Sendvičari i strani plaćenici na forumima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vladimir983

Primećen član
Poruka
974
Već neko vreme primećujem nešto čudno. Svakodnevno srećem mnogo ljudi, takav mi je posao... Međutim, još nijednog nisam čuo da je pristalica vakcinisanja, da veruje da je ovaj virus prirodni i da voli ovu vlast. Sem jednog mog drugara i komšije, koji je bio u startu za vakcinu, ali se i on posle nekog vremena popišmanio.

Takvo je stanje u realnom svetu. E sad - uđem ovde na forumu i odjednom se pojave neki likovi koji su pobornici vakcinacije, obožavaju predsednika, jedva čekaju da se umreže u 5G, pljuju po svakome ko nije istomišljenjik, udaraju one patetične smajliće - kao oni nekoga ismevaju...

I onda se pitam, odakle izviru ti likovi, kud se oni kreću, šta ti ljudi rade i od čega žive, ako ih na ulici ne možeš sresti, a po ceo dan kucaju hiljade poruka na forumima.
Da li oni uživo kriju stavove , a ovde prosipaju svoje najcrnje misli, zaista ne znam, ali ja barem takve likove u realnosti ne srećem.

I onda dolazim do jednog zaključka - ako neko sedi ovde satima i kuca na hiljade poruka dnevno, pritom ne radi nigde, on je ili neki teški degenerik na roditeljskoj grbači, koji ne zna od dosade šta će sa sobom, pa onda leči neke svoje komplekse, terajući kontru svima. Ili je možda neki strani plaćenik koji ima zadatak da putem ovih mreža izvrće činjenice i širi dezinformacije.

Šta drugo da mislim o takvima, kada se sama činjenica nameće - od čega ti ljudi žive, ako satima vise po raznim forumima.

Poslednja izmena:

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
13.150
Već neko vreme primećujem nešto čudno. Svakodnevno srećem mnogo ljudi, takav mi je posao... Međutim, još nijednog nisam čuo da je pristalica vakcinisanja, da veruje da je ovaj virus prirodni i da voli ovu vlast. Sem jednog mog drugara i komšije, koji je bio u startu za vakcinu, ali se i on posle nekog vremena popišmanio.

Takvo je stanje u realnom svetu. E sad - uđem ovde na forumu i odjednom se pojave neki likovi koji su pobornici vakcinacije, obožavaju predsednika, jedva čekaju da se umreže u 5G, pljuju po svakome ko nije istomišljenjih, udaraju one patetične smajliće - kao oni nekoga ismevaju...

I onda se pitam, odakle izviru ti likovi, kud se oni kreću, šta ti ljudi rade i od čega žive, ako ih na ulici ne možeš sresti, a po ceo dan kucaju hiljade poruka na forumima.
Da li oni uživo kriju stavove , a ovde prosipaju svoje najcrnje misli, zaista ne znam, ali ja barem takve likove u realnosti ne srećem.

I onda dolazim do jednog zaključka - ako neko sedi ovde satima i kuca na hiljade poruka dnevno, pritom ne radi nigde, on je ili neki teški degenerik na roditeljskoj grbači, koji ne zna od dosade šta će sa sobom, pa onda leči neke svoje komplekse, terajući neku kontru svima. Ili je možda neki strani plaćenik koji ima zadatak da putem ovih mreža izvrće činjenice i širi dezinformacije.

Šta drugo da mislim o takvima, kada se sama činjenica nameće - od čega ti ljudi žive, ako satima vise po raznim forumima.
Ostani na ovome dok se ne dokaže suprotno. Najpametnije je.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.648
Vrlo vazno je reci , samo lud veruje u informacije i misljenja ljudi na netu....
Ovo ozbiljno kazem, posto ljudi su lenji i ocekuju da su im utisci sa neta stvarni , tj jesu stvari , ali nisu realni....

Bukvalno je skoro sve lazno.....skoro sve...
Od vernosti, ljubavi , seksa, tutorijala, misljenja, svadja i slicnog....
Reklama, ponude, osobina proizvoda i slicnog...

Oni koji su imali srecu da osete internet onda kad je bio iskljucivo visokoobrazovni , tj kad su samo studenti prestiznih i bogatih fakulteta imali pristup netu, zna kako izgleda muvanje, seks, ljubav u takvim okolnostima, kako izgleda chat i forumi u takvim okolnostima i to nije ni blizu danasnjeg..
Ostali ne znaju pa se mozda ne zanose toliko ali se zanose da je net razmena informacija.....
Net je plasman informacija, a to je mnogo razlicito od razmene....
Kod plasmana imamo i push i pull tehniku kao i mnogo ostalog, sto je prilicno nedozvoljeno iz ugla moralnosti ili neke relativne objektivnosti....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.648
Moze se gledati kako lazni net kreira ljude koji ocekuju istinit net....
Postaju usamljeni preplaseni , zamenili su realno za virtuelno , distancirani , oprezni , namazani virtuelnim forama...i slicno...
Industrija koja uposljava net korisnike je danas u bumu , tj vise se traze takvi net fanatici nego realni ljudi...
Vise se traze poremecene licnosti sa net poremecajima nego realne osobe koje nemaju osobine koje navedoh kao posledice ocekivanja istinitog neta a on lazan...

TV kao nesto izmedju, novine kao nesto izmedju , ne znam da li to da se analizira...
Isplativost poremecaja laznog neta postoji ...stvarno postoji....jer realac dolazi u konflikt sa takvim okruzenjem jer nije prilagodjen...
E sad da li ce to dovesti do nestanka realnih osoba, mozda...mozda ne...industrija virtuelnih ljudi je u ekspanziji i to velikoj...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.648
Ako si realac mozes biti na dva nacina realac, krdo ili individualac....
Krdo nema potrebe niti je ikad objektivno , vazno je sta se uspostavi kao verovanje krda...bilo da je to religija bilo da je istina o osobi....
Individualac nema potrebe za objektivnim , ali ima potrebe za dobrim procenama, jer to dosta utice za razliku od krda....
Dobre procene su nesto izmedju objektivnog i verovanja krda....tj shvatanje kad je to verovanje lazno...a nije toliko bitno da bude filozof , tj tacnije da bude neko ko otkriva istinu....
Istina ili ono sto jeste je totalno nebitna coveku....

Dok su uspeli da je forsiraju kao nesto bitno , dotle je jacao pokret naucnog razmisljanja, sada je to samo svedeno na naucni postupak....nesto kao putanja do sertifikata, nista bolje od toga...

gost 386492

Poznat
Poruka
8.208
Nije takvo stanje u realnom svetu, nego u svetu u kojem se ti kreces, kako zracis tako privlacis, to ti je to
E sad - uđem ovde na forumu i odjednom se pojave neki likovi koji su pobornici vakcinacije, obožavaju predsednika, jedva čekaju da se umreže u 5G, pljuju po svakome ko nije istomišljenjik, udaraju one patetične smajliće - kao oni nekoga ismevaju...

gost 386492

Poznat
Poruka
8.208
Vucica uglavnom ne vole ali posto mozak ne koriste ne bi oni shvatili ni kakav je on da nema neke lazne opozicije i da se ne prepucavaju po medijima. Videli su da svi pricaju o tome i da ga svi pljuju a ne primecuju ni najobicnije stvari a kamoli ko je kakav i sta zapravo radi pa onda samo reda radi komentarisu politiku da se utope u mase. Zna se na koga si mislio ovom temom, samo zapamti, da je ta osoba iole sposobna za kriticko razmisljanje i diskusiju onda bi razgovarala sa neistomisljenicima a ne bi ih nazivala budalama bez ikakvog argumenta i ne bi gutala svaku glupost koja se servira. Kad stavi neku besmislenu reakciju to pokazuje da nema sta da kaze a ujedno ti i povecava broj reakcija al to izgleda nije shvata.

faraonn

Elita
Poruka
17.713
...jedino , sto se kosi sa zdravim razmisljanjem
tj . uvrijezenom logikom je...da odgovarajuci strucnjaci/ infektolozi/
daju kontradiktorna misljenja i to svojoj struci...
Jedino i dovoljno je to ...ali ,-cemu ?
Onima koji vjeruju ...neka vjeruju ...
Onima koji ne vjeruju...neka ne vjeruju...
U pravu su obje Strane jer im daju za pravo ...prof...dr..mr...infektolozi...
pulmozi i jos ...boze im pomozi...i oprosti ...ali,
mnogi od njih , znaju sta rade...

Vladimir983

Primećen član
Poruka
974
Nije takvo stanje u realnom svetu, nego u svetu u kojem se ti kreces, kako zracis tako privlacis, to ti je to
Ne znam u kom se ti svetu krećeš, ali ja konkretno vozim gradski autobus. I kroz njega prođe najmanje tri hiljade ljudi za jednu smenu od 8 sati. S kim god da sam pričao, niko ne može Kona očima da vidi. Pljuju i bogaradaju onog Vučića do devetog kolena.
Ti se verovatno ne voziš autobusom, imaš svoja lepa skupocena kola, kojim putuješ svake godine na letovanja i zimovanja.
Pa zašto bi onda ti mrzeo svoga gospodara, pored koga ti je lepo u životu. Naravno da ćeš aminovati što god čuješ u režimskim medijima, jer tebi je super. Zato si tako pozitivan, jer si se uhlebio kako treba. I ja bi možda isto tako govorio, da mi je tako dobro kao tebi.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.