Serije od kojih ste odustali

S1MCRO

Elita
Poruka
17.978
Ozark-Season-4-The-Buzz-Paper-696x391.jpg


Očekivao nešto na fazon Breaking Bad-a, dobio tešku smaračinu. Odustao negde na polovini prve sezone.



MV5BMjE1MzYzNjk3OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzk0MzYwNzE@._V1_UY1200_CR85,0,630,1200_AL_.jpg


Da nisam gledao Vikinge, pa i nekako. Odustao posle prve sezone.
 
Sherlock je serija koju sam počela da pratim sa ODUŠEVLJENJEM, bila sam presrećna kada se pojavila, ali oduševljenje je utihnulo u toku druge sezone, a posle druge sezone više nisam pratila seriju. Zašto: prva sezona je bila odlična jer se pridržavala Dojlovih priča, ali je sve sa velikim uspehom preneseno u naše vreme. Kako je odmicala, počeli su da uvode bezvezne likove koji su dobili dominantne uloge i više mi nije bilo autentično. Ne zameram im mnogo, i to tezgarenje je u duhu Artura Konana Dojla, koji je Šerloka pisao za lovu, čak ga je i ubio jer ga je već bio zamrzeo, ali nudili su mu toliko
para da ga je vaskrsnuo...

p07vsqbs.jpg


Prestala sam da gledam i Ozark, Sopranove, sve serije sa muškarcima ogrnutim u krzno (ne sećam se ni imena), Divorce, onda onu budalu sa tigrovima, Orange is the New Black, Prison Break, Oz (serije su verovatno dobre, ali izgleda ne volim zatvorske serije)...
Možda je bilo lakše nabrojati serije koje sam odgledala do kraja :)
 
Ja sam od odustao od GoT nakon RW epizode. Napisao sam ovde da se nadam da će Džon Snou da se osveti ali mi je neko odgovorio da u knjigama nema ništa od toga, tako da nisam mogao više da gledam. Serija je tokom većeg dela teško mučenje gledalaca. Nastavio sam kad se serija približila kraju pa su svi pričali o njoj.

Takođe i Peaky Blinders, iako volim krimiće. Kilijan Marfi ne bi trebao da glumi kriminalca, policajca, vojnika ili bilo šta slično.

Boardwalk Empire, takođe odustao.
 
Poslednja izmena:
Narcos - pred kraj prve sezone batalio, nista mi se nije svidelo, nekoherentna radnja, svake dve epizode jovo nanovo, sustinski prazna serija...
Westworld - tri epizode i gudbaj, uopste me nije zainteresovalo i privuklo da gledam dalje
Peaky Blinders - odrobijo prvu sezonu, sve mi to nesto naivno i soft, i na kraju kad konacno ocekujes neko konkretno desavanje, oni se razidju i svako svojoj kuci
Agent Carter - za ovu seriju je retko ko i cuo, dokaz da te manje popularne serije sa razlogom imaju takvu reputaciju
The Witcher - promasaj, kome se svidelo svaka cast
The Mandalorian - mozda i najgora serija koju sam ispratio, vec negde napisah, pravljena za malu decu i Amerikance debile

E sad Sopranose sam isto stopirao posle prve sezone ali s tom razlikom da je ta serija zaista kvalitetna u odnosu na ove pobrojane...
Samo mislim da je umesto 86 epizoda jedne serije bolje odgledati gomilu dobrih filmova ili vise kracih serija...

Fargo sam nesto malo pratio kad se davao na TV i nije mi se svideo, medjutim sad sednem i odgledam seriju od pocetka do kraja i stvarno je dobra...
Tako da moze da se desi da npr. Blindersima dam jos jednu sansu..

PS. Carterovu sam odgledao celu prvu sezonu, Witchera 4 epizode, a Mandalorijanca 3 ep..
 
Ihhh ima ih

Peaky Blinders (nerealisticno *****, kraj cetvrte sezone i ozivljavanje Alfija im je ogromna glupost), Narcos (prve dve sezone zabavne, posle me smorila, mada mozda i nastavim da gledam ovu), Better Call Saul (ne znam, jednostavno dosadio, mislim da se suveise oslanja na slavu Breaking Bad-a), Game of Thrones (apsolutni sampion, prestadoh posle dve sezone, pricao sam zasto)...
 
Dark - uzasno me smorio
The 100 poslednju sezonu ne mogu,uzas mi je
The OA, ne secam se kada sam goru seriju gledala ,ocekivala sam vise zbog ocene 7.9

Dark sam i ja bio na granici da prekinem, ali mi je drago sto nisam... Doduse treca sezona koju sam cekao mi nesto bez veze, al prve dve zato top... Njih ce tek sad svi zivi da kopiraju, ne u smislu putovanja kroz vreme nego ta mracna atmosfera, medjusobno povezane porodice u malom mestu, itd..

Problem sa serijama je sto u 95 posto slucajeva si u prve dve sezone sve video.. Preko toga je smaranje.. Zato su Breaking Bad i Game of Thrones najbolje serije jer nikad kraja iznenadjenjima...
 
Sherlock je serija koju sam počela da pratim sa ODUŠEVLJENJEM, bila sam presrećna kada se pojavila, ali oduševljenje je utihnulo u toku druge sezone, a posle druge sezone više nisam pratila seriju. Zašto: prva sezona je bila odlična jer se pridržavala Dojlovih priča, ali je sve sa velikim uspehom preneseno u naše vreme. Kako je odmicala, počeli su da uvode bezvezne likove koji su dobili dominantne uloge i više mi nije bilo autentično. Ne zameram im mnogo, i to tezgarenje je u duhu Artura Konana Dojla, koji je Šerloka pisao za lovu, čak ga je i ubio jer ga je već bio zamrzeo, ali nudili su mu toliko
para da ga je vaskrsnuo...

p07vsqbs.jpg


Prestala sam da gledam i Ozark, Sopranove, sve serije sa muškarcima ogrnutim u krzno (ne sećam se ni imena), Divorce, onda onu budalu sa tigrovima, Orange is the New Black, Prison Break, Oz (serije su verovatno dobre, ali izgleda ne volim zatvorske serije)...
Možda je bilo lakše nabrojati serije koje sam odgledala do kraja :)

Dobar je Serlok, svidja mi se humor i sve, al pre 10 godina takva serija je bila revolucija, a sad ih imas na svakom koraku, manje vise slicnog kvaliteta...
 
Narcos i Narcos: Mexico - obe su mi nekako mlake u odnosu na Gomorrah

True Blood - počela sam da gledam na preporuku, mada nisam nastavila. Početak nije bio loš

Lucifer - simpatično predstavljen pali anđeo but no, thanks. Valjda gledaocima treba da se približe satanisti
 
westworld na početku druge sezone, jer je iz nekog sci fi žanra prešlo u glupu akciju
billions u trećoj sezoni jer me preterano nervira onaj tužilac i kao pojava i kao karakter
vikinge prestala da gledam na kraju prve sezone, jer sam izgleda imala prevelika ili možda samo drugačija očekivanja od te serije
to je to ja mislim od popularnijih, a ima ih dosta kod kojih sam odustajala već na prvoj epizodi...
 
True Blood - počela sam da gledam na preporuku, mada nisam nastavila. Početak nije bio loš

E sad mi samo reci da nisi gledala drugu sezonu. Druga sezona je najludja sezona neke serije ikad.
Prva se razlikuje dosta od ostatka serije, sve se vrti oko Lizzy Caplan, ubistvo levo desno.
Ali druga sa Michelle Forbes, Annom Camp, baby vamp Jessicom i ostalim ludacima je vrh.
Ima i posle dobrih likova i legendarnih scena, ali opada malo kvalitet sa vremenom.
 

Back
Top