Quantcast

Šest tužbi protiv SPC ZBOG PEDOFILIJE

.Gogilli.

Iskusan
Poruka
5.022
Kako sad to ide kod vas?
onda je otpadnik? :)
Pogresno si shvatio otpadnici lazu i to je to
Nista on pogresno nije shvatio nego ti skracujes njegov post, znaci hoces predstaviti da je drugacije rekao a to je tvoja laz a mi kao necemo to primetiti :D

Kako sad to ide kod vas?
Ako neko dete biva silovano a cuti i trpi onda je uzoran clan zajednice a cim to iznese u javnost onda je otpadnik? :)
Citiraj mono sve pa daj odgovor :)

.Gogilli.

Iskusan
Poruka
5.022
necu sta se mesas

prvo ocistite svoje dvoriste a tudje je cisto
:zcepanje: cuj ovo ..... sta se mesas hahahahah

Artianna ima i u nase dvoriste za ciscenje ali mi ne okrecemo glavu i ne govorimo .... ne to nije istina, lazu klevetnici.
Oni koji precutkuju, kriju, prave se da ne vide, nisu nista bolji od podlih pocinioca zlodela.
Razmisli malo o ovoj recenici.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.398
Nista on pogresno nije shvatio nego ti skracujes njegov post, znaci hoces predstaviti da je drugacije rekao a to je tvoja laz a mi kao necemo to primetiti :D

Citiraj mono sve pa daj odgovor :)
To je njena fora odavno. Ali nekad istina izađe na videlo.

Ona: ti ne znaš šta je zlo....
Ja: ne znam, ali ti ga vidim dobro poznaješ
Ona: da ja odlično znam Boga

Nekad nesvesno čovek kaže šta misli.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.982
Pogresno si shvatio kod nas nema nemorala
otpadnici lazu i to je to
ko je nemoralan ne moze da bude clan
nemoral je rezervisan za rukovodstvo kule
Raselovo "Čudesno seme žita" prodavalo se po dva dolara (tada je to realno bila mnogo veća vrednost, nego što je to danas) za kilogram a tvrdio je da ono donosi pet puta bolji rod od običnog žita. Tužio je lokalne novine i tražio odštetu od 100 000 dolara, jer su ga nazvali lažovom i prevarantom. Izgubio je parnicu kad su vladini stručnjaci utvrdili da u tom semenu nema nikakve čudesne moći. Godine 1947. Vrhovni sud u Kanadi proglasio je Jehovine svedoke "nereligijskim telom" (da nisu hrišćanska crkva).
Umro je 1916. godine. Jehovni svedoci su ubrzo prekinuli svaku vezu sa Raselovim učenjem i .proroštvima..

2) J. F. Rutherford (Raderford, 1869-1942), nazvan "sudija Raderford", jer je to bio po zanimanju, izgovorio je 1918. godine svoju čuvenu propoved "Milioni koji sada žive neće videti smrti".

Propagirao je snažno neprijateljstvo protiv hrišćanstva i svih crkava. Prorekao je da će se 1925. godine Avram, Isak i Jakov ponovo vratiti na zemlju. U Kaliforniji je sagradio kuću za njih.
3) N. H. Knorr (1905-1977) je u organizaciji napredovao kao štampar. Sastavio je prevod Biblije Kule stražare: Novi svetski prevod Svetoga Pisma. Bio je sposoban propovednik i administrator. U vreme dok je on bio lider došlo je do napretka i rasta organizacije. I on je prorekao Hristov drugi dolazak i kraj sveta, ali za 1975. godinu. Bilo je to jedno od mnogih pogrešnih predskazanja koje je prilično umanjilo moral pokreta. Od tog vremena su mnogi sledbenici napustili pokret.
js naucavaju visok moral, ali uvek ih zapadnu neki lazovi i prevaranti da ih namagarce, pa ih se onda oni moraju da odricu

Poslednja izmena:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
34.478
Animozitet prema SPC je toliko veliki da se kultovima oprašta, ali, međutim ima i druga strana koja je vrlo verovatna. Meni recimo nije toliko strašno kad čujem da u nekoj sekti se dešava tako grozna stvar kao u SPC. Primer u Siriji je pobijeno toliko dece ali to nas nije toliko pogodillo koliko ubistvo naše Milice Rakić.
Za mene je dobro da se kritikuje, još samo velikodostojnici čuju malo narod šta misli i da počiste jer svaki monah, đakon, prota ili episkop predstavlja ili bi trebao da predstavlja duh srpskog naroda.
Da se kritikuje, da, ali da se ogradjuje bez presude da bi se "ugodilo svetu" - nikad.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
34.478
Nikom ne sudim, nikog ne stavljam u zatvor, nikog ne hapsim. Ima ko je zadužen za takve stvari a moje je da kažem šta mislim dok mi i to ne zabrane
Crkva sigurno nece da ti brani, ali meni je kukavno da se stavljam u tabor "osudjivaca i ogradjivaca" a da ne znam istinu.

Ono sto jedino mogu da kazem "ako je tako, onda..." i toliko. Sve ostalo za mene je ugadjanje svetu i to cesto nedobronamernom prema SPC kao celini, sto se iz ovog, i ne samo ovog, slucaja moze i videti.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
35.398
Crkva sigurno nece da ti brani, ali meni je kukavno da se stavljam u tabor "osudjivaca i ogradjivaca" a da ne znam istinu.

Ono sto jedino mogu da kazem "ako je tako, onda..." i toliko. Sve ostalo za mene je ugadjanje svetu i to cesto nedobronamernom prema SPC kao celini, sto se iz ovog, i ne samo ovog, slucaja moze i videti.
Kerki ne zamaraj se time, toga je uvek bilo i biće.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
100.749
Svako odgovara za sebe pojedinacno i pred ovozemaljski sudom i pred Bogom, tako da nema greske crkve kao celine jer ona ne salje u zatvor nikako, niti sudi na osnovu "rekla - kazala" po svojim kanonima. Mozda ona zna nesto sto mi ne znamo a olaksavajuce ili oslobadjajuce, i u to ne mogu da se mesam sve i da hocu.
Znaci nema greha katolicke crkve kao celine u 2. sv. ratu, vec samo tamo nekih popova? Lepo, lepo....

Koslav75

Aktivan član
Poruka
1.138
Мора се признати некима да су добро научили ове западњачке форе типа "удружени злочиначки подухват" па их сад користе како стигну, а у задње вријеме је на главном удару СПЦ, питам се зашто?