Seselj drzi cas fizike svedoku

truba21

Primećen član
Banovan
Poruka
639
majmun od svedoka u tzv. "sudu" u Hagu kaze da je zavrsio fakultet fiziku i da je doktorirao sociologiju
kao fizicar a nema pojma sta je to Avogardov broj i sta su imaginarni brojevi... :roll: :D ****** pa to kod nas zna svaki srednjoskolac i svaki gimnazijalac u Srbiji :)
a neko ko je studirao fiziku trebalo to da zna ko iz topa


http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=51731


Шешељ: Где сте рођени господине Обершал?
Обершал: 1936.
Шешељ: Ма, молим вас господине Обершал, ја питам где сте рођени, а ви ми одговарате када сте рођени.
Обершал: У Будимпешти, 1936.
Шешељ: Шта сте по националности?
Обершал: Грађанин Сједињених Америчких Држава.
Шешељ: Ја вас не питам чији сте грађанин, јесте ли по националности Мађар или сте неке друге националности.
Обершал: Пореклом сам Мађар, али сам сада Американац.
Шешељ: Американац сте по држављанству, а по националности сте Мађар. Није то сада нешто нарочито важно за нас, али изнудих одговор на то питање. Ви сте 1958. године дипломирали физику, је ли тако?
Обершал: То је тачно.
Шешељ: А 1962. године стекли докторат социологије?
Обершал: То је тачно.
Шешељ: Је ли то мало необично да неко ко је дипломирао физику стекне докторат социологије?
Обершал: Не, уопште није необично. Заправо, мој саветник који је створио подручје масовних комуникација, Пол Лазерспелд стекао је диплому физичара у Бечу, а након тога је постао социолог. Ја сам студирао код њега. Дакле, ту нема ништа неуобичајеног.
Шешељ: Које je услове требалo да испуните да бисте стекли докторат социологије?
Обершал: Па, морао сам да одслушам цели низ предавања на универзитету Колумбији, од којих неке и данас користим као вештак, у смислу анализе садржаја масовних комуникација. Морали смо, такође, да положимо одређене испите. Морао сам да напишем докторску дисертацију, имао сам одређену обуку у вези са неким научним пројектима. Дакле, то су били услови.
Шешељ: Која је тема ваше докторске дисертације? Кратко ми кажите, молим вас.
Обершал: Тема моје докторске дисертације јесте историја социјалног истраживања у Немачкој, у другом делу XIX века и почетком XX века.
Шешељ: На студијама физике имали сте и неке предмете из математике?
Обершал: Да, наравно.
Шешељ: Господине Обершал, да ли знате шта је то имагинарни број?
Обершал: Да, наравно, ми их зовемо функцијама сложених варијабли, они се користе у неким једначинама. Сада смо са филозофије науке прешли на математику. Др Шешељ, камо идемо?
Шешељ: Ево, ја показујем да ви не знате шта је имагинарни број. Имагинарни број је корен из негативног броја. На пример, корен из броја четири је број два, а корен из минус четири не може бити два него се пише у математици 2и, имагинарно два. Jе ли тако господине Обершал? Јесте? Добро.
Обершал: Да, па то сам и рекао.
Шешељ: Нисте ви то рекли.
Обершал: Комплексни, сложени бројеви.
Шешељ: Ви то не знате па сте покушали да избегнете одговор.
Обершал: Ја сам то рекао.
Шешељ: Још једно питање из физике. Знате ли ви шта је то Авогардов број?
Обершал: Не, не знам.
Шешељ: Не знате. А који број атома има у једном граму било ког елемента, масе, у једном граму масе било ког елемента?
Обершал: Не знам.
Шешељ: Не знате. Добро. Значи, видимо да нисте никакав физичар. То вас је онда отерало у социологију, је ли тако. Идемо даље. Господине Обершал?
 
Haha, legendarno :D

Mada je dobro i ono kad lik 'vestaci' knjigu koju nije procitao :lol:


Taj Obresal je retko vidjena budala....e sad zamisli kad im je to uvodni vestak/svedok (a uvodni je po znacaju skoro jednak zavrsnom , znaci spada u najvaznije); kakvi li su onda ovi ostali :shock:
 
..e sad zamisli kad im je to uvodni vestak/svedok (a uvodni je po znacaju skoro jednak zavrsnom , znaci spada u najvaznije); kakvi li su onda ovi ostali

.......seti se prvog svedoka kod Milosevica.......:):):)...cuveni "JO" i "PO".....:):)
Tada smo se svi zayebavali danima po gradu sa yo i po , pa smo isto tako pitali, kada je prvi ovakav, kakvi su tek ostali............

Ostali su bili malo ozbiljniji, ali konacni epilog sudjenja nije mnogo ovisio od svedoka, pa mozda nece ni sada............
 
.......seti se prvog svedoka kod Milosevica.......:):):)...cuveni "JO" i "PO".....:):)
Tada smo se svi zayebavali danima po gradu sa yo i po , pa smo isto tako pitali, kada je prvi ovakav, kakvi su tek ostali............

Ostali su bili malo ozbiljniji, ali konacni epilog sudjenja nije mnogo ovisio od svedoka, pa mozda nece ni sada............
Nemoj te 'rvatske izraze komsija, nismo pred tribunalom ;)

Uvodni svedok/vestak je uvek medju najvaznijima (jedino je mozda zavrsni bitniji). Opet da ponovim, prosto mi nije jasno da sa toliko novca i vremena, strucnjacima iz celog sveta koji im stoje na raspolaganju, nisu u stanju da nadju boljeg vestaka (pogotovo na pocetku sudjenja), posto je ovaj tragikomican u svakom pogledu.
Izgleda su pravi eksperti odavno shvatili kakav je to cirkus, pa nece da se blamiraju....
 
Nemoj te 'rvatske izraze komsija, nismo pred tribunalom ;)

Uvodni svedok/vestak je uvek medju najvaznijima (jedino je mozda zavrsni bitniji). Opet da ponovim, prosto mi nije jasno da sa toliko novca i vremena, strucnjacima iz celog sveta koji im stoje na raspolaganju, nisu u stanju da nadju boljeg vestaka (pogotovo na pocetku sudjenja), posto je ovaj tragikomican u svakom pogledu.
Izgleda su pravi eksperti odavno shvatili kakav je to cirkus, pa nece da se blamiraju....

Bas to ...Ovaj Omerpasha ima i friz i pogled ko zbunjen posle ludog.
 
Bas to ...Ovaj Omerpasha ima i friz i pogled ko zbunjen posle ludog.
Al' najjaci je kad krene da samara mikrofon :lol:

lik nije hteo da ide dalje u farsi sa seseljem, i odgovarao je, na 'pitanja iz fizike', jednostavno, kulturno-odjebavajuce sa 'ne znam'
Ako je pitanje postavljeno, i sud isto odobrio, svedok, posebno vestak na njega mora i da odgovori. Ako 'ne zna' ono sta bi trebalo da bude deo njegovog 'strucnog znanja', znaci samo da je glup, a ne kulturan....
 
Tipično za radikale. Ništa novo. Ako se govori o ratnim zločinima, radikal će naravno razgovarati o fizici. O čemu bi inače.

Za njega je tema razgovora manje važna, bitno je da pokaže svoju "superiornost" u odnosu na sagovornika, nema veze što je ispao glup, bitno je da iz obasti fizike sagovornik nije znao da bekne.

E svašta.

Ko to može da gleda i sluša, svaka čast. Ima dobre nerve i višak vremena u životu.
 
Шешељ: Господине Обершал, да ли знате шта је то имагинарни број?
Обершал: Да, наравно, ми их зовемо функцијама сложених варијабли, они се користе у неким једначинама. Сада смо са филозофије науке прешли на математику. Др Шешељ, камо идемо?

Шешељ: Ево, ја показујем да ви не знате шта је имагинарни број. Имагинарни број је корен из негативног броја. На пример, корен из броја четири је број два, а корен из минус четири не може бити два него се пише у математици 2i, имагинарно два. Jе ли тако господине Обершал? Јесте? Добро.
Обершал: Да, па то сам и рекао.

Шешељ: Нисте ви то рекли.
Обершал: Комплексни, сложени бројеви.

Шешељ: Ви то не знате па сте покушали да избегнете одговор.
Обершал: Ја сам то рекао.

Овде пре мислим да је реч о лошем раду преводиоца, који је реч "комплексан" превео речју "сложен", док се у математици комплексна променљива не назива "сложеном варијаблом" како је преводилац превео.

Немогуће је да Обершал не зна шта су имагинарни бројеви. Овде уствари пре Шешељ не зна шта су пошто користи лаичку и у принципу нетачну дефиницију да је реч о "корену негативног броја".
 
Bogart:
Немогуће је да Обершал не зна шта су имагинарни бројеви. Овде уствари пре Шешељ не зна шта су пошто користи лаичку и у принципу нетачну дефиницију да је реч о "корену негативног броја".

Ништа није немогуће у САД. Да имају добре школе не би куповали научнике широм света.
 
Не колега. Ко је икада био у судници зна да су такви сведоца- благо!
:lol:
Da, da, al' za odbranu :lol:

Ma kolega da bude gore ovo nije obican svedok, neki klosar koga su pokupili sa ulice, nego 'ekspert' - vestak?!

Ebo tog vestaka koiji nije procitao knjigu koju treba da vestaci...a i sama polazna teza o 'stetnosti' pisane reci je biser; ko da je Spanska inkvizicija sastavljala optuznicu....
 
Ништа није немогуће у САД. Да имају добре школе не би куповали научнике широм света.

Свашта, па САД имају најјаче светске универзитете, да није тако, не би људи одлазили тамо са свих крајева света.

Кажем, немогуће је да Обершал не зна шта је имагинарни број, пре ће бити да је преводилац заказао. Не би било лоше чути оригинал ове реченице на енглеском: "ми их зовемо функцијама сложених варијабли, они се користе у неким једначинама", пошто је Шешељева дефиниција имагинарног броја у суштини нетачна.
 
Свашта, па САД имају најјаче светске универзитете, да није тако, не би људи одлазили тамо са свих крајева света.

Кажем, немогуће је да Обершал не зна шта је имагинарни број, пре ће бити да је преводилац заказао. Не би било лоше чути оригинал ове реченице на енглеском: "ми их зовемо функцијама сложених варијабли, они се користе у неким једначинама", пошто је Шешељева дефиниција имагинарног броја у суштини нетачна.
Za univerzitete se ne mogu složiti.
SAD kao i uvek ima fantastičnu reklamu za sve, pa i za svoje univerzitete. A kod njih odlaze svi - jednim delom jer tripuju o boljem životu, a drugim delom jer ta ista Amerika ne gura kvalitet pod tepih, tačnije njima je cilj da ljudi , naučenjaci, dolaze kod njih.
Sve je uzročno posledično. Npr. na prostoru bivše SFRJ su zakuvali ratove, posle toga velike ekonomske krize, pad sistema vrednosti, razvio se princip usluga za uslugu, ništa po zasluzi. Kad neko ko je svestan svoje vrednosti ovde u više navrata ne uspe da dobije mentora za pisanje naučnog rada, a kamoli za nešto više, počne da razmišlja o odlasku , tamo daleko, gde će biti bolje tretiran.
Redovno posećujem Nemačku, i oni imaju odlične univerzitete i studentarija ne hrli u Ameriku, koliko iz ovog našeg podneblja...nije li i Ruski Lomonosov odličan....a pouzdano znam da su Ameri u oblastima medicine šuplji kao tikve, vadi ih razvijena tehnika, loše im je to parcijalno učenje, nemaju celinu u glavi....uvoz pameti, to je ono što njih krasi i svaka im čast na toj dosetci.
A za Šešelja ne znam, nisam gledala nii čula razgovor. Mislim da ima osnova za verovati da je prevodilac pogrešio.
 
lik nije hteo da ide dalje u farsi sa seseljem, i odgovarao je, na 'pitanja iz fizike', jednostavno, kulturno-odjebavajuce sa 'ne znam'
Upravo tako.
A Šešelj je, ako bi neko to mogao da potvrdi, milijardu posto sve vreme dok se tako retorički igra i veruje da dominira... on je sigurno u erekciji. On je mentalni masturbant i manipulant! On uživa i seksualno se uzbuđuje i ostvaruje kada može da pokaže koliko je elokventan... Čudna mi čuda. Zamislite da ste imali uvek dobru platu i imali svo vreme ovog sveta da listate vujakliju i zasenjujete plebs. E to isto sada radi, sa još više vremena, u Hagu. Dosta o njemu, ljudi. On je kancerogena ćelija Srbije.
 
Upravo tako.
A Šešelj je, ako bi neko to mogao da potvrdi, milijardu posto sve vreme dok se tako retorički igra i veruje da dominira... on je sigurno u erekciji. On je mentalni masturbant i manipulant! On uživa i seksualno se uzbuđuje i ostvaruje kada može da pokaže koliko je elokventan...

Хм, дивим се оваквој елоквенцији....... :shock::shock::shock::shock::shock::shock:
И онима који другима завиде....... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Čudna mi čuda. Zamislite da ste imali uvek dobru platu i imali svo vreme ovog sveta da listate vujakliju i zasenjujete plebs. E to isto sada radi, sa još više vremena, u Hagu. Dosta o njemu, ljudi. On je kancerogena ćelija Srbije.

И за крај........
Шта ћеш неко у затвору од досаде почне да чита, да учи.......
Нема времена за остале активности.............

Дно. Јеси прочитала правилник, обавештење о строжим правилима комуникације на овом форуму, вероватно се ни у стара правила не уклапаш........:wink:
 
A za Šešelja ne znam, nisam gledala nii čula razgovor. Mislim da ima osnova za verovati da je prevodilac pogrešio.

Има транскрипт на почетку, очигледно је да је реч о некој рупи у преводу. Чак и израз "сложене варијабле" упућује на то да је Обершал мислио на комплексне променљиве, јер "complex variables" треба тако превести. Код тог питања га је Шешељ "навукао" на брзину, и ту никакав ефекат није направио осим код тоталних лаика који заиста могу да поверују да је могуће студирати физику, а не знати шта су комплексни бројеви.

А за универзитете у САД сам можда прејако рекао, али ствар је у томе што наши људи често воле да мисле да је наш просечни основац образованији од амричког студента, што нема везе са везом.
 
u svakom slucaju, taj svedok nije tu da bi razmatrao kvantnu fiziku i cinculirao termine iz fizike, tako da je diskreditovanje svedoka po tom pitanju smesno....
zamislite da dodje vestak da svedoci o saobracajnoj nesreci a advokat odbrane ga pita "sta vi znate o marksizmu".....

glupost, sarenilo da se javnost nalozi na to kako seselj "razbija" svedoke....
 
А за универзитете у САД сам можда прејако рекао, али ствар је у томе што наши људи често воле да мисле да је наш просечни основац образованији од амричког студента, што нема везе са везом.

ne da nije, nego mnogo lose stojimo na lestivici obrazovanja, sto je i pokazala nedavna analiza....
 

Back
Top