S. Miloševića.
To je nenadmašno u svakom pogledu.

,,Јо'' ,,Ро'' ..........до бесвести и увек погрешно. Уместо да Милошевића терете они му ишли на руку а мени на пи***ин живац. Идиоти исто као и Хрвати.
 
ima san ja problema sa tim klanjem umalo ne završi na miliciji
tamo 80tih Stevo iz Čačka doveja kamionom gudine na prodaju, kupija 4 kom i
ujutro lipo uz kavu i vekiju planiramo - "zločinački poduhvat"
biće rad vekije bija malo glasniji i par puta ponovija - sad će mo lipo "Stevine" poklat - misleć na prasce

nije prošlo ni po ure, evo ti plavog stojadina - mora san odvest patrolu na lice mista da se uvire o ćem je rič

Ali priseti se devedeset i pete...možda si tada fakat Stevine....ali ne prasiće:zper:
 
Интересантно да се нико не сећа Шпегеља и његову реторику како треба убијати војне старешине и фамилију а затим и војнике, чим изађу из касарни. Побогу, па и они се крећу и треба их побити.
Снимљени филм је бункерисан у име добросуседских односа. Али претпостављам да још негде ,,чуче'' копије тог тајно снимљеног филма.

***********************
Аха, ипак их има. Треба прегледати већину тајно снимљених филмова. Да се види ка о су Хрвати на највишем нивоу 8Министар војни) припремали рат.
 
Poslednja izmena:

Back
Top