SEPIA

Pobednicka slika:
primer kako od lepog napraviti lepse.Zasto?

Panj k'o ja bi se priblizio sto vise i slikao jedrenjak u sto krupnijem planu, ne razmisljajuci mnogo o kompoziciji, koja je ovako do jaja.
 
A za montenegrovog goluba sam bila ubeđena da je divljin. :lol:

bug.gif

Ovo mu dodje kompliment. Hvala. :razz:
 
tek sad videh da me je psiho odbanovao. ali, kasno, jer nisam mogla da glasam. jedrenjak je ok, ali je moj favorit bila fotka koja je osvojila 3. mesto. sad vidim da je to fibina fotkica.
uopšteno, lepe su vam fotke. baš se trudite.
 
Žao mi je što je miki za fotku 24 dobio.....

Bravo svima a navise cestitkama pobednicima, predivne fotke...

Djole, sto se tice fotke 24, napravljena je prvog dana kada sam kupio E-500, u istom shopping molu gde sam ga kupio i u stvari sam ga "isprobava", u tom isprobavanju sam probao i sepia mod. slika je tako reci neobradjena, mozda malo kropovana, i izvorno uradjena u sepii...
 
Kako ti nisu jasne? Imao si nacrtnu, ne? Razapet je štrik od zida koji se vidi na slici do njemu naspramnog. A svetlo bije levo od štrika gore, dok je luk okačen sa desne strane štrika u njegovoj visini.

bug.gif
 
XIA:umetnice jedna suptilna! ovo suptilna jer se na svim tvojim fotkama, provlaci tako jedno fino "apstraktno" rezonovanje, atmosfera, komponovanje, skroz specificno. i oseca se da si arhitetka:D

inace ja cu tebe da prestanem da hvalim, nema poente mnogo su ti dobre fotke (ona na ulici isto), pa cu samo da ti pisem lose kritike :D posto u poslednje vreme na svaku fotku mogu uglavnom "bravo xia" da stavim ;)
 
E Alal hvala ti. :D Slobodno ti udari po kritikovanju. Kao što si primetila zbog profesije nemam problema sa kompozicijom, ali mi se vrlo često dešava da na brzinu obrađujem fotografije pa da napravim greške u obradi. Zato, hvala ti na sugestiji. :D
I da, ovu fotku sam davno obrađivala, dok sam imala PS7 koji nema Shadow/Highlihgt, ajd probaću da ga istaknem ovom opcijom. :D

bug.gif
 

Back
Top