Selaković: Četiri države povlače priznanje Kosova

Perperius

Poznat
Poruka
8.936
Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković rekao je, nakon sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, da dve velike države rade na logističkoj podršci Prištini za dobijanje priznanja.

Sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, kojoj je predsedavao Aleksandar Vučić je završena, a javnosti se obratio ministar Nikola Selaković.

„Ja sam predao predsedniku Vučiću diplomatske note četiri države koje su povukle priznanje“, rekao je on i dodao da se Srbija nalazi u veoma teškoj situaciji.

„Naša ržava izložena je strahovitim pritiscima, da prihvatimo narušavanje teritorijalnog integriteta naše države, da prihvatimo rušenje međunarodnog javnog prava. Došli smo do informacija da dve velike države pružaju podršku Prištini“, tvrdi Selaković, uz napomenu da će naredni dani biti burni i važni.

Sednici u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike prisustvovali su ministar odbrane Nebojša Stefanović, ministar spoljnih poslova Nikola Selaković, ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović, predsednik Skupštine Ivica Dačić i drugi ministri…

https://nova.rs/vesti/politika/selakovic-cetiri-drzave-povlace-priznanje-kosova/

Sprema se opet geografska igra, pa da krenemo polako :D

Perperius

Poznat
Poruka
8.936
Glavni kandidati:

Avganistan
Kostarika
Senegal
Peru
Maršalska Ostrva
Burkina Faso
Kolumbija
Belize
Samoa
Malezija
Mikronezija
Panama Maldivi
Gambija
Bahrein
Jordan
Dominikanska Republika
Malavi
Mauritanija
Esvatini/Svazilend
Vanuatu
Džibuti
Somalija
Honduras
Kiribati
Tuvalu
Gvineja
Niger
Benin
Sveta Lucija
Gabon
Obala Slonovače
Haiti
Brunej
Čad
Timor
Sveti Kits i Nevis
Tanzanija
Jemen
Egipat
Salvador
Tonga
Antigva i Barbuda
Barbados

Poruka
72.766
Moje mišljenje da će to biti

Egipat (zamrzli su priznanje Kosova i vodili su više rasprava nakon priznanja)
Peru (glasali više puta protiv Kosova u UN)
Avganistan (pad proameričke vlasti)
Sveti Kits i Nevis (obećali su povlačenje priznanja kad je Nauru povukao svoje priznanje)

Uhhh, talibani koliko god im se sviđali srpski abtiglobalisti, ipak ne mogu puno protivu muslimana.

Ne znam...

Straks92

Legenda
Moderator
Poruka
61.668
vn051401sr-460x0.jpg

blsrb051401-460x0.jpg

AleksaJ

Elita
Poruka
23.816
Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković rekao je, nakon sednice Saveta za nacionalnu bezbednost, da dve velike države rade na logističkoj podršci Prištini za dobijanje priznanja.

Sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, kojoj je predsedavao Aleksandar Vučić je završena, a javnosti se obratio ministar Nikola Selaković.

„Ja sam predao predsedniku Vučiću diplomatske note četiri države koje su povukle priznanje“, rekao je on i dodao da se Srbija nalazi u veoma teškoj situaciji.

„Naša ržava izložena je strahovitim pritiscima, da prihvatimo narušavanje teritorijalnog integriteta naše države, da prihvatimo rušenje međunarodnog javnog prava. Došli smo do informacija da dve velike države pružaju podršku Prištini“, tvrdi Selaković, uz napomenu da će naredni dani biti burni i važni.

Sednici u zgradi Generalnog sekretarijata predsednika Republike prisustvovali su ministar odbrane Nebojša Stefanović, ministar spoljnih poslova Nikola Selaković, ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović, predsednik Skupštine Ivica Dačić i drugi ministri…

https://nova.rs/vesti/politika/selakovic-cetiri-drzave-povlace-priznanje-kosova/

Sprema se opet geografska igra, pa da krenemo polako :D

Да нису Словенија Хрватска Македонија и Бугарска .. па су зато добиле педалу на ЕУРОВИСИОН ?

Mstislav

Buduća legenda
Poruka
35.765
Moje mišljenje da će to biti

Egipat (zamrzli su priznanje Kosova i vodili su više rasprava nakon priznanja)
Peru (glasali više puta protiv Kosova u UN)
Avganistan (pad proameričke vlasti)
Sveti Kits i Nevis (obećali su povlačenje priznanja kad je Nauru povukao svoje priznanje)

Talibani braca srpska. Da im izvezemo jos kako svinjskih papaka i na konju smo.

Poruka
4.971
Abhazija (u ime Gruzije), Pridnjestrovlje (u ime Moldavije), Luganska NR i Donjecka NR (u ime Ukrajine)...eto ga cetiri...ali u osnovi je pet jer sa Abhazijom je u ime Gruzije priznanje povukla i Juzna Osetija...veliki dan za Srbiju, veseli se srBski rode
Poruka je automatski spojena:

Hrvati će povući priznanje kada mi priznamo RSK.
RSK za Zemun...moras priznati da ste vi bolje prosli

Dekston

Iskusan
Poruka
5.167
Glavni kandidati:

Avganistan
Kostarika
Senegal
Peru
Maršalska Ostrva
Burkina Faso

Kolumbija
Belize
Samoa
Malezija
Mikronezija
Panama Maldivi
Gambija
Bahrein
Jordan
Dominikanska Republika
Malavi
Mauritanija
Esvatini/Svazilend
Vanuatu
Džibuti
Somalija
Honduras
Kiribati
Tuvalu
Gvineja
Niger
Benin
Sveta Lucija
Gabon
Obala Slonovače
Haiti

Brunej
Čad
Timor
Sveti Kits i Nevis
Tanzanija
Jemen
Egipat
Salvador
Tonga
Antigva i Barbuda
Barbados
Ove što sam boldovao je moguće da će povući priznanje Kosova. Za ostale nisam siguran. Egipat je uspostavio čarter letove za Prištinu znači ništa od povlačenja priznanja,iako im fali žita ove godine ko nikad. Svazilend,Dominikana i Gambija su ga odpriznale čini mi se ?? U Somaliji je turska vojna baza ništa od toga. Kolumbija je pod kontrolom Amerike. Bahrein,Maleziju i Afganistan zaboravi.

zemunski kej

Elita
Poruka
18.278
Da je ziv Djindjic ,nesto bi uradio sigurno. Ameri se peru sto su bombardovali civile u Srbiji i uvek gledaju da to zataskaju. Ali ovaj nas decko je u problemu i gleda da nekako prezivi tako da nece nista da uradi. Ne sme. Normalno je da zemlje povlace priznanje posle ovoga u Ukrajini. Medjutim kada je ovaj pristao da mu ambasador bude Kristofer Hil a mogao je da kaze da je nepozeljan i da saljju drugog ,nema nista od toga.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.