Šest kazni za Srbiju?

Pa imali su i ovi pre njih, koliko ? 12 godina da vas “uvedu”. Sta bi ?
Srbija ne želi ući u EU, jer:
1) političari neće moći toliko krasti kao do sada;
2) morat će se politika obračunavat s nepotizmom, mitom i korupcijom, a to nitko ne želi
3) morat će se radit na funkcioniranju pravne države, ljudskih prava i sloboda
4) mediji će morati postati koliko-toliko slobodni i neovisni o mišljenju vlasti
5) morat će prestati svađati se sa susjednim državama s kojima se navikla svađati i svađu zamijeniti suradnjom, što bi bio težak kamen za progutat
6) morat će se odreći teritorijalnih pretenzija na BiH, Crnu Gori i na Kosovo
7) itd., itd., ...

I zbog svega toga, Srbija nikada neće tražiti ulazak u EU, osim slanja lažnih dimnih zavjesa. Dok bude moguće...
 
Srbija ne želi ući u EU, jer:
1) političari neće moći toliko krasti kao do sada;
2) morat će se politika obračunavat s nepotizmom, mitom i korupcijom, a to nitko ne želi
3) morat će se radit na funkcioniranju pravne države, ljudskih prava i sloboda
4) mediji će morati postati koliko-toliko slobodni i neovisni o mišljenju vlasti
5) morat će prestati svađati se sa susjednim državama s kojima se navikla svađati i svađu zamijeniti suradnjom, što bi bio težak kamen za progutat
6) morat će se odreći teritorijalnih pretenzija na BiH, Crnu Gori i na Kosovo
7) itd., itd., ...

I zbog svega toga, Srbija nikada neće tražiti ulazak u EU, osim slanja lažnih dimnih zavjesa. Dok bude moguće...
Bugarska.
Nije fora u eseju, vec sadrzaju :lol:
 
Danas se primjeti da je ranije ubacivanje Bugarske i Rumunjske u EU bilo posve opravdano.

Usput, temeljna razlika između te dvije države članice EU i Srbije je u tome što su Bugari i Rumunji htjeli pridružiti se EU, a Srbi to ne žele. Ni srpska politika , ni građani.
Ma da, zato su Srbi imali 5. oktobar a onda ih EU prijatelji hebu evo 22 godine.
Kad pises mora to da ima smisla, a ne tako. ;)
 
Danas se primjeti da je ranije ubacivanje Bugarske i Rumunjske u EU bilo posve opravdano.

Usput, temeljna razlika između te dvije države članice EU i Srbije je u tome što su Bugari i Rumunji htjeli pridružiti se EU, a Srbi to ne žele. Ni srpska politika , ni građani.
Da, al zato su Englezi izasli, upravo zbog prijema Rumunije i Bugarske...
 
Da si ti i malo realan ti bi se vratio ovde a ne bi prdeo u Kanadi.
Mi Srbi sami sebi skačemo u stomak , nije tu kriva EU.
Pa ja sam najrealniji ako gledamo da je moj monarh izasao iz te šupačke unije.

Da vam zagovaram clanstvo, kenyali bi kako mogu tako a UK pobegla.
Nikad vam ugoditi.

Vi jugosloveni ste samo iskompleksirani i ne mozete bez vase brace Hrvata.
:lol:
 
A ovo sve sto se desava Srbiji je sve tako logicno.. nije bilo lustracije,nije se rasformirala UDBA ni SPS,ubijen jedini demokratski premijer Djindjic,Tadic se pomirio sa Dacicem i rehabilitovao SPS, presvuceni Radikali se docepali vlasti da je nikad vise ne ispuste i brzo su skinuli maske. I sada se izostanak tkz. 6 Oktobra vraca kao bumerang.
 
A ovo sve sto se desava Srbiji je sve tako logicno.. nije bilo lustracije,nije se rasformirala UDBA ni SPS,ubijen jedini demokratski premijer Djindjic,Tadic se pomirio sa Dacicem i rehabilitovao SPS, presvuceni Radikali se docepali vlasti da je nikad vise ne ispuste i brzo su skinuli maske. I sada se izostanak tkz. 6 Oktobra vraca kao bumerang.
Do prije 7-8 godina imao sam nade za vas da ćete se izvuči iz tog blata u koje ste uronili, ali sad mi se čini da jednostavno ne postoje dovoljno progresivnih, demokratskih, kulturnih i obrazovanih građana koji bi mogli vratiti Srbiju civilizaciji. Ili su jako zastrašeni. :think: Sad sam prilično pesimističan i čini mi se da će Srbija još dugo biti crna rupa u Europi i europska Sjeverna Koreja.
 
Do prije 7-8 godina imao sam nade za vas da ćete se izvuči iz tog blata u koje ste uronili, ali sad mi se čini da jednostavno ne postoje dovoljno progresivnih, demokratskih, kulturnih i obrazovanih građana koji bi mogli vratiti Srbiju civilizaciji. Sad sam prilično pesimističan i čini mi se da će Srbija još dugo biti crna rupa u Europi i europska Sjeverna Koreja.
Nema od toga nista.. ovde je udbaska linija jos jaca nego u HR. Jedina tekovina 5 oktobra koju smo imali je nestala. To su one osnovne stvari..slobodni mediji,relativno fer izbori (pomocu kojih je i ovaj dosao na vlast), sada su i te jedine i osnovne demokratske tekovine propale.. "opozicija" sve UDBA i KGB.
 
Nema od toga nista.. ovde je udbaska linija jos jaca nego u HR. Jedina tekovina 5 oktobra koju smo imali je nestala. To su one osnovne stvari..slobodni mediji,relativno fer izbori (pomocu kojih je i ovaj dosao na vlast), sada su i te jedine i osnovne demokratske tekovine propale.. "opozicija" sve UDBA i KGB.
Sve je isto, samo sto sad EU podrzava Srbiju kakva jeste za razliku od pre 2000., kada je podrzala DOS.
 
Bugarska je barem pokazala želju. Srbija nije uopće. I onda je joj je, tobože, đavo kriv. Šmrc! šmrc! Nitko me neće, a situacija posve drugačija.
Jesi ti kolega malo popio, priznaj da jesi malo potego loze :lol:

5.oktobar je nesto sto su pored Srba pokazali samo Rumuni kad su skinuli Causeskog, a svi vi ostali ste pokazali samo kmetovski mentalitet sa istim onim komunistima iz KPJ koji su samo presvukli uniforme i pocele da glume demokrate.

12 godina cekali i ni makac … logican sled dogadjaja je ovo sto gledamo sada. Smorili se ljudi i rekli “pusite k” EU na izborima i vratili radikale.
 

Back
Top