Quantcast

Серија „Краљ Петар Први“ од вечерас на РТС-у

Sotir zvani djubre

Veoma poznat
Poruka
13.571
Радош Бајић је ин д седл аген...
Radoseva Ravna Gora je ma ko sta pricao isto jedan dobar projekat i mislim da ce ova nova serija i film koju je najavio o najvecoj akciji spasavanja 500 saveznickih pilota od strane JVuO takodje biti korektna. Prijem kod publike ce verovatno ponovo biti katastrofalan, ali ce svi gledati. Komunjare ne vole sto se tako nesto uopste snima, a cetnici mu traze zamerke i dlaku u jajetu, zasto nije jos bolje i lepse prikazao, a ove druge vise ocrnio... Itd.. Narodu nikad udovoljiti... Mislim pazi ume narod cesto i pravilno da oceni, npr. Rode su svima odlicna serija, Nemanjici su svima epic fail i to je ok. Ali narod zna nekad i da omane, ne pogadja bas uvek.

Sotir zvani djubre

Veoma poznat
Poruka
13.571
Odgledala sam seriju i konacan utisak je negativan.Kralj Petar predstavljen je kao jedan izgubljen patetican starac
Paa... ne slazem se :)

Ipak, on donosi odluke, ne pristaje na ucene, koristi ugled u svetu da vitalno pomogne da ne kazem spasi Srbiju, spasava decu iz smetova (ko je rekao Vucic? :mrgreen:)... Nemoj smetnuti s uma da je on bio tesko bolestan... Da ima tu i patetike pogotovo na kraju, ali i sam Ristovski je rekao da se patetike ne treba stideti a cilj toga je bio da se prikaze njegova dilema da li je sloboda vredna tolikog stradanja, i da se totalno sve baci na tu kartu mucenistva, patnje i stradanja naroda i vojske..... Verujem da ces se sloziti da nije bilo bas cesto prilike da vidimo tako nesto na srpskoj televiziji.... A opet na momente se vidi i srpska pobeda, za razliku na primer od Zaspanke koja je totalno defetisticka serija i film.