Severna Mitrovica i Zvečan noćas postavili Barikade, nema ulaska

Добили гаранције да они који су поставили барикаде неће кривично одговарати и да РОСУ не може на север без сагласности српске заједнице, што је било и до сада.

Дакле, све се враћа на почетак, пре барикада.

Пантић је добио ферије у трајању од две недеље,

а онај дечко са Газиместана је пуштен да иде кући.
ROSU može. To je deo policije koja je legalizovana briselskim sporazumom.
KSB ne može. To je KFOR i napisao. To su onomad i potpisali nego se naši uvek prave veverice, pa im se uvek omakne ROSU umesto KSB.

A predstava će se završiti sa nekim "srceparajućim" dramaturškim proseravanjem i glumom, u fazonu "vođo naš mi te volimo kao Tita i više pa ćemo uraditi šta kažeš".
 
Screenshot_20221228-190131_Twitter.jpg
 

Filipović: Za Srbe nema života dok su specijalni "nasilnici" na severu KiM​

Aleksandar Filipović, policajac, doskorašnji šef operative na severu KiM, objasnio je zašto su Srbi napustili institucije.

"Bitno mi je da naglasim da sam išao u školu u Kosovskoj Kamenici, da sam se školovao u Beogradu, i da sam profesionalac. Mi smo hteli da se integrišemo, da bi ljudima bilo bolje, i njima su puna usta sprovođenja zakona, a ja vam kažem da pravo i pravda ne postoje u tzv. Kosovu. Što se tiče baš tih stvari mogu da pričam do ujutru, ali poslednjih godinu i po dana je postalo neizdrživo. Mi smo bili primorani da napustimo institucije. Mi ništa nismo mogli da promenimo na terenu, to je došlo do izražaja dolaskom specijalaca."

Filipović kaže da Albanci tvrde da su na celom severu kriminalci, što je neistina.

"Imate situaciju da brane srpske proizvode. Ja hoću da moja deca piju mleko koje sam i ja pio, i automatski su gurnuli ljude u sivu zonu, a onda smo svi postali odjednom kriminalci. Jedan primer ću navesti. Pre par meseci su jednog našeg sugrađanina koji je vozio kiselu vodu i pivo, ispalili su 400 metaka da bi zaustavili kamion. On je krenuo da beži, pucali su i na njega, a kada je pao unakazili su ga do neprepoznatljivosti. Ja sam poslao moje policajce da vide šta se dešava, a oni su mi rekli da je unakažen toliko da ne znaju ko je. Poslali smo hitnu pomoć, a oni su ih zadržavali i pretresali. Pazite, nisu dozvolili Hitnoj pomoći da pomogne povređenom. Inspektorat je rekao da nema elemenata krivičnog dela", rekao je on.

Filipović je podsetio da je na kraju ministar policije tzv. Kosova rekao da je sve to opravdana upotreba sile.

"Kad dođu ambasadori na sastanke sa nama, znate li koje je to poniženje da nema osnovnog nivoa pristojnosti i poštovanja. Oni gledaju u plafon, da li je upaljen televizor. Sve to kada saberete, nije bilo drugog rešenja osim da se napuste institucije. Koliko šamara, udarcima kundacima i maltretiranja od strane tih specijalaca, nema im broja. A naši ljudi su ponosni i ćute. Kada se prijavi, niko ne bude kažnjen. Svi kao da su gluvi na to", kazao je Aleksandar Filipović.

On je dodao da za Srbe nema života dok su specijalni "nasilnici" na severu KiM, i da sever nije tzv država Kosovo.

"Oni tu nemaju nijedan element državnosti. Niti sprovode ovlašćenja, niti zakon. Tako da, moje je mišljenje, a prenosim i mišljenje mojih kolega, je da je predsednik bio previše blag. Kakve god garancije daju ovi sa Zapada, znamo kako su lako pogazili. Nijednog slova se nisu pridržavali. Moje mišljenje, i mojih policajaca je, da ako mi sklonimo barikade, loviće nas kao zečeve", kazao je Filipović.

Policajac se još jednom zahvalio predsedniku, i rekao da zna sa kojim se mukama nosi, ali da Albanci neće stati samo na njima, već će nastaviti sa terorom.
 

Pri tom je Vucic sam pozvao Srbe da izadju iz siptarskih kvazi institucija i onda su oni nasilno preuzeli lokalne vlasti sto znaci da Siptari sami sad mogu legalno da zovu ROSU da ide na sever Kosova.

Vucic je jednostavno jajara i kukavica. Kao takav ne moze nikad nista dobro da uradi po Srbe.
 

Pri tom je Vucic sam pozvao Srbe da izadju iz siptarskih kvazi institucija i onda su oni nasilno preuzeli lokalne vlasti sto znaci da Siptari sami sad mogu legalno da zovu ROSU da ide na sever Kosova.

Vucic je jednostavno jajara i kukavica. Kao takav ne moze nikad nista dobro da uradi po Srbe.

A ti se taman ponadao da krece. Sve si lepo isplanirao da ispratis iz fotelje kad ne lezi vraze Vucic opet pobedijo bez ispaljenog metka. :super:
 
⚡⚡⚡❗️ВУЧИЋ ЗАМОЛИО ДА СЕ СРБИ ПОВУКУ СА БАРИКАДА.

❗️СРБИ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ

👉Уколико се настави терор, ми ћемо затворити север КиМ заувек.

⚡️Сутра у преподневним сатима кренуће уклањање барикада.
 
Narod da pobedite ne možete. Oni se i večeras igraju. Oni misle da mi to ne znamo. Šalju jednu ekipu da pređe iz južnog u severni deo Kosovske Mitrovice. Tek da provociraju. Ne razumeju da nemaju snagu na severu. Oni na severu ne mogu ništa. Oni nisu snažniji od Srba - kazao je Vučić.

- Mogu da dovedu Svetog Petra, oni na severu ne mogu ništa - zaključio je predsednik.
 
AUTORSKA
Braćo Srbi na korak smo od rata sa šiptarskim hordama zla kao i psima rata plaćenicima koje je dovela šiptarska okupatorska banda.
Noćas su nikle nove barikade iz prinude da ne bi kroz grad danas ili sutra protutnjala i blokirala grad šiptarska vojska koja se gomila na južnoj strani grada.
Možda i neće biti rata ali biće svega što vodi ka njemu.
Nadam se da je Srpski narod svestan ozbiljnosti situacije koja liči na 99-tu kada je isti taj Zapad koji sada podržava ovakve šiptare krenuo bombarderima na Srbiju.

E moj Nesko, i vi izdaste, slusate ovog izdajnika Vucica! Sta ste koji moj postavljali barikade kad ste ih sklonili po naredjenju? Posle ce djavo da vam bude kriv...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top