Šest tužbi protiv SPC ZBOG PEDOFILIJE

Da, nažalost je tačno da su mnogi u toku poslednjih par decenija postali vernici iz čistog pomodarstva, a ne zbog iskrene želje.

Neki, ne mnogi. Jer takvi koji su iz cistog pomodarstva to "postali" odavno su odustali od toga, narocito sto im i savremene prilike idu na ruku.
A kako cu ja to tebi drugacije?



Ja nisam deo, vec celina ovog naroda. Veci sam Srbin od svih vernika, jer ja ne cinim ono sto cine Pahomije, Kacavenda, iguman Ilerion, kovinski pop silovatelj maloletnice, pop koji lopatom ubija narkomana koga je navodno lecio, pop koji je svercovao drogu, pop koji priziva prolivanje krvi srpske mladosti radi crkvene imovine, popovi koji ratne zlocince i koljace Srba i Srpkinja proglasavaju za svetitelje, itd. itd. Dokle, bre, uvazena Kerki? Znas li ti da crnomantijasi zavadjaju narode, zavadili bi i dva oka u glavi.Pa, dokle to. Pitam se, zasto ih branis, verovatno si popadija. Pa popovi su najveci svaleri,narocito oni u malim mestima i selima. Zaseli na grbaci naroda pa ne znaju dokle je dosta.

Zato sto sam ateista, ja sam veci Srbin od svih vernika.

Vi svi verujete u jevrejskog boga i njegovog vanbracnog sina. Ako i kada budem odlucio da verujem u religioznu mitologiju, to ce biti slovenski bogovi, a ne onaj azijatski, genocidni.

Ovo sam slucajno prvo procitala i vise nisam imala ni volje ni snage.

Ali mogu da ti kazem samo jedno: samo nastavi da pises, ti si odlicna antipropaganda svega sto predstavljas, i sto vise pises, crkve ce da budu punije.
 
Ne, ovde je uvek bilo bitno šta će reći komšije i poznanici, tako da nema odustajanja, bar ne javnog. A privatnog nije bilo zapravo ni prihvatanja.
Kako da odustane, odmah ce ga prozivati da je hrvat. :confused:

Sto se tice optuzbi iz uvodnog posta, dokle god nema presude, vernici ce govoriti da nema presude, ako ih osude, vernici ce govoriti da je sud pokvaren, posebno ovaj britanski.
Sve je samo PR, "ni reci loseg o crkvi, kakva god da je".
 
Pa vi negirate i naucna dostignuca
http://nikodimbogosavljevic.com/obj...jevskim-g-milutinom-i-patr-srbskim-g-irinejom

– Подржавање или затварање очију за накарадне Законе уперене против народа: донација органа, присилна вакцинација, истополни бракови, чиповање, одузимање деце и слично.


Imaju komplikovan odnos prema nauci, sa jedne strane zele da izbegnu reputaciju kakvu ima JS (nece transfuziju) i zato pristaju na doniranje organa i vakcine, ali dobar broj monaha je protiv toga i skoro svega sto nauka tvrdi. Mozda je bolje reci ovako, nisu problem prakticne koristi, internet, masine, medicina, ali su protiv nauke na kojoj su te prakticne stvari nastale.

Nalaze se u stanju ozbiljne kognitivne disonance i njihovo je resenje da ignorisu problem. Na taj nacin samo esktremni vernici smatraju da ih je crkva izdala i napustaju je, a oni koji smatraju da je nauka dobra, pozivaju se na to da crkva nije eksplicitno izjavila da je protiv nauke.
 
http://nikodimbogosavljevic.com/obj...jevskim-g-milutinom-i-patr-srbskim-g-irinejom



Imaju komplikovan odnos prema nauci, sa jedne strane zele da izbegnu reputaciju kakvu ima JS (nece transfuziju) i zato pristaju na doniranje organa i vakcine, ali dobar broj monaha je protiv toga i skoro svega sto nauka tvrdi. Mozda je bolje reci ovako, nisu problem prakticne koristi, internet, masine, medicina, ali su protiv nauke na kojoj su te prakticne stvari nastale.

Nalaze se u stanju ozbiljne kognitivne disonance i njihovo je resenje da ignorisu problem. Na taj nacin samo esktremni vernici smatraju da ih je crkva izdala i napustaju je, a oni koji smatraju da je nauka dobra, pozivaju se na to da crkva nije eksplicitno izjavila da je protiv nauke.

Ma, bez ikakvog ustrucavanja zahtevali su od vlade da se iz skolskog preograma izbaci nastava o Teoriji evolucije. Da ne navodim friziranja i prilagodjavanja istorije srpskog naroda svojim nacionalistickim i ideoloskim ciljevima.
 
Poslednja izmena:
http://nikodimbogosavljevic.com/obj...jevskim-g-milutinom-i-patr-srbskim-g-irinejom



Imaju komplikovan odnos prema nauci, sa jedne strane zele da izbegnu reputaciju kakvu ima JS (nece transfuziju) i zato pristaju na doniranje organa i vakcine, ali dobar broj monaha je protiv toga i skoro svega sto nauka tvrdi. Mozda je bolje reci ovako, nisu problem prakticne koristi, internet, masine, medicina, ali su protiv nauke na kojoj su te prakticne stvari nastale.

Nalaze se u stanju ozbiljne kognitivne disonance i njihovo je resenje da ignorisu problem. Na taj nacin samo esktremni vernici smatraju da ih je crkva izdala i napustaju je, a oni koji smatraju da je nauka dobra, pozivaju se na to da crkva nije eksplicitno izjavila da je protiv nauke.
Problem je što se mešaju.
Nauka se bavi materijom a crkva duhom.
Caru carevo a Bogu božije.
 
Ma, bez ikakvog ustrucavanja zahtevali su od vlade da se iz skolskog preograma izbaci nastava o Teoriji evolucije. Da ne navodim friziranja i prilagodjavanja istorije srpskog naroda svojim nacionalistickim i ideoloskim ciljevima.
Nisu, zvanicno su tvrdili da su neutralni prema peticiji, ali su kaznili sve kriticare te peticije medju svojim redovima.
I jare i pare. :confused:
 
Ne postoje dve strane, ako zelis biti objektivan, onda moras koristiti naucni metod.
Svrha naucnog metoda je da odstrani pristrasnost i dodje do zakljucaka koji ce funkcionisati za bilo koga, nezavisno od nacije, rase, starosti, vere ili kakve druge podele.
Pa i religije isto, kao što je nauka zbunjena, tako su i religije.
Nauka recimo nije istražila čoveka, niti našu planetu, niti svemir. Postavlja razne teorije, a teoriju predstavlja kao dokaz, zato se ljudi i opredeljuju kome će više verovati, a to je pogrešno.
Ima ona izreka: od kada je medicina napredovala ljudi sve bolesniji.
Jedino tehnologija napreduje samo ne znam da li je to korisno za čoveka pojedinca.
Banalan primer tome je recimo voz koji je nekada išao 30 km/h a sada 300 km/h. A ja pitam, a gde se žuriš?
 
Pa i religije isto, kao što je nauka zbunjena, tako su i religije.
Nauka recimo nije istražila čoveka, niti našu planetu, niti svemir. Postavlja razne teorije, a teoriju predstavlja kao dokaz, zato se ljudi i opredeljuju kome će više verovati, a to je pogrešno.
Ima ona izreka: od kada je medicina napredovala ljudi sve bolesniji.
Jedino tehnologija napreduje samo ne znam da li je to korisno za čoveka pojedinca.
Banalan primer tome je recimo voz koji je nekada išao 30 km/h a sada 300 km/h. A ja pitam, a gde se žuriš?

Nemam pojma o cemu pricas, kao da si iz nekog paralelnog univerzuma, koji nema dodirne tacke sa nasim.
 
Znaš ti dobro samo nećeš javno da priznaš da si slepi vernik nauke. Čim mi neko kaže da je TE istina, šta si bolji od subotara, jehovinih svedoka, islamskih fundamentalistima itd.
Fanatika svugde a ovaj pdf je ih pun.
Ko ti je to rekao da je Teorija evolucije istina? TE je zasnovana na naucnim dokazima. Dok ti i tebi podobni verujete u ne mnogo mastovite mitoloske price koje nemaju ni trunke osnova ni u nauci niti u logici. Ti verujes u nesto sto niko do sada nije uspeo da dokaze na bilo koji nacin, osim onih starovekovnih izlapelih staraca i samozvanih proroka. Sve se svodi na popovsko pojenje, kadjenje mirisnom smolom (tamjanom) i laznim pricama o nebaskom carstvu i nekakvim sumanutim vladarima na njemu, kao i onostranom vecnom i blagotenom zivotu u drustvu bogova. Da li se ove prica iole razlikuje od prorocanstava voodoo vraceva africkih i amazonskih plemena?
 
Znaš ti dobro samo nećeš javno da priznaš da si slepi vernik nauke. Čim mi neko kaže da je TE istina, šta si bolji od subotara, jehovinih svedoka, islamskih fundamentalistima itd.
Fanatika svugde a ovaj pdf je ih pun.
Sale, vec smo x puta vodili ovu besmilenu raspravu, zasnovanu na sofizmima.
U nauci ne postoji kvalitet koji bi se mogao okarakterisati kao "vera" u religijskom smislu. Sve tvrdnje se grade na observacijama i njihovom stalnom testiranju, sama cinjenica da masine rade, iznova i iznova dokazuju da su naucne tvrdnje tacne. Oko ovoga ne bi trebalo raspravljati na taj nacin, ali razumem tvoju frustraciju.
Ti se hvatas za cinjenicu da niko ne moze da zna sve i to je onda na neki nacin isto kao "ko nije posumnjao i proverio je najveci vernik". :roll:
 

Back
Top