sezampro adsl--LOPOVI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

yugo 45

Ističe se
Poruka
2.735
postoji jo0s jedna tema o adsl ali cisto da kazem koliko su u SEZAMPRO LOPOVI

DAJU 256KBPS A TO JE PRERACUNATO U KILOBAJTE 32 KILOBAJTA A REALAN DOWNLOAD JE OKO 22-25 KILOBAJTA A UPLOADA-a JE OKO 5.5 KILOBAJTA

PO NJIHOVOJ PRICI GUBITAK JE 10-15 POSTO TO JE OKO 27-29 KILOBAJTA A GDE SU RESTO KILOBAJTI ?
POJELA MACA
TAKO PAZITE STA KUPUJETE I KOD KOGA JER OVI IZ SEZAMA SU PRAVI LOPOVI

PLANIRAM DA ODEM U TRZISNU INSPEKCIJU( VALJDA SU ONI ZA TO ZADUZENI)

DA VIDIMO KO JE U PRAVU I JA BUDALA UZIMAM VISE MESECI UNAPRED

izvinite zbog velikih slova ali morao sam
ako ne budu povecali krecem u negativnu kampanju po svim srpskim forumima ukljucujuci jutarnji program studija b
 
Lord British:
Idi, pa se izblamiraj.

Ali, prethodno prochitaj shta je ustvari ADSL i kako to radi. Takodje, pogledaj shta znachi ono "A" u skracenici (tj. Asynchronous, DLoad i Upload brzina nikad nije ista).

tacno znam sta znaci adsl a li dokle da mi budemo ovce da se oni razvijaju na nas racun tj kradu, zar nije bilo dovoljno dok smo bili na dial up gde smo bili srecni kad smo imali 3-4 kb protok
nije me blam da se bunim i da odem, raspitacu se gde dal u trzisnu ili koju vec inspekciju

skoro mi je sestra bila u engleskoj i tamo je bila isto na 256 adsl razlika postoji u odnosu na nas( tamo mi je skinula americas army)

mozda nekom ovde zvuci 5-8 kilobajta manje nismo cigani da se cenjkamo ali kad radis upload ili download tezih stvari oseti se razlika itekako
:razz::razz::razz::razz::razz:
 
Mozes ici da se zalis ali neces puno toga uraditi niko ti ne garantuja da ces imati 256 to je max kvota koju sigurno neces premasiti mozda ces je nekim cudom imati ali najcesce ces imati mnje. Oni iz SezamPro-a o tome javno govore samo sto ti nisi slusao. Nemoj pogresno da me shvatis nisam ja za njih samo govorim kako jeste.
 
Ma ja na dial-up uzeo flat na NeoBee net-u mesec dana . Posle pet dana sam poludeo oterao ih u tri lepe . Veza puca na svaka 2 minuta , mail nije radio uopste . Ne znam sto sam uopste isao kod njih . Pre neki dan sam prolazio kroz Narodnog fronta i videh da su tamo otvorili prodaju . Hteo sam da udjem i svasta da im kazem pa vidim da rade neke devojcice , rekoh , " `ajde necu , nisu one jadnice krive " !
 
Ima štos protiv pucanja veze, ping...
Start - run i ukucaš ''ping www.neobee.net -t''. Mora razmak pre ''-t''. Otvori se prozor i iščitava slanje IP adrese, a ti ga samo spusti dole. Meni kod Blueneta je palilo. To namerno rade na flat tarifama, da se ne zagušuje ako nema aktivnosti određeno vreme. Ovde je bilo na 9min, ali nekad je i posle tri minuta pucala veza.
 
Kad vec pominjete lopove :

Uplatio moj brat mesec dialup-a na Neobee-u u firmi-partneru u Kraljevu. I platio je lepo 600+ dinara (ne znam tachno koliko) i koristio je lepo ceo mesec. Samo shto su mu lopuze naplatile taj mesec i rekli mu da je broj 042 220 ... a on nije imao pojma da se taj tel broj naplacuje preko tel. rachuna (0,6 din/min ). I oni su mu lepo uzeli pare i dali mu broj za koji na sajtu pishe da ne treba nikakvo otvaranje naloga ili uplacivanje ... Lopovi ! Shta vishe, on i jedan moj ortak uplatili su i za naredni mesec ali kad sam im rekao da su prevareni nisu se vishe konektovali ...

I zato budite extra oprezni sa provajderima i njihovim dilerima, mogu vrlo lako da vam jedan mesec naplate 2 puta !!!
 
skoro mi je sestra bila u engleskoj i tamo je bila isto na 256 adsl razlika postoji u odnosu na nas( tamo mi je skinula americas army)

Eto ja sam u Engleskoj, imam 2MBit vezu, ali nikad preko 1.8MBit, efektivno. I to je uglavnom normalno, ne postoji zakonski akt po kome bi ti bilo kog tuzhio zbog toga. Ionako ti uvek prodaju "up to" (tj. maksimalnu) brzinu,a ne zagarantovanu.
 
Nikad ,ali nikad necesh postizati maximalne brzine. Kode mene na Neobee-ju ADSL ide od 24-28, recimo da je prosek 27.

@Serijski_Ubica Isto se desilo i mom drugu, ali je on bio kriv. Lepo je pisalo da za taj broj ne treba prijava. Neobee uvek daje reklamne letke svojim korisnicima i tu pishe sve shto imaju u ponudi.
 
ADSL agregacija

Šta je agregacija?

Agregacija je standardni metod po kome se korisnicima dodeljuje manja realna propusna moć nego što su korisnici zbirno zakupili. Kako su linkovi provajdera ka svetu ograničenog kapaciteta, broj korisnika Interneta se iz minuta u minut povećava, linkovi provajdera ne mogu da se proširuju istom brzinom kao što raste broj korisnika.
Prevazilaženje ovog problema je rešeno tako što u svim masovnim broadband tehnologijama koriste agregaciju kako bi se korisnicima obezbedio pristup Internetu, bez garancije da će u svakom trenutku moći da ostvare zakupljenu brzinu.
EUnetADSL ima nivoe agregacije od 30:1, 20:1, 10:1. To znači, ukoliko korisnik izabere nivo agregacije 10:1, propusna moć će biti deseti deo ukupne propusnosti svih korisnika ovog nivoa agregacije.
Osim tih nivoa, standardni nivoi agregacije su 50:1, 40:1, u zavisnosti od ISP kompanije.

https://my.eunet.yu/support/bazaznanjaadsl

Agregaciju imaju svi provajderi, dail-up, wireless, kablovski, itd... jer ni jedan provajder nema za svakog korisnika zaseban link, pa da svakom garantuje 'punu brzinu'.
Bojim se da ćemo "osetiti" agregaciju uskoro... kad svi zivi uvedu ADSL... ;-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top