Seksualno zlostavljanje muškaraca: "Moja žena me je silovala deset godina"

Poruka
63.314
_109783977_domestic_violence_pic_3_976x549-nc.png.webp


Ogromna većina prijava za porodično nasilje potekne od žena. Za života, trećina svih žena i devojaka doživi neko fizičko ili seksualno nasilje, prema statistici Ujedinjenih nacija.
Značajno manje česti, i manje komentarisani, jesu napadi na muške partnere i članove porodice.
Porodično nasilje nad muškarcima je tabu tema u mnogim društvima, a žrtve često moraju da vode bitku same

Jedan mlad čovek iz Ukrajine podelio je životnu priču sa BBC novinarima, pod uslovom da ostane anoniman.
Evo šta nam je ispričao, kao i savet kako prepoznati znakove porodičnog zlostavljanja i šta uraditi po tom pitanju.

Moja prva​

Ne znam da li su moji prijatelji sumnjali nešto. Sve je sa strane izgledalo sjajno: nasmejana lica, puno prijatelja, mnogo novca, radost i samopouzdanje. Proputovali smo pola sveta zajedno.
Nisam morao da je se plašim dok smo putovali: ne bi me povredila pred drugima.
Najvažnije je bilo izbeći da ostanem nasamo sa njom.

Tek sam nedavno shvatio da me je moja bivša žena silovala 10 godina.
Ira je bila prva žena u mom životu. Upoznali smo se u ranim dvadesetim - ona je bila ta koja je pitala mene da li želim da izađemo.
Roditelji su mi rekli da moram smesta da se iselim čim počnem sa nekim da se zabavljam - započeti vezu značilo je odreći se porodice i krova nad glavom; u jednom danu morao sam da izgubim sve.
Bilo je to zastrašujuće. I tako sam mogao sebi da priuštim vezu tek kad sam uštedeo dovoljno novca da mogu da živim samostalno.

Manjak samopouzdanja​

Uz sve to, moju majku je bila sramota od mene i toga kako sam izgledao - imao sam manjak samopouzdanja.
Moj prvi pokušaj seksa bio je sa Irom i tada sam to želeo.
Međutim, nije da je baš bilo normalno: bilo je bolno i agresivno. Naš prvi seks trajao je oko pet sati i posle me je sve bolelo.
Bila je opsednuta da mora da bude sperme na kraju. Trljala bi me sve dok se to nije desilo. U proseku, trajalo bi od jednog do dva sata.
Seks bi trebalo da je uživanje, ali za mene on nikad nije bio prijatan. Nisam imao nikakvog prethodnog iskustva, mislio sam da je to prosto tako i navikao sam se da pristajem na sve.
Uskoro sam, međutim, počeo i da odbijam. Ali to nju nikad ne bi zaustavilo.
Tad se pretvorilo u silovanje.

ostale gadosti na:
https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-52692382.amp

očekujem komentare mačo nejeba pošto većina beži od "malo zahtevnije žene" na fizikalije ili u šofere
 
Poznata mi je ova tema i mislim da jeste krajnje vrijeme da se o tome ozbiljno popriča tako da bi se moglo pomoći onima koji su se, po tom pitanju, otvorili a i onima koji potajno trpe zlostavljanje.
Na žalost su ljudi skloni da vrijeđaju one koji su u takvoj dilemi, dodavanjem komentara, koji ne samo da su neprikladni, nego žrtve samo dublje u ponore šalju.
Najgore mi je to, da tim žrtvama (m&ž) uvaljuju odgovornost njihovih muka ~kao recimo " pa sto se ne razvede" "treba joj pokazati ko je mužjak" "tip nije pravi muškarac" "ko joj brani da ode od njega, žene su zaštićene" itd.
To dodatno utiče na već povrijeđenu psihu i nastaje nesto kao domino efekat, u kojima se osobe na kraju i same krive za svašta toga.
Mislim da u društvima ovi oblici nasilja nisu dovoljno "obrađeni" i da bi se, pored skidanja tabua, o kojem si iznad napisao, trebalo da učini i nesto konkretnije u vidu pomoći, zaštitnih domova ali i zakonima koje je potrebno mijenjati.
I mislim da bi se trebalo poraditi i na preventivnim mjerama, koje najbolje uspjevaju ako počnemo djecu senzibilizovati za nasilje i jačaati im samopouzdanje...

To su velike grozote koje se odigravaju u psihi kod osoba kojima se oduzme ono glavno~pravo postojanja.
U takvim situacijama u kojima se ljudi osjećaju toliko nemoćno i bezvrijedno,
I'm treba dati podršku umjesto dodijele
čudnih izjava od kojih ništa drugo ne mogu da pomisle, nego da su sami krivi za svoju situaciju.

Užasno je to i mislim sramota za društvo koje prikazujemo ovim i budućim generacijama.

Hjooj ioppe ja nabaljezga 🙄
.. Neam poojma.. Samm kaem
I to e to
 
ova prica zeli da zamagli onu bitniju
duhovno silovanje muzeva u braku
sto je 100x gore nego fizicko

posle se cude sto muskarci postaju gejevi
ili traze samo glupace na dnevnoj bazi
ili odu u neku keliju i mole se bogu 0/24

zneks priroda je to, svak zena ima taj gen
ali nece svaka da ga koristi i po tome se razlikuju
normalne od ludih, pristojne od bolesnih, duhovite od nadrqanih
 
ova prica zeli da zamagli onu bitniju
duhovno silovanje muzeva u braku
sto je 100x gore nego fizicko

posle se cude sto muskarci postaju gejevi
ili traze samo glupace na dnevnoj bazi
ili odu u neku keliju i mole se bogu 0/24

zneks priroda je to, svak zena ima taj gen
ali nece svaka da ga koristi i po tome se razlikuju
normalne od ludih, pristojne od bolesnih, duhovite od nadrqanih
Bilo koja vrsta zlostavljanja bića, ne vezano za spol, dovodi do mentalnog, duhovnog i tjelesnog propadanja..

Al eee fakat ~ da se neko predjeli da ne bude vise hetero, ehh to ne vjerujem sem(!!!!!) ako je evt. (užasno) višestruko i dugotrajno zlostavljanje djeteta, koje kroz psihoze pokušava da se zaštiti i moguće da dovodi do višestruke ličnosti u kojoj je naravno moguće da se mijenjanju sexualno preodjeljenja ili da se skroz odmakne od istih.


Et.. Hajd sad ev ti kahva, pa fino popij ☕😊

I pamti : mojne se mučiti samnom.. . Ja ba znam da nemam pooojma.. Et

Samm kaem 😊
 
Bilo koja vrsta zlostavljanja bića, ne vezano za spol, dovodi do mentalnog, duhovnog i tjelesnog propadanja..

Al eee fakat ~ da se neko predjeli da ne bude vise hetero, ehh to ne vjerujem sem(!!!!!) ako je evt. (užasno) višestruko i dugotrajno zlostavljanje djeteta, koje kroz psihoze pokušava da se zaštiti i moguće da dovodi do višestruke ličnosti u kojoj je naravno moguće da se mijenjanju sexualno preodjeljenja ili da se skroz odmakne od istih.


Et.. Hajd sad ev ti kahva, pa fino popij ☕😊

I pamti : mojne se mučiti samnom.. . Ja ba znam da nemam pooojma.. Et

Samm kaem 😊
zene su duhovno zaebanija bica
i sklonija duhovnom sadizmu koji je gori od fizickog

muskarci su kako bih rekao male mace sto se toga tice
pa zato pribegavaju fizickom ultranasilju kao argumentu

naravno, ima izroda u obe grupacije
koji potvrdjuju napisanu istinu
 
_109783977_domestic_violence_pic_3_976x549-nc.png.webp


Ogromna većina prijava za porodično nasilje potekne od žena. Za života, trećina svih žena i devojaka doživi neko fizičko ili seksualno nasilje, prema statistici Ujedinjenih nacija.
Značajno manje česti, i manje komentarisani, jesu napadi na muške partnere i članove porodice.
Porodično nasilje nad muškarcima je tabu tema u mnogim društvima, a žrtve često moraju da vode bitku same

Jedan mlad čovek iz Ukrajine podelio je životnu priču sa BBC novinarima, pod uslovom da ostane anoniman.
Evo šta nam je ispričao, kao i savet kako prepoznati znakove porodičnog zlostavljanja i šta uraditi po tom pitanju.

Moja prva​

Ne znam da li su moji prijatelji sumnjali nešto. Sve je sa strane izgledalo sjajno: nasmejana lica, puno prijatelja, mnogo novca, radost i samopouzdanje. Proputovali smo pola sveta zajedno.
Nisam morao da je se plašim dok smo putovali: ne bi me povredila pred drugima.
Najvažnije je bilo izbeći da ostanem nasamo sa njom.

Tek sam nedavno shvatio da me je moja bivša žena silovala 10 godina.
Ira je bila prva žena u mom životu. Upoznali smo se u ranim dvadesetim - ona je bila ta koja je pitala mene da li želim da izađemo.
Roditelji su mi rekli da moram smesta da se iselim čim počnem sa nekim da se zabavljam - započeti vezu značilo je odreći se porodice i krova nad glavom; u jednom danu morao sam da izgubim sve.
Bilo je to zastrašujuće. I tako sam mogao sebi da priuštim vezu tek kad sam uštedeo dovoljno novca da mogu da živim samostalno.

Manjak samopouzdanja​

Uz sve to, moju majku je bila sramota od mene i toga kako sam izgledao - imao sam manjak samopouzdanja.
Moj prvi pokušaj seksa bio je sa Irom i tada sam to želeo.
Međutim, nije da je baš bilo normalno: bilo je bolno i agresivno. Naš prvi seks trajao je oko pet sati i posle me je sve bolelo.
Bila je opsednuta da mora da bude sperme na kraju. Trljala bi me sve dok se to nije desilo. U proseku, trajalo bi od jednog do dva sata.
Seks bi trebalo da je uživanje, ali za mene on nikad nije bio prijatan. Nisam imao nikakvog prethodnog iskustva, mislio sam da je to prosto tako i navikao sam se da pristajem na sve.
Uskoro sam, međutim, počeo i da odbijam. Ali to nju nikad ne bi zaustavilo.
Tad se pretvorilo u silovanje.

ostale gadosti na:
https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-52692382.amp

očekujem komentare mačo nejeba pošto većina beži od "malo zahtevnije žene" na fizikalije ili u šofere
To je zensko, i ne mislim da prozivam lika , vec je bukvalno zensko
 
_109783977_domestic_violence_pic_3_976x549-nc.png.webp


Ogromna većina prijava za porodično nasilje potekne od žena. Za života, trećina svih žena i devojaka doživi neko fizičko ili seksualno nasilje, prema statistici Ujedinjenih nacija.
Značajno manje česti, i manje komentarisani, jesu napadi na muške partnere i članove porodice.
Porodično nasilje nad muškarcima je tabu tema u mnogim društvima, a žrtve često moraju da vode bitku same

Jedan mlad čovek iz Ukrajine podelio je životnu priču sa BBC novinarima, pod uslovom da ostane anoniman.
Evo šta nam je ispričao, kao i savet kako prepoznati znakove porodičnog zlostavljanja i šta uraditi po tom pitanju.

Moja prva​

Ne znam da li su moji prijatelji sumnjali nešto. Sve je sa strane izgledalo sjajno: nasmejana lica, puno prijatelja, mnogo novca, radost i samopouzdanje. Proputovali smo pola sveta zajedno.
Nisam morao da je se plašim dok smo putovali: ne bi me povredila pred drugima.
Najvažnije je bilo izbeći da ostanem nasamo sa njom.

Tek sam nedavno shvatio da me je moja bivša žena silovala 10 godina.
Ira je bila prva žena u mom životu. Upoznali smo se u ranim dvadesetim - ona je bila ta koja je pitala mene da li želim da izađemo.
Roditelji su mi rekli da moram smesta da se iselim čim počnem sa nekim da se zabavljam - započeti vezu značilo je odreći se porodice i krova nad glavom; u jednom danu morao sam da izgubim sve.
Bilo je to zastrašujuće. I tako sam mogao sebi da priuštim vezu tek kad sam uštedeo dovoljno novca da mogu da živim samostalno.

Manjak samopouzdanja​

Uz sve to, moju majku je bila sramota od mene i toga kako sam izgledao - imao sam manjak samopouzdanja.
Moj prvi pokušaj seksa bio je sa Irom i tada sam to želeo.
Međutim, nije da je baš bilo normalno: bilo je bolno i agresivno. Naš prvi seks trajao je oko pet sati i posle me je sve bolelo.
Bila je opsednuta da mora da bude sperme na kraju. Trljala bi me sve dok se to nije desilo. U proseku, trajalo bi od jednog do dva sata.
Seks bi trebalo da je uživanje, ali za mene on nikad nije bio prijatan. Nisam imao nikakvog prethodnog iskustva, mislio sam da je to prosto tako i navikao sam se da pristajem na sve.
Uskoro sam, međutim, počeo i da odbijam. Ali to nju nikad ne bi zaustavilo.
Tad se pretvorilo u silovanje.

ostale gadosti na:
https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-52692382.amp

očekujem komentare mačo nejeba pošto većina beži od "malo zahtevnije žene" na fizikalije ili u šofere

Koliko vidim njega je porodica uništila za svaku iole normalnu ženu.
Sam kaže mama ga se stidela. Pa onda ako hoće da ima devojku mora da leti iz kuće. Očigledno mu je to bio najveći stres. Ne branim njegovu ženu ali ona ga je vodila na psiho terapiju. Znači želela je da se nešto promeni i poboljša. Ali očigledno nije normalna čim je ostala sa njim sve te godine.
 
Koliko vidim njega je porodica uništila za svaku iole normalnu ženu.
Sam kaže mama ga se stidela. Pa onda ako hoće da ima devojku mora da leti iz kuće. Očigledno mu je to bio najveći stres. Ne branim njegovu ženu ali ona ga je vodila na psiho terapiju. Znači želela je da se nešto promeni i poboljša. Ali očigledno nije normalna čim je ostala sa njim sve te godine.
Dugo vam je trebalo da opravdate silovateljicu.

Vodila ga je kod stručnjaka da ga ubedi da je on lud a ne ona.
 
Ne foliraj se sad, rekla si da nije normalna zato što je sa njim, ispade on kriv što ga je silovala.
Čovek možda nije 100% normalan, možda nije tip muškarca na koga se loži gospođa čuknuta ali ne zaslužuje da ovako relativizuješ ono što se desilo.
Pogrešno je ispalo. Samo sam htela da kažem da sve kreće od porodice. Njega su psihički zlostavljali i takvu je ženu privukao. Sve je to jedan nesrećan krug. Nema potrebe povlačiti šta i ko mene loži.
Ne poznaješ me i to nije tema.
 
Злостављан је, психички и емоционално обогаљен, слаб. Силован - ,,ако, тако му и треба".

Обукла се провокативно. Силована - ,,ако, тако јој и треба".

Загорео јој ручак. Претучена - ,,ако, тако јој и треба".

Могу још ако није најјасније зашто је таква реторика део проблема.
 
Ма да... Десет година му требало.
pa otkud je on znao šta je "Sveta Tajna Braka"?

sa kim da pričaš pa da uporediš?
u koju god firmu sam radio uvek su najružniji bili maratonski ebači - po dva sata i više...bez pišanja...

a on ako je imao takvog kolegu onda se samo pomirio da to tako treba
 

Back
Top