Sex Pistols, Clash- Britanski punk

Pa ova tema se totalno izgubila....
Zar je moguce da neva vise niko ko slusa Sex Pistolse,Clash,The Exploited....
British punk....uglavnom bolji od americkog :D


Kako Exploited kaze Fu.ck The USA
YOP,Guns of Brixston,I'n not you steppin' stone,I belive in anarchy,Troops of tomorrow,Don't give me no lip child,Punks not dead,Sex and Violence....
Ma odlicna muzika sve u svemu...
Punkeri,ne dajte da tema padne :D
 
Naravno da ima onih koji slusaju 'punk' ili 'punk rock' kako god...

Moja tri favorita SEX PISTOLS / CLASH / GENERATION X
Prednost dajem jedino Pistolsima, jer da nije bilo njih... nista ne bi izgledalo onako kako je izgledalo.

'The Clash' je verovatno najkompletnija grupa od svih punk bendova, ali 'Generation X' su takodje jako dobri, a uz to je pevao i Billy Idol.

Izvodjace koje vredi preslusati uz tri gore pomenuta i...
Ramones, Buzzcocks, Undertones, Vibrators, Johnny Thunders (& The Heartbreakers), New York Dolls, Iggy Pop (& The Stooges), Patti Smith, Elvis Costello, Chelsea, Damned, Dickies, Richard Hell (& Voidoids)...

Filmove koje vredi gledati...
Punk Rock Movie, Punk De-Generation, Blank Generation, Born To Lose, Anarchy Tour...

Knjige koje vredi prelistati...
"Please, Kill Me", "In Cold Blood", "Blank Generation"... (i raznorazne biografije...)
Od onih na srpskom jeziku... jedino "Nije sve to samo bio Rock'n'Roll' (citati od strane 283 do 353) iako je vecina ispisanog koriscena iz "Please Kill Me" ima zanimljivih stvari.

Knjigu "PUNK" od jednog hrvatskog (polu)kriticara koja je izasla pocetkom osamdesetih, a evo pre par godina i reizdanje... nemojte za dzabe da se maltretirate citajuci je... jer je lik ocigledno bio pod nekim jako losim supstancama kada ju je pisao... Pored toga sto se nalupetao gluposti u toku knjige je jedno desetak puta sam sebe demantovao...

Od 'live koncerata ima mnoooooogo toga... tako da bas i namam strpljenja pisati.


- - - - - - - - - - - -
Christ was a PUNK ROCKER, look at what he did to the jews. and the romans. they had to kill him didn't they? (Billy Idol, 1986)
 
@Billy
Zaboravljas Kenedize, NoMeansNo, Circle Jerks, Black Flag, 7seconds, Bad Brains, Bistie Boys, A//POLITICIAN i mnoge druge hc-pank bendove. @Oktobar Preslusaj ove bendove pa reci nesto o Americkom panku. Nit volim nit mrzim Ameriku. To je drzava zasnovana na licemerju ali ne znaci da su tamo svi ljudi zli i da im pank ne valja.
 
da dam i ja svoj skroman doprinos...uk puk je jedinstveniji od amera npr rancid mi se nikako ne svidja,nije sto su ameri...svi ti kao gbh,exploited su vise nego ok ali najvise volim "male"bendove.uglavnom su to bandovi iz yu,hun,slo,...najvise sam se odusevio na zenski crust punk band Devochkats. to su neke cehinje koje bassss rasturaju.od domacih punk i hc su mi naj cokule,birtija,antirost,100 maraka,dripci... a da i ritam nereda(koji god da je zanr)
uuuuf ispisah se:)
 
different from others...:
da dam i ja svoj skroman doprinos...uk puk je jedinstveniji od amera npr rancid mi se nikako ne svidja,nije sto su ameri...svi ti kao gbh,exploited su vise nego ok ali najvise volim "male"bendove.uglavnom su to bandovi iz yu,hun,slo,...najvise sam se odusevio na zenski crust punk band Devochkats. to su neke cehinje koje bassss rasturaju.od domacih punk i hc su mi naj cokule,birtija,antirost,100 maraka,dripci... a da i ritam nereda(koji god da je zanr)
uuuuf ispisah se:)
Ja Rancid nikad nisam slusao. Ne deluju mi nesto. Ali ja bas ne gledam po drzavama. Pank je pank mada jeste nas je najbolji. Nego jer mos da mi nabavis nesto od tog panka sa nasih prostora? Te Devochkats?
 
Limunovo_Drvo:
Vise mi odgovara britanski...i naglasak njihov i sve :D
Jednostavno su bolji...
Ameri=komercijala



http://www.1001freefonts.com/pfonts8.htm imaju 3 besplatna punk styla
Ne brate pop-pank komercijala. Grin dej, Gudzi, Suma 41, blinksi i tako ti.
Ako nikad nisi slusao kenedize onda stvarnooo. Citaj tekst Stars and stripes of coruption pa pricaj nesto o Americkom panku. Pisac grupe je nacitan ko niko. Pise tekstove o kakvima prosecni panker moze samo da masta. Emo kolko znam je nasto u Americi, emo je unistio pank.
 
sto se tice ovih sitnijih(nasih bandova)to su uglavnom ljudi skojima sam koliko-toliko dobar.oni imaju u arhivi sve sto mozes da zamislis od domaceg punka.ali to se ne daje onako(ne kontam te pankose,kao nikako da se probiju mali bendovi a niko nista ne cini da bi se culo za njih.to bi trbalo da bude nesto kao ANTIkomercijala?/)
 
different from others...:
sto se tice ovih sitnijih(nasih bandova)to su uglavnom ljudi skojima sam koliko-toliko dobar.oni imaju u arhivi sve sto mozes da zamislis od domaceg punka.ali to se ne daje onako(ne kontam te pankose,kao nikako da se probiju mali bendovi a niko nista ne cini da bi se culo za njih.to bi trbalo da bude nesto kao ANTIkomercijala?/)
Ma nemam pojma. Skoro sam bio kod nekog neki bas dobar pank ali zaboravi da ga pitam za cd ili nesto. Nego jer znas mozda ko peva pesmu ide nesto nanananana u trgovacku skolu u trgovacku skolu.
 
Limunovo_Drvo:
Evo upravo slusam Sex Pistolse...nemam sve pjesme,imam samo 25 :(

:lol: :lol: :lol: Pa oni i nemaju vise pesama... ma i to je mnogo... Snimili su samo jedan studijski album (Never Mind The Bollocks) i par singlova.

Pesme sa albuma (ili bolje reci soundtrack-a) "The Great Rock'n'Roll Swindle" su snimljene posle raspada benda i ne peva Johnny Rotten, vec Steve & Paul (& Sid naravno), a ostalo nebe budale koje je angazovao menadzer Malcolm (cak je i on pevao, ili bolje reci pokusao)... Na tom albumu su i neki stari demo snimci sa Rottenom.
U vezi Sex Pistols je duga prica... i bice vam najjasnija ako odgledate dokumentarac "Prljavstina & Bes".


-- - - -------------------------------------------
Rasprava o engleskom i americkom panku ne vredi zapocinjati, jer ce ici u nedogled...
 

Back
Top