Seksualno zlostavljanje u djetinjstvu

UltraVioletna

Ističe se
Poruka
2.822
Pozdrav,

Proživio sam seksualno zlostavljanje u djetinjstvu od strane očevog prijatelja. Sad sam nešto stariji, idem na terapiju povremeno ali teško se ponekad nosim s tim. Ima li još vas s sličnim iskustvima?
Ima nas,svuda. Dobro je što ideš na terapiju. Samo nemoj da odustaješ. Da će nekad biti teško - biće. Oporavak je proces,trajaće.

Serafim 00

Iskusan
Poruka
6.200
Pozdrav,

Proživio sam seksualno zlostavljanje u djetinjstvu od strane očevog prijatelja. Sad sam nešto stariji, idem na terapiju povremeno ali teško se ponekad nosim s tim. Ima li još vas s sličnim iskustvima?
Nemam licnih iskustava...Ali moras znati da to nije tvoja krivica nikako I nikada...bio si dete, dete koje odrasli treba da stite, a tu su zakazali... Nadji izuzetno dobrog psihoterapeuta, jer los ce samo napraviti vise stete...Razgovaraj o tome sa osobama od poverenja...nije sramota to sto to si desilo ..Neces nikada zaboraviti, ali ces ga uspesno ugraditi u svoju licnost I sa tim ziveti normalno...treba vremena

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.808
vazno je da si krenuo da se boris sa tim i da resavas taj problem..
jel si ga prijavio?..da manijak ode u zatvor.
Na osnovu kojih dokaza? Proslo je puno vremena i sada je vec kasno.
Pozdrav,

To je veoma tuzna stvar. Ja bih mu se napio krvi.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.808
Једини доказ би му био можда полиграф, мада питање је колико је и он релевантан. Са друге стране можда је лик и неки хладнокрвни психо и прође тест на кеца. Има таквих.
Poligraf traži saglasnost i poligraf se ne smatra dokazom na sudu. Može se koristiti kao indikator, kao sredstvo da se dođe do priznanja, ali se ne može uvrstiti u dokaz.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.577
Hvala, ima boljih i lošijih perioda ali napredujem.👍
žao mi je najiskrenije i uvek kada procitam ovako nešto u meni naraste bes , takve osobe treba da odgovaraju
da li si roditeljima rekao sta ti se desilo..verujem da bi te razumeli i pomogli ti da prevazidjes to što ti se desilo

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.874
Poligraf traži saglasnost i poligraf se ne smatra dokazom na sudu. Može se koristiti kao indikator, kao sredstvo da se dođe do priznanja, ali se ne može uvrstiti u dokaz.
Па знам то, него ето кажем можда једино то. Момак није рекао које је злостављање и у којим околностима у питању. Можда неки доказ и постоји, ми то не знамо. Мада ако сам није рекао ништа више, то треба поштовати. Мада нема у овом случају на суду правде, ово човек решава на два начина. Или узме правду у своје руке, или се помири са тим.

jolemisa

Elita
Poruka
20.265
On je u inostranstvu odavno. Da ga sretnem na ulici, ne znam šta bi uradio.
Mozda je i bolje da ga ne sretnes nikada,a polako idi kod specijaliste,da ublazis te probleme u sebi.Znam da je to veoma tesko,a nama koji nismo to prosli,lako da kazemo.Probaj sa lekarom da prebrodis to i krenes u normalan zivot.Za seb znam da bi ga ubio kada bi ga sreo,ali nije ni to resenje,da se ide u zatvor i da se ispasta zbog njegove bludne osobine.Zelim ti sve najbolje i miran zivot u buducnosti.

Dalibor19

Početnik
Poruka
8
Najiskrenije mi je zao i svaki put kad ovako nesto procitam se naljutim, takvi ljudi trebaju odgovarati
jesi li rekla roditeljima što ti se dogodilo..vjerujem da bi te razumjeli i pomogli ti da preboliš to što ti se ddogodi
Prijavi ti to govedo, ako saznas gde je tacno u insotranstvu mogu ga isporuciti Srbiji... niko ne voli pedofile, apsolutno niko
Nemam proverene informacije gde se nalazi ali nije u Srbiji sigurno, mislim da isto ima hrvatski pasoš. Kada se budem malo jos složio životno i finansijski, razmisliti ću da li ima smisla išta preduzimati, ali mislim teško.

Roditelji su mi razvedeni, nažalost nisu baš najbolji odnosi u porodici, što mi još otežava život. Radim na tome da što prije budem nezavistan od njih jer se nekoj pomoći ne mogu nadati.

georgejune

Starosedelac
Poruka
179.360
Ne mogu da zamislim kako ti je ali 1 zivot imas i moras da ga sprecis da jos nekog ne upropasti,ja bih se bolje osecao kad bi mi uspelo da plati za svoja nedela vise od bilo kakvog strucnog savetovanja,pre ces sam izaci iz toga ako budes jak i suocis se s njim ili fizicki ili posaljes na robiju nego da od tebe prave pacijenta

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
275.577
Nemam proverene informacije gde se nalazi ali nije u Srbiji sigurno, mislim da isto ima hrvatski pasoš. Kada se budem malo jos složio životno i finansijski, razmisliti ću da li ima smisla išta preduzimati, ali mislim teško.

Roditelji su mi razvedeni, nažalost nisu baš najbolji odnosi u porodici, što mi još otežava život. Radim na tome da što prije budem nezavistan od njih jer se nekoj pomoći ne mogu nadati.
ali ako je to prijatelj tvog oca, nabolje je da ocu sve kažeš da zna ko mu je i kakav prijatelj i verujem da bi ti otac pomogao
a i tebi bi bilo lakše ..ne moze ni jedan roditelj da ne odreaguje na tako nesto i ostane po strani

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.