Quantcast

Severni tok 2: Senat SAD kaže "ne"!

Saliva

Veoma poznat
Poruka
11.659
Sta će im "Akademik Čerski", kada se firma Allseas A.S. koja je polagala gasovod sada nalazi pred bankrotom.
Kome će da polažu cevi pri ovakvim cenama nafte?

E, sad postoji tu jedan zanimljiv narativ.
Brod koji je polagao cev se zvao "Pioneering Spirit". Međutim, kad sam malo zagrebao po površini tog broda, ispostavilo se da je taj brod prvobitno nosio ime "Pieter Schielte".

Pa zašto baš to ime?
Po ocu osnivača firme Edward Heerema čije puno ime je bilo: Pieter Schelte Heerema.

Evo ga lepotan, majku li mu 'cističku:
Pogledajte prilog 688483

http://www.energyglobalnews.com/the...shore-lifting-pioneer-pieter-schelte-heerema/

Verno služio u Gestapo, ne što je morao, nego je bio ubedjeni Nacoš po činu SS-Untersturmführer der Waffen-SS.
Marta 1944. biva uhapšen u Svajcarskoj, izručen Holandezima, a ovi ga za ratne zločine osudili na cele 3 godine. Novembra 1946. biva prevremeno otpušten iz zatvora.
Der Führer lično mu čestitao na ideji, da prikupi nezaposlene Holandeze koji bi "kolonizovanjem izvršili arizaciju" ruskih zemalja.
Tom prilikom je poginulo na stotine Holandeza, pa kad je video šta je učinio, on dezertira pa se prišljamči jedinicama "Holandskog Pokreta Otpora".
Oni nezaposleni nesretnici nisu uspeli da dezertiraju, njih je nahvatala Sovjetska Armija, pa su pored posla izgubili i glave.

1947. on odlazi u Venecuelu gde osniva firmu "Heerema & Bomans"...

Postavlja se pitanje: "kako to da jedan ozbiljan SS - kadar dobije posao i radi za Gazprom?
Hm. Zar nije predsednik Gazproma Alexei Miller?
Da i njegov ćaća nije bio neki istaknuti kamarad kod Führera?

Mnogo interesantnih pitanja ovde ima, a pre svega, ko ce da preuzme Allseas?
Zasto te to cudi

I Amerikanci i Rusi su gomilu SS naucnika odveli i zaposlili

Uostalom i tvoja baba je tako sa Svabom zapalila za Nemacku

TTokarev

Iskusan
Poruka
5.690
Zasto te to cudi

I Amerikanci i Rusi su gomilu SS naucnika odveli i zaposlili

Uostalom i tvoja baba je tako sa Svabom zapalila za Nemacku
Evo ovako mamlaze, ja na danasnji dan imam 60+.
Nagradno pitanje za tvoj zakrzjali mozgic: ako ja danas imam 60+, koliko bi mogla da ima moja baba?

I jos nesto, pomenes li jos bilo gde moju familiju ovde na forumu, ides na "ignore"...
Sram te bilo! Bitango budjava!

jevropa

Buduća legenda
Poruka
26.799

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
44.679
Америка дословно пропада милиони и милиони без посла , бизниси пропадају ...људи умиру што од наводно вируса , што од грешки лекара који сваку смрт преписују вирусу и тако чувају себе и своје дипломе .. тотлани раскол у Америчком друштву , раскол у политици ...држава која је једном ногом у гробу у сваком смислу те речи ...

е, сад неко трвди да ће у тој целокупној заврзлами Америка моћи било како да утиче на Северни ток...

ма ,пали..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.