Шешељ: Литијум нам треба више од хлеба, пројекат мора да буде обновљен

Čim ovaj trovač laprda o rudnoj renti, a slušala sam ga kako predlaže da dođu Nemci, sem toga AV pre neki dan potpisa sa onom nemačkom ružnom ambasadorkom neki Ugovor kao neka ekologija i sve mi to sumnjivo
seki radi za izdajnika vucica
Он је истакао да су становници Горњих Недељица продали куће и имања за велики новац, изнад њихове стварне вредности и да су се након тога појављивали на протестима против Рио Тинта, рачунајући да ће држава то да им врати.
a pare oni nece da vrate? seki je bre lazov, radi za vucica lazova i izdajnika
 
seki radi za izdajnika vucica

a pare oni nece da vrate? seki je bre lazov, radi za vucica lazova i izdajnika

A to znači da su po pitanju Li u Srbiji eUropljani ispušili?

I ako sumnjam u ovo izjava AV tipa da je Kina naš večni prijatelj mi uliva nadu da eUropljani ovde brke neće omastiti sa Li.
 

Germany supports lithium mine project in Serbia to curb China’s global influence – Handelsblatt​

A to znači da su po pitanju Li u Srbiji eUropljani ispušili?

I ako sumnjam u ovo izjava AV tipa da je Kina naš večni prijatelj mi uliva nadu da eUropljani ovde brke neće omastiti sa Li.
ja mislim suprotno!

pa sta ti mislis kako vucic razgovara sa svabama?

kaze im da kinez daje mito, ali da smo mi usmereni ka eu, pa ako hoce da preko nasih ledja suzbiju kinu, cak kineski globalni uticaj preko nasih majusnih ledja, moraju da podmicuju vise od njih, a on ce vec da zalaje, i kao sto smo videli razjapio je usta kako smo pogresili sto nismo hteli da vadimo litijum...

ja mislim da je u rio tintu kineski kapital
 
Poslednja izmena:
Vučić je jednom prilikom u skupštini odbrusio Boletu i Raduli da su Njemca razvile strane investicije. Ko bi rekao da je to Šešelj iz njega pričao.
Opel, Mercedes, BMW, VW, BASF, Thyssen-Krupp, LuK, Blaupunkt, Siemens, e.on..... sve same kineske, turske, korejske i americke kompanije. :hahaha:
 
Opel, Mercedes, BMW, VW, BASF, Thyssen-Krupp, LuK, Blaupunkt, Siemens, e.on..... sve same kineske, turske, korejske i americke kompanije. :hahaha:
polako, bankroti su tek poceli, ili ce da beze za ameriku, ili katanac

tako su se i englezi hvalili sa ______, pa ode u kinu njihov ponos
 
ja mislim suprotno!

pa sta ti mislis kako vucic razgovara sa svabama?

kaze im da kinez daje mito, ali da smo mi usmereni ka eu, pa ako hoce da preko nasih ledja suzbiju kinu, cak kineski globalni uticaj preko nasih majusnih ledja, moraju da podmicuju vise od njih, a on ce vec da zalaje, i kao sto smo videli razjapio je usta kako smo pogresili sto nismo hteli da vadimo litijum...

ja mislim da je u rio tintu kineski kapital

Ih kad bi to tako bilo,,, tu se zavrću ruke, preti se, ucenjuje.. lova dolazi tek na kraju

Da je tako lako kupiti i podplatiti ne bi ratova ni bilo .. ja opet mislim da Kinezi nisu voljni da švabama to prepuste i zato su oni popridigli Kurtija pa se setio tablica (doduše toliko smo toga dali, da baš i nije ostao neki valjaniji razlog), pa pucnjave u one mladiće , pa su onda Rus i Kinez pozvali USA da veže svoje kerove

Mislim da je dogovor USA i Kineza, Kinezi će sve da rade do automobila, a USA automobile .. a Švabe sigurno je imaju neke "papire" koji su im garantovali da je ovo ovde njihovo i da se oni pitaju .. e sad da li onaj koji im je dao to pravo kaže da to ne važi ne znam ... nekako je to sve toliko zamagljeno da se ne može biti siguran ni u šta sa informacijama koje mi imamo, a koje su najčešće samo 10% tačne
 
Ih kad bi to tako bilo,,, tu se zavrću ruke, preti se, ucenjuje.. lova dolazi tek na kraju
za naivne lova je na kraju da ne pitaju ni sta pise u ugovorima, drzavna tajna
i onda vam se podmecu tako ti narativi, sto upravo tebi upadaju u oci, pucnjave, tablice, bakraci

za taj litijum ne bi seselj i vucic trebalo da se pitaju, vec neki eksperti, ne mogu smradikali bas svu pamet sveta da su popili, da nema niko ko bolje ili vise zna sta je najbolje za srbiju - uzeli su mito, jasno je bar meni!
 
polako, bankroti su tek poceli, ili ce da beze za ameriku, ili katanac

tako su se i englezi hvalili sa ______, pa ode u kinu njihov ponos

Hitler je napao SSSR kada im je privredi zafalilo resursa a drug Staljin nije znao šta više da "kupuje" od njih

Uvek kada je Germanija prenaduvala svoju industriju da je nisu mogli ostali trpeti da parazitora na njima započinjala je ratove

I sada "štedi" tenkove i krije se iza floskula "nećemo da isporučujemo Ukrajini" u stvari se sprema da nekoga omlati
 
za naivne lova je na kraju da ne pitaju ni sta pise u ugovorima, drzavna tajna
i onda vam se podmecu tako ti narativi, sto upravo tebi upadaju u oci, pucnjave, tablice, bakraci

za taj litijum ne bi seselj i vucic trebalo da se pitaju, vec neki eksperti, ne mogu smradikali bas svu pamet sveta da su popili

Ti stvarno misliš da bi države koje imaju svoje pipke posvuda dozvolile da im plen izmakne zbog nekog mita .. tu je sila i moć na prvom mestu pa sve ostalo

Eksperti su se za taj Li odavno pitali i sve uradili, otkrili, imaju rešenje za eksploataciju, imaju rešenje za preradu i šta trebaju još da urade

E onda dolazi politika, a nju gledamo.

Puste budaletine da lupaju gluposti, a koliko je neko jak negde vidiš po tome što ne sme niko da izađe javno i da se usprotivi očiglednom zaglupljivanju ljudi sa lažima

E kada ni to ne bude dovoljno onda idu razne podmetačine, diverzijice, glasine

A ako ni to ne ide onda dolaze pretenje sukobima, smaknućima ...

I ništa neobično, svako bi tako radio kada želi da se dočepa velikog komada .. pa takve stvari gledamo i na radnim mestima za sitne pozicije i benefite a da neće biti gde su izvori opstanka nekih država koje trebaju nekome za nešto
 
kineski udeo je najveci u rio tintu, nesto manje od 20%

ali to ne treba da bude politicka odluka, pa valjda imaju eksperti u srbiji?

Pa da nije bilo eksperata ne bi bilo ni ovoga svega

Kinezi nude ceo paket od rude do finalnog proizvoda, švabe nude eksplotaciju i preradu a ostalo "da i drugi žive" a to znači kao i do sada , mi za 500 eur oni za 2500 eur
 
Eksperti su se za taj Li odavno pitali i sve uradili, otkrili, imaju rešenje za eksploataciju, imaju rešenje za preradu i šta trebaju još da urade
pa, da plate sekiju i vucicu da avavuju, laju na narod koji se buni
https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_Tinto_(corporation)
“Rio Tinto does not make an effort to use technologies that are more sustainable. They do not discuss with local communities their environmental impact. They operate in secret with governments and with groups that are friendly to them.”[97]

A ako ni to ne ide onda dolaze pretenje sukobima, smaknućima ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_Tinto_(corporation)
Rio Tinto was also accused of planning and funding the murder of RTI activist Shehla Masood in Bhopal, India.
mi za 500 eur oni za 2500 eur
https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_Tinto_(corporation)
These citizens believe that Rio Tinto was targeting them due to their race and culture and was even paying what they referred to as “slave wages” to the company’s black workers.[99]
 
pa, da plate sekiju i vucicu da avavuju, laju na narod koji se buni
https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_Tinto_(corporation)
“Rio Tinto does not make an effort to use technologies that are more sustainable. They do not discuss with local communities their environmental impact. They operate in secret with governments and with groups that are friendly to them.”[97]


https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_Tinto_(corporation)
Rio Tinto was also accused of planning and funding the murder of RTI activist Shehla Masood in Bhopal, India.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rio_Tinto_(corporation)
These citizens believe that Rio Tinto was targeting them due to their race and culture and was even paying what they referred to as “slave wages” to the company’s black workers.[99]

Hvala bogu pa ima Wikipedia na kojoj naškrabaš svašta sa refrencama za potrebe propagande

Članak koji mi citiraš je editovana
  • This page was last edited on 12 January 2023, at 23:35 (UTC).
Uzgred po pitanju jadarita Rio Tinto je 10 godina razvijao proces ekstrakcije Li i B iz Jadarita

Ko god hoće tamo nešto da radi ne može ništa bez RT

Ko garantuje da oponenti RT nisu spremni na sve da bi dišli do poslova pa onda rade negativne kampanje?
 
Najpoznati svetski smouki litijumolog - Litijum Srbiji treba vise od hleba, projekat mora biti obnovoljen \

Шешељ: Литијум нам треба више од хлеба, пројекат мора да буде обновљен
https://www.politika.rs/scc/clanak/532605/litijum-projekat-seselj

Он је истакао да су становници Горњих Недељица продали куће и имања за велики новац, изнад њихове стварне вредности и да су се након тога појављивали на протестима против Рио Тинта, рачунајући да ће држава то да им врати.

„Литијум је огромно богатство које припада читавом народу, а не тим људима који живе на тим имањима. Они су обештећени много изнад цене и купили су земљу на другом месту. Демагошка је теза да нас ти људи хране, јер они производе за себе и своју породицу и мало тога за тржиште”, сматра лидер радикала.

Шешељ је истакао како је рудна рента од три одсто исувише ниска и заложио се за то да буде повећана на најмање 10 процената, а за неке руде и 20 одсто „Мора Србија да развија рударство и индустрију.
Не можемо да дозволимо да кад треба каменолом да се отвори људи демонстрирају и блокирају га, а хоћемо путеве. Отпор тим стварима је споља инструментаилзован, јер у Србији има око 800 еколошких удружења, која примају новац из инсостранства”, рекао је Шешељ.

Он сматра да експлоатација литијума мора да се обавља по највишим еколошким стандардима и да не сме ни кап загађене воде да оде у Дрину. „Литијум нам треба више од хлеба, јер кад имамо довољно литијума имаћемо запослене људе и хлеба у изобиљу. Али не сме се извести ни грам литијума, него мора овде да буде употребљен за производњу електричних аутомобила и баретија за телефоне”, преноси Танјуг.
Pogledajte prilog 1283804
Pogledajte prilog 1283805
Pogledajte prilog 1283806
Seselj je i kod Marica odrzao naucno predavanje o kopanju litijuma u Srbiji ( naravno da nije izmisljao nista iz glave, nego on ima tim stucnjaka litjumologa iz njegove strane koji su izradili elaborat kopanje litijuma po najvisim ekoloskim standardima ). Tako da je Seselj predlagao da se na Zlatiboru izbetonira neka rupa i da se tu baca otpad od litijuma, a posle da se to reciklira.....
Da li ce sada javnost u Srbiji promenuti svoje misljenje o kopanju litijuma, posto je Seselj izneo neke nove momente ?
:think:
Vojislav Šešelj pokušava da se ugradi u proviziju od litijuma.
 
Треба да захвалите СНС'у што 'оће да ослободи земљу ове пошасти од литенијума и извади га из земље .. и учини је сигурним за нашу децу

Жене ... људи погледајте само како је литенијум опсана.... какво вас није срамота што сте удрли на вућића

@Tvin Konza

 
Because jer smrdi na neku propagandnu kampanju, namenski članci na koje se nabasa ... hohohoho
nece biti, pogledaj koliko ima:
References 189
ipak si ti samo sns placenik, kao i seselj
Hvala bogu pa ima Wikipedia na kojoj naškrabaš svašta sa refrencama za potrebe propagande
od 189 jel ima neka da je fals?
vucicevi mediji skrabaju, luduju i vilene, sada vidimo i seselj
 

Back
Top