Quantcast

Sezonski posao u Grčkoj

georgejune

Starosedelac
Poruka
169.024
za prvi link
VAŽNA
NAPOMENA

Specifičnost
ovog programa se ogleda u činjenici da kandidat ne mora da bude izabran
od strane poslodavca a za posao koji je konkurisao. Razumljivo je da će prednost
imati oni kandidati koji dokažu da imaju iskustva u odrđjenim
poslovima.

Podrazumeva se da mi ne možemo da vršimo selekciju kandidata već samo
kontrolu potrebnih dokumenata.

Konačan izbor i jedino pravo na isti
ima poslodavac.

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.215
Bolje je da se ode lično i od vrata do vrata nego preko agencija za zapošljavanje.

Inače, 1 savet za sve, kada odete u GR i kad se zaposlite, i sad npr. radite za dnevnicu ili na neki procenat, i ma koliko da zaradite danas, nikad nemojte da budete zadovoljni tom sumom i da kažete npr. da za te i te pare ljudi u Srbiji rade za, ne znam, pola meseca ili mesec dana. Vama, da je odgovaralo stanje u Srbiji, vi ne biste ni išli u GR. NE, UVEK MOŽE BOLJE I UVEK MOŽE VIŠE. Osim u slučaju da ste danas zaradili 1000 evra ili više, naravno. Znači, nemojte se zadovoljavati nekom malom sumom i tešiti sa mizernim platama u Srbiji.

U početku vam je bitno samo da nađete posao ali to je samo prolazno stanje i posle tražite nešto gde možete više da zarađujete ili da imate bolje uslove rada. Jednostavno,tražite bolji posao. Ili da tražite način kako da povećate vašu zaradu, vaš procenat, dnevnicu, bakšiš! Znam mnoge ljude koji su promenili po nekoliko radnih mesta u GR, znači nije im se svidelo jedno, tražili i našli bolje, više...

Poslednja izmena:

georgejune

Starosedelac
Poruka
169.024
Bolje je da se ode lično i od vrata do vrata nego preko agencija za zapošljavanje.

Inače, 1 savet za sve, kada odete u GR i kad se zaposlite, i sad npr. radite za dnevnicu ili na neki procenat, i ma koliko da zaradite danas, nikad nemojte da budete zadovoljni tom sumom i da kažete npr. da za te i te pare ljudi u Srbiji rade za, ne znam, pola meseca ili mesec dana. Vama, da je odgovaralo stanje u Srbiji, vi ne biste ni išli u GR. NE, UVEK MOŽE BOLJE I UVEK MOŽE VIŠE. Osim u slučaju da ste danas zaradili 1000 evra ili više, naravno. Znači, nemojte se zadovoljavati nekom malom sumom i tešiti sa mizernim platama u Srbiji.

U početku vam je bitno samo da nađete posao ali to je samo prolazno stanje i posle tražite nešto gde možete više da zarađujete ili da imate bolje uslove rada. Jednostavno,tražite bolji posao. Znam mnoge ljude koji su promenili po nekoliko radnih mesta u GR, znači nije im se svidelo jedno, tražili i našli bolje, više...

:ok:.

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.215
Evo daću vam 1 primer vezan za moj posao: U početku mi je išlo mnogo loše (ali opet bolje nego u Srbiji), i Kinezi su sve vreme bolje prolazili i više zarađivali od mene. I ja se nisam zadovoljavao malom sumom, i nisam se tešio time što radnik u Tempu u Ćupriji radi za oko 150 evra mesečno jer je takav način razmišljanja štetan po moje ekonomske interese, nego sam gledao kako rade Kinezi, svidela mi se jedna njihova metoda sa pipkanjem, počeo sam i ja da je primenjujem (da vas ne zamaram sad detaljima) i kasnije mi je krenulo bolje i zarađivao sam više.

dijannak

Početnik
Poruka
42
Evo daću vam 1 primer vezan za moj posao: U početku mi je išlo mnogo loše (ali opet bolje nego u Srbiji), i Kinezi su sve vreme bolje prolazili i više zarađivali od mene. I ja se nisam zadovoljavao malom sumom, i nisam se tešio time što radnik u Tempu u Ćupriji radi za oko 150 evra mesečno jer je takav način razmišljanja štetan po moje ekonomske interese, nego sam gledao kako rade Kinezi, svidela mi se jedna njihova metoda sa pipkanjem, počeo sam i ja da je primenjujem (da vas ne zamaram sad detaljima) i kasnije mi je krenulo bolje i zarađivao sam više.

Oooo, Ivane, pa mi smo komsije :D

georgejune

Starosedelac
Poruka
169.024
idi na zakynthos laganas..prepun kafica i klubova..ima i nasih naleteces na srpski..u svakom slucaju ce ti ostati secanje nevidjen je..i budi uporan ako kaze da nema posla..kazes da ti dolaze tamo cesto prijatelji koje ces dovuci tu..tako neka zvaka pokupis ljude sa plaze i kroz zezanje te zgotive gazde samo kesh im treba

georgejune

Starosedelac
Poruka
169.024
eh sad ne bih ja racunao za grcki ipak ostajes samo 3 meseca..prvi put ti je i ne nadaj se previse..bar da iskusis kako je tesko da ces neku kintu doneti kuci..tamo je vec prilicna guzva krajem maja..tako da vidi negde oko 20og da odes..mozda i ranije ali onda ti mogu reci da dodjes od prvog

georgejune

Starosedelac
Poruka
169.024
zaebano je to sad pricati koliko ti treba para..ako ides sam nema sanse da ces moci placati gajbu jer su po 2 kreveta minimum..4e sat a mozda je i manje kakva je kriza i ako daju hranu i smestaj..plati put i smestaj 10 dana ponesi kao da ostajes na letovanju bar..imaj back up ako imas kesha da odes dalje ali mislim da ti se cak vise isplati da se vratis pa opet odavde negde drugde..dole cak ne mozes naci preko nasih agencija smestaj..ne moze se napamet pricati nije svako iste srece mozda te usere:lol:

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.215
da, ali nikad nisam bio u Grckoj i nemam pojma gde da putujem i da trazim posao samo sa Engleskim
preporucite nesto

Pisao sam već o tome, prelistaj malo temu i moje poruke. Ako nemaš para za avion, do Atine ideš busom, imaš 3 prevoznika, Siamos, Alamanis ili FTP (guglaj) i pored Atine ti se nalazi luka Pirej odakle ti polaze brodovi za grcka ostrva. Brodove imaš ovde: http://www.ferries.gr/

Kad dođeš u željeno mesto, poneseš svesku i olovku, pođeš od početka glavne ulice ili šetališta i ideš redom od restorana do restorana ili od kafića/kluba/bara do kafića/kluba/bara, u zavisnosti od toga gde tražiš posao, potražiš vlasnika tog objekta ili eventualno menadžera i pitaš za posao. Kad izađeš zapišeš naziv objekta, datum obilaska i odgovor i teraš dalje i tako sve do kraja ulice. Tako ćeš da izbegneš zabunu gde si pitao, gde nisi i šta ti je ko rekao. Dakle, sve zapiši. Ako ne nađeš posao u glavnoj ulici, obilaziš sporedne ili čekaš pa pitaš kasnije.

U principu grčki ti nešto i ne treba ako hoćeš da radiš samo sezonski, zato što radiš sa stranim turistima ali može da pomogne. Ako oćeš duže da ostaneš u GR, onda bi ti trebao grčki. E engleski već treba, i što ga bolje znaš, to bolje za tebe.

Savet za sve, pre nego što pođete u GR, ponesite osnovne lekove za koje mislite da će vam možda trebati i OBAVEZNO ponesite flastere i hanzaplaste i eventualno neku kremu ili mast za žuljeve, zato što, ma koji posao da radite, ili ćete da stojite po ceo dan ili ćete da hodate po ceo dan pošto se radi ubitačno i imaćete problema sa žuljevima na nogama. I ponesite nešto protiv komaraca. Mislim, sve ovo možete kupiti i u GR ali je tamo mnogo skuplje i što da platite skuplje kad možete jeftinije u Srbiji. I uopšte, sve što možete da kupite u Srbiji a što mislite da će vam trebati tamo, kupite u Srbiji jer je na moru sve skupo i POTROŠNJA NA MORU JE OGROMNA.

Postoji jedna interesanta pojava s kojom ćete se susretati u GR a to je mešanje sa turistima. Naravno da do toga uvek dolazi ali izbegavajte maksimalno mešanje sa turistima iz više razloga. Mislim, nama muškima je teško da izbegnemo mešanje sa turistkinjama (a pogotovo bukvalno :per:) :lol: ali evo o čemu se radi: Radnici u GR i turisti su 2 POTPUNO RAZLIČITE KATEGORIJE LJUDI i potpuno različito razmišljaju, pogotovo kad je VREME u pitanju. Dakle, turisti su tu došli NA MORE a vi ste tu došli da radite. I sad, prvo ću vam reći o parama, svakome od nas je cilj da uštedi što više, da što više para ponese u Srbiju, i ne voli da se razbacuje mnogo, dok većina turista gleda što više da potroši (mada u poslednje vreme čak i oni štede) da se što bolje provede itd. I sad ne možete vi da se luksuzirate i da bacate pare npr. na najskuplja pića kao turisti zato što vam je svaki evro bitan i zato što potrošnju morate stalno da usklađujete sa dnevnom zaradom dok su turisti došli tu da troše. Znači, poenta je u tome da im "uzmete" što više para a ne da vi trošite zajedno sa njima.

Drugi veoma bitan faktor i razlog iz kog ne bi trebalo previše da se mešate sa turistima je VREME i to je na moru velika zamka i tu se vidi drastična razlika između turista i radnika. Naime, turisti (pogotovo mlađi) imaju sve vreme ovog sveta, oni su opušteni, nigde ne žure i mogu da se zevzeče i pijanče do rujne zore dok vi to vreme nemate jer vi morate da radite. E sad sve zavisi gde i kad radite ali npr. ako radite u šanku ne možete da se zajebavate cele noći sa 1 pijanim turistom jer vas čekaju i drugi i treba da uslužite i druge i treba da radite. Dok on može da se zanosi do jutra. Ne žuri nigde. Ili npr. ako radite neki dnevni posao, ne možete sad da se zanosite i da pijančite sa nekim društvom ili turistima do 5 sati ujutru jer morate sutra rano da ustajete a on može da pijanči do zore jer sutra spava do 2 sata popodne. U tome je razlika. Pazite, ne kažem ja da treba da vodite život kuća-pos'o ali ako idete tamo da nešto zaradite i uštedite onda ne bi trebalo mnogo da se mešate sa turistima, da jurite sojke i da 'vatate zjale. Ili imam 1 savet za muške sezonske radnike: Sa turistima nikako nemojte da se mešate a već sa turistkinjama-MOŽE. :per:

Što se tiče Grčke, ne bih vam je preporučio za neko stalno zaposlenje ili nastanjivanje zbog sveopšte krize u zemlji i zato što van sezone ima slabo posla (ako ćete da idete negde za stalno bolje da izaberete zapadnu Evropu) ali za sezonski posao leti-što da ne!?

Daleko si. :lol:

Poslednja izmena:

dijannak

Početnik
Poruka
42
Pisao sam već o tome, prelistaj malo temu i moje poruke. Ako nemaš para za avion, do Atine ideš busom, imaš 3 prevoznika, Siamos, Alamanis ili FTP (guglaj) i pored Atine ti se nalazi luka Pirej odakle ti polaze brodovi za grcka ostrva. Brodove imaš ovde: http://www.ferries.gr/

Kad dođeš u željeno mesto, poneseš svesku i olovku, pođeš od početka glavne ulice ili šetališta i ideš redom od restorana do restorana ili od kafića/kluba/bara do kafića/kluba/bara, u zavisnosti od toga gde tražiš posao, potražiš vlasnika tog objekta ili eventualno menadžera i pitaš za posao. Kad izađeš zapišeš naziv objekta, datum obilaska i odgovor i teraš dalje i tako sve do kraja ulice. Tako ćeš da izbegneš zabunu gde si pitao, gde nisi i šta ti je ko rekao. Dakle, sve zapiši. Ako ne nađeš posao u glavnoj ulici, obilaziš sporedne ili čekaš pa pitaš kasnije.

U principu grčki ti nešto i ne treba ako hoćeš da radiš samo sezonski, zato što radiš sa stranim turistima ali može da pomogne. Ako oćeš duže da ostaneš u GR, onda bi ti trebao grčki. E engleski već treba, i što ga bolje znaš, to bolje za tebe.

Savet za sve, pre nego što pođete u GR, ponesite osnovne lekove za koje mislite da će vam možda trebati i OBAVEZNO ponesite flastere i hanzaplaste i eventualno neku kremu ili mast za žuljeve, zato što, ma koji posao da radite, ili ćete da stojite po ceo dan ili ćete da hodate po ceo dan pošto se radi ubitačno i imaćete problema sa žuljevima na nogama. I ponesite nešto protiv komaraca. Mislim, sve ovo možete kupiti i u GR ali je tamo mnogo skuplje i što da platite skuplje kad možete jeftinije u Srbiji. I uopšte, sve što možete da kupite u Srbiji a što mislite da će vam trebati tamo, kupite u Srbiji jer je na moru sve skupo i POTROŠNJA NA MORU JE OGROMNA.

Postoji jedna interesanta pojava s kojom ćete se susretati u GR a to je mešanje sa turistima. Naravno da do toga uvek dolazi ali izbegavajte maksimalno mešanje sa turistima iz više razloga. Mislim, nama muškima je teško da izbegnemo mešanje sa turistkinjama (a pogotovo bukvalno :per:) :lol: ali evo o čemu se radi: Radnici u GR i turisti su 2 POTPUNO RAZLIČITE KATEGORIJE LJUDI i potpuno različito razmišljavu, pogotovo kad je VREME u pitanju. Dakle, turisti su tu došli NA MORE a vi ste tu došli da radite. I sad, prvo ću vam reći o parama, svakome od nas je cilj da uštedi što više, da što više para ponese u Srbiju, i ne voli da se razbacuje mnogo, dok većina turista gleda što više da potroši (mada u poslednje vreme čak i oni štede) da se što bolje provede itd. I sad ne možete vi da se luksuzirate i da bacate pare npr. na najskuplja pića kao turisti zato što vam je svaki evro bitan i zato što potrošnju morate stalno da usklađujete sa dnevnom zaradom dok su turisti došli tu da troše. Znači, poenta je u tome da im "uzmete" što više para a ne da vi trošite zajedno sa njima.

Drugi veoma bitan faktor i razlog iz kog ne bi trebalo previše da se mešate sa turistima je VREME i to je na moru velika zamka i tu se vidi drastična razlika između turista i radnika. Naime, turisti (pogotovo mlađi) imaju sve vreme ovog sveta, oni su opušteni, nigde ne žure i mogu da se zevzeče i pijanče do rujne zore dok vi to vreme nemate jer vi morate da radite. E sad sve zavisi gde i kad radite ali npr. ako radite u šanku ne možete da se zajebavate cele noći sa 1 pijanim turistom jer vas čekaju i drugi i treba da uslužite i druge i treba da radite. Dok on može da se zanosi do jutra. Ne žuri nigde. Ili npr. ako radite neki dnevni posao, ne možete sad da se zanosite i da pijančite sa nekim društvom ili turistima do 5 sati ujutru jer morate sutra rano da ustajete a on može da pijanči do zore jer sutra spava do 2 sata popodne. U tome je razlika. Pazite, ne kažem ja da treba da vodite život kuća-pos'o ali ako idete tamo da nešto zaradite i uštedite onda ne bi trebalo mnogo da se mešate sa turistima, da jurite sojke i da 'vatate zjale. Ili imam 1 savet za muške sezonske radnike: Sa turistima nikako nemojte da se mešate a već sa turistkinjama-MOŽE. :per:

Što se tiče Grčke, ne bih vam je preporučio za neko stalno zaposlenje ili nastanjivanje zbog sveopšte krize u zemlji i zato što van sezone ima slabo posla (ako ćete da idete negde za stalno bolje da izaberete zapadnu Evropu) ali za sezonski posao leti-što da ne!?

Daleko si. :lol:
E onda sam lose razumela jedan od postova... nije ni vazno, uostalom, mislila sam da si iz Cuprije :D

mmmary30

Obećava
Poruka
69
Moram priznati da mi je zaista fascinantno i zacudjujuce da ipak ima ljudi koji su spremni da odvoje nesto vremena i pazljivo odgovore na pitanja ljudi koje cak i ne poznaje,tako da Ivane svaka cast i samo napred :ok:
Htedoh da te priupitam,da li si razmisljao da svoj "zlata vredan zanat" pokusas da unovcis negde drugde,osim u Grckoj?
Md i ja bismo negde da odemo,a on je takodje visi sportski fizioterapeut,ali kao sto si i sam rekao Grcka,na zalost,ipak nije zemlja koja je trenutno najidealnija za nastanjivanje....

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.