sekte i Srbija

uh toliko sam i kao klinka slusala o njima,interesovala se,sad me je smorilo........kad sam sa nekim manjim drustvom bila na zlatiboru,videli smo jednu sektu i ljude tamo koji su ''najnormalnije'' igrali fudbal,zezali se,itd
 
Ma, zlo zla...

Evo vam primer jednog lika iz kraja njegovi su roditelji bili u sekti i on je uvucen u sektu. Jehovini svedoci. Nisu mu dali da ide u srednju skolu da bi zavisio od njih koji su mu odmah dali posao koji je radio oko godinu dana i sad bleji u kraju vec godinama nista ne radi samo ide u teretanu i vozika se ladom po gradu...
 
hmmm. pa i jesu.

Autobus 88:
Evo vam primer jednog lika iz kraja njegovi su roditelji bili u sekti i on je uvucen u sektu. Jehovini svedoci. Nisu mu dali da ide u srednju skolu da bi zavisio od njih koji su mu odmah dali posao koji je radio oko godinu dana i sad bleji u kraju vec godinama nista ne radi samo ide u teretanu i vozika se ladom po gradu...
dobra ta sekta. tako cju i ja ako ne uspem na fakultetu.
 
/I/I@Ī@:
ovaj sto kaze za metalce ...
pa mislim ...svi metalci (cast izuzecima ) ne postuju boga ... i crkvu ....
samim tim >>>
cekaj, da li to znaci da svi koji ne veruju u boga pripadaju nekoj sekti? Pa ja poznajem toliko ljudi koji ne veruju u boga pa nisu u sekti... A sto se tice metalaca, ne vidim razlog da ih drugi ljudi Gledaju kao cudake. To sto slusaju drugaciju muziu ne mora da znaci da su potpuno drugaciji.
 
Eto ti sad, moram da napišem poruku i na podforumu Tinejdžeri, da zadovoljim pedofilsku stranu svoje morbidne ličnosti.

eLeM, sekte mogu da budu itekako bolje od vladajuće pravoslavne vere. One mogu da premoste taj jaz između verujućeg i odgovornog čoveka. Naravno, ne odmah, ali vremenom.
 
Fizicar:
Ja ne verujem u Boga i slusam metal muziku. I jel mi fali nesto? Naravno postujem one koji veruju i nemam nista protiv njih.

Pa, trebalo bi da imaš nešto protiv njih. Mislim, ako želiš angažovati neke ljude koji su vernici, ako ih želiš pokrenuti na život, oni će ti kazati: šta me briga, ja živim i posle smrti. Ili kažeš: Ajde, pripazi se malo, možeš da nastradaš. A ovaj ti odgovara: Mene bog čuva. Ima bezbroj slučajeva... pa ako ti je do neke osobe stalo, morao bi da je naučiš da bude ateista. Ateizam je humanizam. Vera je priznanje slabosti i opravdanje za neodgovornost i pasivnost.
 
/I/I@Ī@:
ovaj sto kaze za metalce ...
pa mislim ...svi metalci (cast izuzecima ) ne postuju boga ... i crkvu ....
samim tim >>>


Ja sam izuzetak. :)

Ali sigurna sam u jedno - sekta ima za cilj samo sopstvenu korist i nista drugo, dovesce ljude do propasti i nece im biti zao, a hiljadarkama ce brisati dupe.

Mislim da ljude treba pustiti da veruju u ono sta zele i sto misle da je ispravno, samo dok ne nanose stetu drugima.
 
Slazem se.....Ja se sjecam kad je kod nas nekad posle rata 8 OSNOVACA bacilo pod sebe bombu....:(:(:(
Bili su u nekoj sekti...a naravno,ti koji su ih navukli unutra nisu nikad ni uhvaceni...:twisted:
 
Misanthropos:
Pa, trebalo bi da imaš nešto protiv njih. Mislim, ako želiš angažovati neke ljude koji su vernici, ako ih želiš pokrenuti na život, oni će ti kazati: šta me briga, ja živim i posle smrti. Ili kažeš: Ajde, pripazi se malo, možeš da nastradaš. A ovaj ti odgovara: Mene bog čuva. Ima bezbroj slučajeva... pa ako ti je do neke osobe stalo, morao bi da je naučiš da bude ateista. Ateizam je humanizam. Vera je priznanje slabosti i opravdanje za neodgovornost i pasivnost.

A sto da imam nesto protiv njih? Svako treba u nesto da veruje. Ja na primer verujem u Deda Mraza. :) To je njihov izbor.

Tema:
Ma ti ljudi malko nisu pri sebi. Muslimani radjaju mnogo dece da bi posle mogli da ih salju u rat. :roll: Mislim gde je tu ljubav (sem ova prema otadzbini tj. veri)?
 
E slazem se! Sta, ako ne verujemo u boga ne znaci da nismo kao i drugi... Cak mi koji se ne izjasnjavamo kao vernici smo veci vernici od onih sto nose krstace oko vrata i po pet brojanica na ruci... I ne kapiram one muslimane sto sve rade zbog boga. Da li normalan covek moze da bude bombas-samoubica samo zbog vere............... Naravno, cast izuzecima :-)

Btw. i ja verujem u Deda Mraza :-) :-) :-)
 

Back
Top