Sex kombinacija i vernost

Paula

black cat
Moderator
Poruka
28.052
Ako bi vam neko sa kim se viđate samo zbog sexa (dakle nemate neku drugu komunikaciju niti se čujete svaki dan niti ste u vezi već se viđate samo zbog toga) rekao da ne želi da budete i sa nekim drugim/drugom, kako biste reagovali?

Da li biste prihvatili ili biste rekli mi nismo zajedno pa nemaš prava da se mešaš?
Od čega to zavisi? Redovnosti viđanja ili nečeg drugog?

1663523649480.png
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sve to stoji, ima smisla, ali zar ne mislis da nam to igranicava obostrani razvoj u zivotu i pronlazanje prave stvari dok mi zivimo ispunjeno i s razumevanjem i poverenjem?
ok, nego ona kaže kad poželiš da se sexaš sa nekom drugom, no problemo, samo onda ja ispadam iz kombinacije.. molim te mi reci kad se to desi i sve ok.
 
Pa, na primer, ne želi da imate kondom a želi da ima safe sex.. ili prosto ne voli da se delite sexualno sa drugima?
Da li to zavisi od redovnosti vašeg viđanja?
У мом случају услове ако их имам постављам ја. Још треба необавезна шема да ми се прави важна. То већ прелази границу секса, индиректно ми већ сугерише да жели нешто озбиљније.
 
ok, nego ona kaže kad poželiš da se sexaš sa nekom drugom, no problemo, samo onda ja ispadam iz kombinacije.. molim te mi reci kad se to desi i sve ok.
ok, nego ona kaže kad poželiš da se sexaš sa nekom drugom, no problemo, samo onda ja ispadam iz kombinacije.. molim te mi reci kad se to desi i sve ok.
Jer svakako ako i Ti nadijes na Nekoga ko je mozda bas posevan za to nesto na duze staze a mi imamo ovo ovako ispunjujuce, mislis da bi to tako uokvireno islo? Tipa nisi usla u intimu s drugom stranom, samnom naprasno prekidas, plus si bila iskljuciva i vidis da kod druge strane ipak ne ide i gubis dva oslonca?
 
U takvim situacijama nikada nisam dozvoljavao tu vrstu razgovora,pravila su se znala,poštovala,bez uslova,ljubomore pa dok traje traje.
Meni je pojam vernosti drugačiji nego mnogima tako da partnerka uvek ima jasnu sliku šta može očekivati a šta mora pružiti ili ide razlaz.
 
Па нисмо деца бре...
ако је секс комбинација, онда је само то...
где је ту бре условаљавање да смо једини?
Нема смисла...
али слажем се да је најпаметније испасти из комбинације ако се појави још једна страна...
 
У мом случају услове ако их имам постављам ја. Још треба необавезна шема да ми се прави важна. То већ прелази границу секса, индиректно ми већ сугерише да жели нешто озбиљније.
Ali ti vidiš da ne želi... tj ne čujete se redovno, ne davi te, ne želi vezu sa tobom tipa lupam već ima decu, ne želi brak, ne želi ništa ozbiljno, ali joj smeta da menjate partnere, drugim rečima želi nešto stalniji odnos?
 
Jer svakako ako i Ti nadijes na Nekoga ko je mozda bas posevan za to nesto na duze staze a mi imamo ovo ovako ispunjujuce, mislis da bi to tako uokvireno islo? Tipa nisi usla u intimu s drugom stranom, samnom naprasno prekidas, plus si bila iskljuciva i vidis da kod druge strane ipak ne ide i gubis dva oslonca?
To bi onda zavisilo od planova u životu. Ako ja na primer imam plan da nađem muža ili stalnu vezu kao primarni cilj, a sa tobom sam samo privremeno dok je lepo, onda znaš da ću se viđati i sa drugima dok ne nađem tu neku osobu... naravno da ću morati i da ih "probam". No ako nemam takve planove, želim samo sex, ali mi je dosadilo da menjam partnere?
 
To bi onda zavisilo od planova u životu. Ako ja na primer imam plan da nađem muža ili stalnu vezu kao primarni cilj, a sa tobom sam samo privremeno dok je lepo, onda znaš da ću se viđati i sa drugima dok ne nađem tu neku osobu... naravno da ću morati i da ih "probam". No ako nemam takve planove, želim samo sex, ali mi je dosadilo da menjam partnere?
Pa kapiram i to je tvoja odluka, ali ja nisam takav. Ja zelim da uzivam u zivotu s ruzicastim naocarima, jer me to motivise a i socijalizuje, ovako bih se u takvoj kombinaciji osetio bas zaglavljen.tako da najbolje da odustanemo od te ideje.
 

Back
Top