Selo gori a baba se ceslja

gost 149754

Poznat
Poruka
8.473
Evo veceras pocinje repriza serije Selo gori a baba se ceslja
Da li vam se svidja ova serija?
Da li ste je ranije gledali? Da li cete gledati reprizu? Koji lik vam se najvise svidja?
Meni se mnogo svidja ova serija. Jedna od boljih. Puna je neke topline. Opisan je mentalitet fantasticno, naglasak je skinut original...Svidja mi se sto ima toliko divnih pejzaza.
Od likova mi se najvise svidja Milona. Pozrtvovana majka, oprostila je ocu sto se svojevremeno ljutio na nju,cini mi se da je hteo da Milonu ispise iz skole....( hm podseticemo se veceras)
Svidja mi se sto je uvek prisutan monolog glavnog lika, jaoj kako se zvase?
Jedva cekam da se podsetim dragih mi likova....
 
Nek vec jednom prestanu da snimaju serije o seljacima,makar iz postovanja prema njima. ovo vec prelazi granicu podnosnjivosti.Samo kad cujem taj govor menjam kanal.Postalo je tako pomodno
Selo, truba, govor s dva padeza da se zna da je serija made in Serbia
I potpun nedostatak bilo kakve kreativnosti.Glupost cista
Svaki sprski kanal ima svoju seriju o seljacima
 
Poslednja izmena:
evo prođe repriza prve epizode
ovo je treća repriza ove epizode (hm:think: ništa pohvalno za rts) ali meni nije dosadila
Podsetila sam se likova
Radašin : tipican srpski seljak. dobar u duši ali neće da prizna svoje slabosti
Radojka se bori za dom i porodicu svim silama
Zlatana je zla i zavidna, al to joj neće dugo trajati
Sin Dragan je glup, glup , glup ko noć, aliiiii, :think:vreme će pokazati da baš i nije toliko glup
Serija moze da se gleda sa različitih aspekata i ima više nivoa. Ko hoće da vidi samo komediju, moze se samo smejati, ali ima mnogo više od komedije. Stvar je u tome kako neki ljudi prihvataju život i bore se sa njim
jako je lepa i muzika
 
Poslednja izmena:
Opet osecam u ovim postovima onaj toboznji urbanizam,kao "sve nema pojma,sve je shit,samo sve shto se daje na B92 je cool".Iskreno povraca mi se od takvih tipova.Sto se ove babe i cesljanja tice,mislim da je pre svega ovo globalna najezda serija o selu(Seljaci,Moj rodjak/strina/tetka/baba sa sela...),jos da krenu da repriziraju Bulidzu i "Gradjane sela Luga",pa da se "utepam ki siroce"(jel sam dobro rekao?).U pitanju je opsta komercijala i molim Boga da ovo "Selo gori",ne potraje ko "Mjesoviti brak" svojevremeno sa 420 000 000 000 epizoda.Isto mi ide na qurac reklama da je to najgledanija i najbolja serija u istoriji televizije(ista pompa je pravljena i za "Rode"),a ustvari je cista jednocasovna zabava za nasu vecinsku,nazalost prostu publiku,koja se lozi na ono "sine Dragane","nemo se ljutis" itd.Pogledao sam par epizoda,serija nije nista epohalno i proci ce mnogo godina(decenija,vekova) dok se napravi dobra serija o selu kao npr."Ljubav na seoski nacin".Sa tim i sa zakljuckom da nam je televizija otisla u qurac,jer se u pre podnevnom terminu,umesto standardnog skolsko-obrazovnog programa,daju "Ocajne domacice" i neke glupe americke krimi serije,pa se onda cesamo po glavi kako nam je omladina ovakva kakva je,zavrsavam ovaj post.Orevuare i cao!:D
 
kobajagi serija svaki put obara gledanost, a pogledaj koliko negativnih komentara. Sve negativni komentari samo jedan ili dva pozitivna.
Ali dobro. Ja i dalje volim seriju, nekako mi je optimisticka
Eno juce Milona dosla na slavu ocu. Bas lepo. Ostace kod njega dok joj muz radi u Rusiji...A kakav joj je muz, krupan i jak, prava grdosija. A deca imaju imena prava srpska...Miliva i Milutin..a ne kao Radenkovo\ Tomas
a Radasin kurvar jedan neopevan....
I da. Svidjaju mi se sve one fraze tipa > Sine Dragane, nemo da se ljutis, zajebalo vek...sve one postoje u narodu. Ma skinuto original:klap:
 
Poslednja izmena:
Pitam se kada ce doci serija
ciji se scenario ne zasniva na nesporazumu
i u kojoj kadrovi nisu mrtvi

dooobro Paja Cutura, znam da si ti filmski kriticar:D
a vidim imas i podrsku:D
salim se, misim nemote se ljutite....:hahaha:
elem, serija je snimana za siroke narodne mase. I meni bar prija da sa vremena na vreme pobegnem iz stvarnosti, pustim mozak na otavu
mada, prija mi da pogledam i ozbiljnije filmove tipa Klopka,da procitam dobru knjigu ruskih klasika.....
ali nekad gledam i spansku seriju. Gledala sam seriju Tajna i Korak napred
no da ne skrecemo sa teme....
mozemo analizirati sa umetnicke strane,ali i ne moramo
opustis se, gledas 45 min plus reklame,smejes se,a ako ne volis seriju, promenis kanal i mirna Backa
p.s. stvarno sam se salila,mislim uopste mi ne smetaju negativni komentari iako se meni serija jako svidja, zato raspalite ako vam se svidja i ako ne...:bye:
 
baš lepo,:D
za sad ču je gledati na tv, a kad prođe, videćemo, tu smo:D
a Radašin sam , radojka pomaže oko unučeta, pa živela sloboda
a evo došo mu sin...., ma važno je da je doveo unuče,a što se razvodi,,,,, nema veze
a ova muzika, što se čuje kad mu dolazi sin, najlepša mi je u celoj seriji.....milina božja
 

Back
Top